Podlahy v dřevěném domě: základna je + zařízení dřevěné podlahy na trámy

Podlahy v dřevěném domě: základ + dřevěné podlahové zařízení na nosnících

Teplý, komfort, život a plná harmonie s přírodou - tato slova přicházejí na mysl, když přijde na dřevěný dům. V takovém bydlení je vždy speciální mikroklima a to je nesmírně důležité, přirozená výměna vzduchu. Nelze však souhlasit s tím, že péče a provoz domu z přírodního stromu vyžaduje zvláštní přístup. Pozornost si zaslouží například zařízení podlahy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Parametry konstrukčního základu
 3. Betonová podlaha
 4. Dřevěné podlahy
 5. Pořadí pokládky dřevěné podlahy na nosníky
 6. Výběr materiálu pro pokládku dokončovací podlahy
 7. Některé funkce opravy

Obsah

 • Parametry konstrukčního základu
  • Betonová podlaha
  • \ t
  • Dřevěné podlahy
 • Těsnění dřevěných podlah na nosnících
 • \ t
 • Výběr materiálu pro pokládku podlah
 • \ t
 • Některé funkce opravy

Parametry konstrukčního základu

Jaká bude polovina významu funkčnosti a vizuálního vnímání pro vás, ale v každém případě by to mělo být:

 • Rovný.
 • Teplé.
 • Praktické.
 • Estetické.
 • Trvanlivé.

Co je třeba udělat pro dosažení těchto podmínek - pochopme společně.

Ve skutečnosti lze podlahovou jednotku v dřevěném domě rozdělit na konvenčníve třech fázích:

 • Studium obecných vlastností konstruktivního sexuálního dortu.
 • Zohlednění technologie montáže různých typů.
 • Volba a realizace přijatelného řešení.
 • Základní schéma zařízení podlahy na polenech - nejoblíbenější varianta

  Upřímně řečeno, pokud jde o nejvhodnější pro podlahy v budově ze dřeva nebo dřeva, lze uvažovat pouze dva materiály: beton a dřevo.

  Věnujte pozornost! Bez ohledu na to, jaký typ podlahy je preferován, moderní technologie vám umožní namontovat systém s teplou podlahou.

  Betonová podlaha

  \ t

  Výhody: pro realizaci všech prací se vynakládá mnohem méně času než při instalaci kompletní podlahy ze dřeva. Druhou nejvýraznější výhodou betonové podlahy je její ekonomika - náklady na konečnou úpravu jsou výrazně sníženy. No, a konečně, proces lití betonového základu nevyžaduje speciální stavební dovednosti, všechno je velmi jednoduché: šroub se nalije do specializovaného obchodu na vystavovaných úrovních. Výsledkem je dokonale rovný povrch, který lze stohovat s jakoukoliv podlahovou krytinou.

  Nevýhody: při minimálních výkyvech nosných stěn může docházet k praskání betonového podkladu, což povede přinejmenším ke ztrátě tepla. Montáž podobného výrobku výrazně zvyšuje zatížení základu, takže pokud nebyly provedeny žádné správné výpočty dříve, pak mohou být problémy s touto částí.konstrukce.

  Dřevěné podlahy

  \ t

  Výhody: nepopiratelná ekologie - během provozu nejsou uvolňovány žádné škodlivé látky. Jedinečná řešení z hlediska interiérového designu. V případě potřeby lze provést opravy pomocí ručního nářadí a materiálů.

  Důležité! Aby byla dřevěná podlaha praktická a trvanlivá, musí všechny požadavky na instalaci splňovat všechny technické požadavky a doporučení uvedená v příslušném regulačním rámci.

  Nevýhody: poměrně vysoké náklady a složitost instalačních prací. Kromě toho potřebujete spoustu pracovních nákladů při balení a je velmi obtížné dosáhnout dokonalé rovnosti pokrytí.

  Toto je zařízení hrubé podlahy v dřevěném domě

  Je-li betonová podlaha více či méně jasná, pak by měla být dřevěná verze dále zastavena, protože položení podlahy v dřevěném domě přímo závisí na technických vlastnostech koláče. Je to zpravidla vícevrstvá struktura skládající se z následujících prvků:

  • Podlaží Chornovy.
  • Vrstva tepla a hydroizolace.
  • Čistá podlaha.
  • Podlahové krytiny.

  Pozor! Pokud se předpokládá instalace systému "teplé podlahy", pak bude prostor mezi ponorem a dokončovací vrstvou ideální. Navíc je zcela možné vytvořit uzavřený autonomní systém vytápění, zcela neviditelný pro oči třetích stran a velmi účinný.

  Dřevěné podlahy mohou být jednovrstvé a dvouvrstvé. V prvnípřípad lze provést bez použití systému. To závisí především na vzdálenosti mezi balíky a tloušťce desky.

  Stává se, že stěnové konstrukce dřevěné konstrukce pod vlivem různých okolností se mírně posunuly, následovaly posuny a vlhká podlaha. A velmi vícevrstvá konstrukce podlahy v dřevěném domě poskytuje pevnost a nedotknutelnost horní podlahové krytiny.

