Jak odrazit úroveň podlahy: princip používání hladiny vody a laseru

Jak odrazit úroveň podlahy: princip používání hladiny vody a laseru

Před zahájením vyrovnávání povrchu podlahy se musí odrážet vodorovná úroveň místnosti. Jinými slovy, nakreslete na stěny ideální vodorovné čáry, které mohou být vedeny zarovnáním. Dnes se podíváme na to, jak to můžete udělat nejsnadněji pomocí tradičních a moderních zařízení.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké nástroje existují, aby odrážely tuto úroveň?
 3. Použití hladiny vody pro značení
 4. Jak odrazit horizontální úroveň pomocí vodní hladiny?
 5. Úroveň laseru - nový generační nástroj
 6. Stupně odrazu vodorovné roviny laserovou rovnačkou

Obsah

 • Jaké nástroje existují, aby odrážely tuto úroveň?
 • Využití hladiny vody pro značení
 • Laserová úroveň - nový generační nástroj

Jaké nástroje existují, aby odrážely úroveň?

Aby bylo možné odrazit úroveň podlahy, můžete použít:

 • vodní hladiny;
 • laserová úroveň;
 • vyrovnávací zařízení.
Tato verze, tj. Úroveň, která je složitá v práci a vyžaduje znalosti, se proto pro tyto účely používá jen zřídka.

Použití hladiny vody pro značení

My nejvhodnější jsou stavitelé vodních elektráren (vodní hladiny) - průhledná ohebná trubka (vzorek kapátka, ale s velkým průměrem), na jejímž konci jsou dvě kontrolní žárovky s digitálním označením. JsouUsnadnění úlohy odrážet úroveň pro začátečníky, ale pro zkušené stavitele, je prakticky k ničemu. Často jsou tyto žárovky dokonce odstraněny jako zbytečné. Hydraulickou hladinu lze tedy v podstatě považovat za průměrnou délku hadice 3 - 25 m. Přesnost úrovně odrazu netrpí.

Hydraulická hladina se skládá z hadice a dvou průhledných lahví, které při použití musí být těsně uzavřeny kryty

.

Princip fungování vodní hladiny je založen na vlastnostech spojených nádob, ve kterých je každá homogenní kapalina (například voda) vždy jasně nastavena na stejné úrovni. Pokud naplníte hladinu vody vodou a pak zvednete oba její konce vzpřímeně, pak dostaneme přesně takové připojené nádoby. Povrch vodních sloupků v obou částech hadice se bude nutně shodovat.

Princip fungování vodní hladiny: voda v propojených plavidlech je stanovena na jedné úrovni

.

Jak odrazit horizontální úroveň pomocí vodní hladiny?

Práce s vodní hladinou zahrnuje účast dvou osob, takže pokud provádíte opravu sami, pak v procesu odrážející úroveň budete muset požádat o pomoc asistenta.

Fáze reflexní práce jsou následující:

1. Naplňte hladinu vody vodou, zvedněte zbytek hadice nahoru a spojte je. Když nástroj pracuje správně, musí být voda v obou částech kombinována. Pokud se tak nestane, pak s největší pravděpodobností jsou ve vodě vzduchové bubliny. Musí být vyhozeny třepáním hadicí, třepající se přes její stěny. To umožnítekutina se stane homogenní, pak hladina vody bude fungovat správně. Kvůli neochotě obtěžovat se bublinkami někteří stavitelé dávají přednost tomu, aby do zkumavky nalili vařící vodu. Ale ne všechny objekty jsou možné a pohodlné.

Dalším důvodem, proč může vodní hladina odmítnout práci, je hadice hadice. Je nutné zajistit, aby centrální část hadice, která zůstane během měření na podlaze, nebyla v žádném bodě upnuta. Proto není možné v průběhu měření ani po něm (na kanálech) postupovat na vodní hladinu.

2. Na okraji zdi (obvykle v samém rohu), první muž z brigády položí jeden konec hladiny vody.

3. Na druhém konci stěny se druhá osoba nachází v jakékoli vzdálenosti od značek podlahy (obvykle na úrovni očí) a vztahuje se na ni na druhém konci hydrologické úrovně. Hlavním úkolem v této fázi je: kombinovat hladinu vody v trubce se štítkem na zdi. To lze provést pohybem sluchátka nahoru a dolů, samozřejmě bez ostrých pohybů. Jakmile se hladina vody shoduje se štítkem na zdi, měla by být stanovena stejná úroveň a na prvním konci hadice, která, jak si vzpomínáme, je stále v rukou první osoby z brigády.

4. Asi za 20 sekund nakreslí první muž vodotisk na stěnu svého telefonu.

Kombinace vodní hladiny v potrubí s nálepkou na zdi

5. Přesunutí tohoto štítku stejným způsobem se provádí na všech stěnách místnosti.

6. Interval (kreslení) vodorovných čar podleoznačen pomocí pístové šňůry (prodávané ve stavebnictví, podobá ruletě).

S takovými jednoduchými kroky můžete provést odraz úrovně v celém bytě.

Úroveň laseru - nový generační nástroj

S laserovou úrovní (laserovou úrovní) lze pracovat ještě snadněji - lze říci - jednu radost. Spousta takových spokojenosti je však proto, že tento nástroj získávají především profesionální stavitelé.

Hladina laseru na stěnách stěn přitahuje svislé a vodorovné čáry

Laserová úroveň - malé zařízení (sada obvykle obsahuje teleskopický stativ nebo stojan), který může vyzařovat laserový paprsek. Tento paprsek kreslí na zeď perfektní horizontální (ve většině moderních modelů - dokonce i vertikální).

Úroveň laseru vyzařuje laserový paprsek v několika projekcích

Stupně odrazu s horizontální rovinou laseru

1. Nasaďte rovinu laseru na podlahu nebo na stativ.

2. Zarovnání zařízení. V drahých modelech je často automatická vyrovnávací funkce, která vám umožní starat se o rovnost. V opačném případě budete muset provést zarovnání bubliny v průhledné baňce (umístěné na povrchu zařízení).

3. Zapnutí přístroje a získání ideální horizontální roviny v rovině.

Zaostření na vodorovnou linii laserového stavitele (úroveň), můžete vyrovnat podlahy a stropy, postavit pódia,přibíjení polic a provádění mnoha dalších oprav

4. Nakreslete čáru se skákacím kabelem.

5. Pro získání vodorovné čáry na jiné stěně by měla být úroveň laseru nasazena ve směru a prováděna stejná opatření. Tento princip práce je charakteristický pro polohové laserové úrovně, které se vztahují k rozpočtové linii. Dražší modely jsou rotační. Nemusí být vráceny. Když jsou zapnuty, okamžitě dávají projekci po obvodu místnosti.

Pro více tipů pro práci s laserovými úrovněmi můžete slyšet (a vidět toto zařízení v akci!) Pokud se podíváte na video níže: