Jak si vybrat dlaždice do koupelny a vypočítat požadovanou částku


Vyberte si krásnou koupelnu.

Koupelna může být považována za samostatný pokoj v apartmánech. Dokonce i přes to, že je často malá, oprava je jednou z nejdražších a časově náročných operací. Nejlepší materiál používaný při zpracování koupelen je vždy považován za keramické dlaždice. Při výběru materiálu pro interní zpracování je nutné vzít v úvahu všechny jeho vlastnosti. Každý výrobce keramiky vyrábí různé kolekce pro obkládání podlah a stěn a tento materiál se liší svými indexy. Připomeňme, že jsme se již podrobně zabývali tím, jaká technologie pokládá keramické dlaždice na podlahu a koupelnové stěny, podívejte se, zda si dáte sami sebe, a video instrukce vám pomůže se blíže podívat. Materiály pro obkládání by proto měly splňovat tyto požadavky:

• minimální absorpce vlhkosti;

• zvýšená odolnost vůči chemikáliím v domácnosti;

• stabilita tohoto povrchu;

• tolerance k teplotním rozdílům a vlivům par.

Kromě podlahy pokrývající řadu požadavků:

• Stabilita povrchu vůči oděru;

• zvýšená odolnost v ohybu;

• odolnost vůči abrazivním látkám.

Nejlepší materiál pro podlahy je keramická žula, ale často má vyšší cenu. Pokud chcete ušetřit na úpravě koupelny, může pomoci prodej keramických obkladů, kde je snadné najít kvalitní materiál za dostupnou cenu. Dalším faktorem výběruKoupelna fasáda je barevné rozhodnutí. Materiály pro stěny a podlahy mohou být stejné barvy a textury nebo kontrastní. Ve stejné barvě se dokonale vzájemně doplňují, a to nejen velmi odlišně v odstínech. Pokud dáváte přednost kontrastním řešením, měli by být podporováni například barevným schématem stropů, nábytku a instalatérských prací. Při výběru místa, kde budou dlaždice použity, musí být také zohledněna tloušťka materiálu. Pokrytí stěn si můžete vybrat materiál v tloušťce 6 - 10 mm, a podlaha by měla zvolit tlustší dlaždice 10 - 12 mm. Ale nezapomeňte, že keramika, kterou si vyberete, by měla být vysoce kvalitní, jinak bude její povrch velmi rychle zničen.

Jak vypočítat potřebné množství keramických dlaždic do koupelny

Je nesmírně důležité provést správný výpočet množství materiálů potřebných k obložení. Při pokládce materiálu se často musí řezat, takže je lepší ho koupit se zásobou. Tato skladba bude zárukou, že materiál pro obložení povrchů bude dostačující a během opravy jej nebudete muset kupovat. Výpočet počtu dlaždic potřebných pro obklad je velmi jednoduchý. Pro začátek se vypočítá celková plocha, která má být oříznuta. Tato oblast je měřena vzorcem, který je všem ostatním znám školním programem - obvod podlahy se násobí výškou stěn a výsledný výsledek se snižuje na plochu všechotvory v místnosti. Plochu podlahy lze vypočítat vynásobením její délky šířkou.

Další výpočty se provádějí v závislosti na formátu vybraného materiálu. Nejprve se vypočte plocha jedné jednotky prvku odpovídající danému formátu. Například dlaždice ve formátu 0,25 *, 33m plocha bude 0,082 čtverečních. m. Potom spočítejte počet prvků potřebných pro jeden metr čtvereční. Čísla se liší pouze formátem materiálu. Výsledný počet prvků v 1m2 vynásobený plochou celého povrchu. Výpočet lze považovat za úplný. Budete muset spočítat pouze obrubníky. Za tímto účelem vezmeme obvod místnosti a rozdělíme délku první opony. Musíte vždy vzít v úvahu všechny architektonické prvky této místnosti. Odborníci vždy doporučujeme přidat k výsledku 8 - 10%. Nezapomeňte na větrání koupelny. Chceme správnou volbu keramických dlaždic a vysoce kvalitní stohování.