Pozinkované železo na střechu

Obsah článku

 • Výhody použití železa
 • Železo potažené polymerem
 • Pořadí uspořádání střechy
 • Co malovat pozinkované železo?
 • V moderním uspořádání střech a přístřešků se často používá profil a plech pozinkovaný. Použijte ji jako samostatnou chalupu, stejně jako v průmyslové a vícesložkové výstavbě. Z ní stavět hangáry, sklady a kiosky. Takový povlak minimalizuje počet skládacích spojů a zvyšuje těsnost střechy. Jeho nabídka je dnes zapojena v mnoha zemích, včetně zemí bývalého svazu, Evropy a Číny.

  Zinkování je proces povlékání železného kovu se zinkem, který chrání železo nebo ocel před korozí. Proces pokrytí zinkového plechu železa byl vyvinut současně ve Francii a Anglii v roce 1837. Oni používali “horké ponoření” zakrýt plech s zinkem. Dnes jsou téměř všechny zinkové povlaky vyráběny galvanickým způsobem, jehož základem je kvalitní kov, různé druhy oceli.

  ?

  Obsah
  1. Výhody použití železa
  2. Železo potažené polymery
  3. Pořadí uspořádání střechy
  4. Co malovat pozinkované železo?
  \ t

  Pozinkovaná ocel se používá pro výrobu odvodňovacích systémů a pro instalaci plotu. Tento materiál je vhodný pro opravy střech, může být položen na staré nátěry. Široce používanéStřešní železo je pozinkováno v plynárenském, ropném průmyslu a strojírenství.

  Pozinkovaná ocel je trvanlivá, odolná proti negativním vlivům vlhkosti a vzduchu, není náročná na provoz. Má stejné vlastnosti jako nerezová ocel.

  železné střešní krytiny metodou skládání

  Nejběžnější způsoby povlékání povlaků zinku na železo a ocel jsou:

  • Hot
  • Galvanické
  • \ t
  • Sherardizace. (Sherardizing) - difuzní zinkování oceli
  • \ t
  • Stříkání kovů
  • \ t
  • Barvící pigmenty obsahující zinkový prach lze použít jako ochranný povlak listu.

  Vedení "pozinkování střechy" v rolích a listech (hladké a profilované). Pozinkované profilované železo ve formě vlnitých plechů má díky vyztužujícím hranám dodatečnou pevnost.

  Pro pokrývačské práce se používá pozinkovaný plech o tloušťce 0,5-1,5 mm, šířce 650 - 1000 mm, délce 2000 - 2500 mm nebo v rolích.

  Pro prodloužení životnosti výrobků z pozinkovaného plechu se nanesou na polyesterovou vrstvu. Použitím tohoto typu nátěru můžete prodloužit životnost materiálů a zvýšit jejich přitažlivost. Polymerní povlak poskytuje tažnost plechu. Pozinkovaný plech s takovým povlakem je dokonale ohybný, takže je široce používán při výrobě vlnité lepenky, drenážních systémů.

  ?

  Doplnit. Nevýhody takové technologie potahování jsounejistota okrajů listu v místech řezu a otvorů, které se objeví během instalace. Vrstva zinkového povlaku však tuto nevýhodu minimalizuje, ale nekoroduje korozi na korozi kovu po mnoho let. Relativně malá hmotnost pozinkovaného železa zjednodušuje pokrývačské práce.

  železo s polymerním povlakem v rolích

  \ t

  Náklady na pozinkovaný plech se příliš neliší od ceny nezpracovaného pronájmu. Zinek může být aplikován na jednu nebo obě strany listu, v závislosti na použití materiálu a podmínkách použití výrobků z něj vyrobených.

  Na tloušťce povlaku se zinkový plech třídí

  .
  • plechy třídy "D" s krytím 40 - 60 mikronů.
  • třída "1" - tloušťka zinkové vrstvy 18 - 40 mikronů
  • třída "2" - pokles tloušťky do 10 mikronů

  V závislosti na způsobu výroby může být dopis

  .
  • VH - velmi hluboký extraktor
  • P - hluboký extraktor
  • H - normální extraktor

  Zamýšlený materiál je rozdělen na:

  • OH - univerzální použití
  • PC - určené pro malování
  • CP - pro profilování za studena.