  Pozor! Pokud jsou nosníky ve stěnách domu, pak je předpokladem zpoždění, které představuje tyče 5x5 cm nebo 6x6 cm. Důvodem je velká mezilehlá vzdálenost mezi paprsky.

  Pokud jsou podlahy prováděny pomocí podpěrných sloupů, je také nezbytně nutná kláda, přičemž krok mezi nimi a nosníky je 100 sm. Samotná vzdálenost mezi nosníky závisí na tloušťce desky.

  Těsnění dřevěných podlah na nosnících

  Aby bylo možné tuto okolnost popsat co nejlépe, je třeba stručně popsat dort z podlahy. Jeho zařízení se proto skládá z následujících opatření:

  • Upevnění hrubých podlahových desek nebo desek OSB.
  • Stohování hydroizolační vrstvy.
  • Izolace izolačního materiálu.
  • Izolace parotěsných zábran.
  • Stohování stohováním.

  Nosníky musí být umístěny ve vzdálenosti 60 cm od sebe

  .

  Důležité! Mezi finální podlahou a tepelnou izolací je nutné ponechat vzduchový polštář v tloušťce minimálně 1,5-2m. Tím bude zajištěna přirozená cirkulace vzduchu pod podlahou. Být efektivnívětrané podzemí v rozích místností nebo v základových deskách, otvory o průměru 4-5 sm

  Výběr materiálu pro pokládání obrobku

  Při vytváření dokončovací podlahy se často používají frézované desky, které mají na koncích spojení "drážka-hrot". Šířka materiálu může být 9,8-14,5 cm a tloušťka je 2,8-4,4 cm. Každá deska na zadní straně je opatřena podélnou drážkou 0,2 cm, nazývá se "výrobky". Je také určena k zajištění přirozeného pohybu vzdušných hmot pod podlahou.

  Je třeba poznamenat, že v dřevěné konstrukci podlahového zařízení, spolu s frézovacími deskami, se používají následující materiály:

  • deska s rovným, segmentovým lichoběžníkovým nebo hrotem;
  • prkno s límcem;
  • deska s kolejnicí v jazyku.

  Deska se šindelem se sklápěním - jeden z druhů materiálů pro zařízení na dřevěné podlahy

  Podobné stavební materiály se vyznačují zploštělou fasádou a nedostatkem výrobků. Vzhledem k tomu, že zadní strana zůstává neošetřená, je proces podlah obtížnější, protože nejmenší nerovnost je ohrožena volnou přilnavostí desek na nosnících nebo polenech. Pokud nerovnost není včas vyloučena, to znamená, že způsobí poklesající desku. Nejnáročnější je použití nerovnoměrné desky, protože předtím, než je položena, je nutné předem sevřít přední část a opona se oholit sekerou. Proces obložení je omezen na přibíjení desek hřebíky na přední straně.

  Velmi důležité! Ať už to bylo cokoliv, nemuselPři pokládání je nutné pozorovat střídání ročních prstenců dřeva v různých směrech.

  Některé funkce opravy

  Časem se jakákoliv podlaha pod vlivem teplotních výkyvů a různých mechanických zátěží, dříve nebo později, stává mimo provoz. Samozřejmě existuje potřeba jeho opravy. Tento proces lze provádět rychle a snadno, ale může být obtížný a dlouhý. Vše bude záviset na povaze poruchy.

  Například odstranění takových nepříjemností, jako je vrzání mostů, je pro každého samo o sobě možné. Pro tyto účely se naopak vyvrtávají otvory o průměru 12-16 mm, které se potom nalijí z mléka (cement a voda 1: 1). Jakmile je roztok zmrazen, dřevěné bedny na díře lepidla v díře jsou co nejhlubší. Zbytek se rozpustí a povrch v místě opravy se vyčistí a upraví ochrannou látkou (voskem nebo lakem).

  Nicméně, jsou-li vady podlahy závažnější, pak s největší pravděpodobností bude nutné vyměnit podlahu v dřevěném domě - částečné nebo plné. V tomto článku se zabýváme procesem nahrazení některých desek. Ihned je třeba poznamenat, že tato práce bude velmi problematická, alespoň z toho důvodu, že je nutné vyzvednout materiál, který bude nejvhodnější pro dříve instalované desky.

  Úplná výměna podlahy v dřevěném domě

  Pokud potřebujete vyměnit dělenou desku, musíte nejprve odříznout šroub nožem a pak jemně oddělit poškozenou desku od hlavního systému.nové Pro pokládku je nutné použít speciální tmel, a když je vše suché, bude podlaha vhodná k natření, aby se dosáhlo vizuální homogenity podlahové krytiny.

  V některých případech může být nezbytné provést změnu systému, například pokud je vidět, že desky jsou ohnuté. V tomto případě problémová oblast odstraňuje určitý počet částí podlahy, mění se nežádoucí zpoždění a v případě potřeby nastaví další podpěry.

  Doufáme, že naše podrobné tipy vám pomohou vybrat ten správný model podlahy v dřevěném domě, kvalitativně provést jeho instalaci a vyhnout se chybám při jeho provozu.