Jak odstranit vrzání dřevěné podlahy: proč podlahy vrzají a jak se zbavit "hudby"

Jak odstranit vrzání dřevěné podlahy: proč podlahy vrzají a jak se zbavit "hudby"

Dřevěná podlaha je používána člověkem od nepaměti. Přírodní nátěry dřeva odolávají konkurenci a neustále se objevují na trhu nové typy zpracování. Navzdory vývoji inovativních technologií, které nám umožňují vyrábět různé dokončovací materiály prakticky ze všeho, je dnes velmi dřevěná podlaha zjevným znakem hojnosti a dobrého vkusu. Jeden nemůže izolovat další parametr: dřevěná podlaha je velmi krásná. Avšak dříve nebo později, před pánem obydlí, vyvstává otázka, jak odstranit vrzání dřevěné podlahy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Proč se dřevěné podlahy obecně začínají škrábat?
 3. Co udělat pro odstranění vrzání?
 4. Naplňte montážní pěnou
 5. Vyzvednutí klínů
 6. Použít kovové kotvy
 7. Přetáhněte (podlaha)
 8. Vložená překližka
 9. Napínací šrouby
 10. Závěrem

Obsah

 • Proč se dřevěné podlahy obecně začínají škrábat?
 • Co udělat pro odstranění vrzání?
  • Výplň s montážní pěnou
  • Ostré klíny
  • Naneste kovové kotvy
  • Přetáhněte (podlaha)
  • Vložená překližka
  • Vysunutí šroubů
 • Závěrem

Proč se dřevěné podlahy začnou poškrábat?

Odpověď na tuto otázku je v zásadě poměrně jednoduchá. Pokud si myslíte, že logicky, pak v podlazeDům je nedílnou součástí celkového integrovaného designu. Za všech okolností dříve nebo později se tato stavba přirozeně posouvá, což vyvolává vznik mechanického namáhání.

Dřevěná podlahová krytina navíc nepříznivě neovlivňuje tyto faktory:

 • porušení provozních pravidel;
 • vysoká vlhkost v místnosti;
 • zeslabení kloubů nehtů;
 • nedostatek vůle na stěnách;
 • snížení velikosti (ztráta hmotnosti) desek nebo zpoždění;
 • věk

Co udělat pro odstranění vrzání?

Naplňte montážní pěnou

\ t

Podzemní prostory mají zpravidla výšku 90 mm. A to znamená, že můžete vyzkoušet tuhost podlahové krytiny, a tak zaplnit zbytečné trhliny montážní pěnou. Podle nápadu by měla po deformaci bezpečně upevnit deformované můstky. V praxi se ukazuje, že účinnost této metody není příliš vysoká - v procesu provozu může pěna existovat a zničit. To znamená, že eliminace vrzání je dosaženo pouze po určitou dobu. Ukazuje se, že peníze byly vynaloženy prakticky marně.

Vyzvednutí klínů

K vyřešení problému „muzikality“ dřevěné podlahy může být upnutí dřevěných klínů mezi slabě upevněnými prkny a nosníky nebo mezi sousedními deskami. Tření můstků bude tedy neutralizováno buď jeden po druhém, nebo o nosník. Pokud jsou desky silně náchylné k opotřebení, může být tento způsob neúčinný.

Pozor! K provádění takových opatření by mělo být: kladivo,dřevěné klíny a do-good.

Požadované nástroje v každé domácnosti

Naneste kovové kotvy

Tento typ hardwaru lze použít k odstranění rýhy dřevěné podlahy pouze tehdy, když je kryt položen na betonovou desku. Tento přístup je v zásadě velmi účinný, ale vyznačuje se vysokými náklady. Samozřejmě vše záleží na rozsahu problémové oblasti, ale v některých případech lze při opravách použít asi 150-200 kotev. Minimální vzdálenost mezi sousedními kotvami podél zpoždění by neměla překročit 1 m. To znamená, že náklady na tyto opravy budou hmatatelné.

Důležité! K tomu budete potřebovat silný vrták a ideálně kladivo. S takovým vybavením je snadné udělat průchozí otvor skrz most, zpoždění v betonu. Pak ohněte hmoždinku tam a upevněte lag sám kotvou.

V místě spojení dřeva a nehtů se objevuje vrzání

.

Přetáhněte (podlaha)

V tomto případě se jedná o velmi pracnou metodu řešení vad. I když stojí za povšimnutí jeho efektivnost nákladů. V procesu kontroly stavu systému. Ti, kdo jsou zdeformovaní, jsou opraveni nebo jsou nahrazeni vůbec. K dispozici je také kompletní revize všech desek.

Pozor! Při demontáži podlahy je nutné vyměnit všechny hřebíky za šrouby. Praxe využívání dřevěných podlah ukazuje, že vrzání se obvykle objevuje přesně v těch místech, kde jsou spojeny dřevo a hřebík.Podobná nevýhoda je neúčinná.

Dýhovaná překližka

Odstranění vrzání dřevěných podlah může být způsobeno položením překližky nad základnu sex pie. Zde je důležité vzít v úvahu, že překližka by neměla být tenčí než 12 mm, protože tenký materiál nemůže situaci opravit, je nepravděpodobné. Pokud jde o účinnost této metody, neexistuje 100% záruka, že vrzání nebude vůbec obnoveno, ale po dlouhou dobu zapomeneme na tento problém.

Vytáhněte šrouby

Odstraňte problémy, které můžete zkusit, a aniž byste se uchýlili k demontáži hlavního krytu. Aby se však tento způsob boje s vrzáním dřevěné podlahy upřednostňoval, doporučuje se pouze v případě, že v důsledku kolize desky a kulatiny vzniknou nepříjemné zvuky. To znamená, že se jedná o "přímou" opravu.

Důležité! Je velmi důležité najít právo na lagu. Jakmile je tato podmínka splněna, zašroubujte 2-3 šrouby. V naprosté většině případů to vylučuje vrzání podlahy.

Závěrem

Bez ohledu na to, jakým způsobem upevníte pásku na sex, nepřednostujete, v konečném stádiu, znovu pozorně prozkoumat povrch podlahy pro odhalení trhlin. Je třeba je potřít tmelem pro dřevěné podlahy. Upravte oblast opravy. Poté otevřete zrekonstruovanou podlahu se sušením, která vám také umožní dlouho zapomenout na vrzání. Nakonec jsou vyřešeny problémy vizuálního vnímání podlahy. Pokud se podlaha skládá pouze z desek, pak se na ně nanese vrstva laku nebo barvy, aje-li skutečné rozložení jiného krytu - pak jsme to. Dřevěná podlaha tak dostala další život!