  ?

  pozinkovaná skládací střecha

  \ t

  Jedná se o proces náročný na pracovní sílu, který trvá mnohem déle než pokrytí jiných střešních materiálů, ale kvalita těchto nátěrů -

  Pro střešní zařízení z pozinkovaného železa je žádoucí pozvat dobrého odborníka. Nezávisle správně zafalsvet spoje nemůže každý. Uvažujme o postupné konstrukci střech s takovým povlakem.

  Střešní železo - materiál není těžký, takže pod ním jsou obyčejné trámy a mřížka tyčí 5x5 cm a krok 20 cm, můžete si vyrobit podlahovou desku desek s vůlí až 30 cm, která položí tepelně izolační vrstvu střešní krytiny nebo ručníku. Cram ve směru od okapu do trávy.

  Kovová střecha se tradičně vyrábí při naklonění střechy o 18-30 stupňů.

  Pokud je střecha malá, pak si kupte listy o délce rovné délce desky. Střešní krytiny s pozinkovaným železem lze provádět následujícími způsoby:

  • Okamžitá dodávka je nejjednodušší způsob. Pojďme opravit listy od římsy. Na spodní stranu aplikujeme těsnicí hmotu, zatlačíme horní desku, vytvoříme mezeru 5-10 cm a upevníme je hřebíky nebo šrouby. Mezi deskami pro těsnost je nutné umístit gumovou pásku - těsnění.
  • Svislé skládání. Tato metoda zajistí spolehlivé utěsnění střechy. K tomu, na list na okraji, uděláme sklon až 3 cm nahoru v pravém úhlu. Na druhém listu uděláme stejný ohyb, ale až 7 cm vysoký. Spojujeme písmena a větší výkon ohybu na menší. Tímto způsobem vaříme listy na střeše a postupně se připojíme. Falešně těsně přiléhají kladivem a kievanki a ohýbají se na stranu tak, že větší ohyb uzavírá menší.

  skládací spojení

  • S velkou délkou desky může být zapotřebí horizontálního spojování plechů. Montážní prvek střechy, který usnadňuje instalaci střešních plechů ve výšce, se nazývá "obrazy".Udělejte jim velikost střechy. Nejdříve spojíme plechy s menšími stranami a vyklopíme lžící záhyby ve směru římsy. Pak ohneme hrany stejným způsobem jako při vertikálním skládání. Po celé délce svahu se vynoří pevné plátno. "Obrázky" zvedneme na střechu a spojíme stojaté záhyby.

  Na přechodu přes brusle střechy zhotovujeme plech ohýbáním od jedné strany do 3 cm, na druhé až 6 cm. Poté se plechy upevní hřebíky nebo samořeznou gumou s gumovým nebo polyuretanovým těsněním. Na hraně římsy v kroku 700 mm, jsme na nehty "roztomilé" T nebo kovové pásky, ohnuté v pravém úhlu, 4-6 cm široký.

  uspořádání kobylky pro odvětrávanou střechu

  \ t

  Pozinkovaná střecha nevyžaduje dodatečný nátěr po několik let provozu. Pokud však chcete obnovit a natřít střechu nebo prodloužit její život, je třeba mít na paměti, žepřed nátěrem je nutné ji zdůvodnit speciálním antikorozním základním nátěrem.

  ?

  Pro nátěry se používají speciální základní nátěry jako Rostec Super. Používají se také pro žlaby první pomoci a odvzdušňovací potrubí. Barva pro pozinkované železo "Pansyarmalies" má antikorozní složku a je použitelná pro všechny kovové konstrukce. Náklady na takové barvy jsou 1 litr na 10 metrů čtverečních. m povrchu.

  Pokud je nutné střechu opravit v případě jejího mechanického poškození (praskliny nebo třísky), je třeba vědět, že železolze pájet s olověným cínovým pájením.