Jak správně a bez chyb instalovat vnitřní dveře

 • Při opravách v bytě vždy nastane okamžik, kdy se přivedou nové interiérové ​​dveře a je třeba je nainstalovat. Tento příjemný prvek výzdoby obydlí by neměl být pouze přitažlivý k oku a zapadat do designu prostor organicky, ale také funkčně - pracovat správně, ne vydávat zvuky a hluk, neškrábat podlahovou krytinu, těsně uzavřít a mít dlouhou životnost.

  Dobrý mistr bude mít za svou instalační práci nízkou cenu. Vždy však můžete ušetřit peníze navíc a celou instalaci strávit sami. Postupujte podle následujících tipů a technických předpisů.

  Krok 1. Nejdříve musíte změřit parametry dveřního a skutečného dveřního boxu. Pokud je instalace prováděna v budově, která je postavena od nuly, je možné ve fázi stavby předběžně položit rozměry vnitřních otvorů pro konkrétní dveře modelu. Druhá možnost - to je práce v typických bytech vícepodlažních budov, ve kterých je velikost slotů regulována státními normami. Pokud chcete rozbalit, pak bude okraj 210 cm na výšku a 70 až 210 cm na šířku. Je nutné udělat beton s diamantovým kotoučem, abyste získali rovnoměrné hrany. Můžete pracovat více hrubě - kladivo nebo kladivo - pak jsou nerovnosti pokryty tmelem. Při zúžení díry použijte sádrokarton nebo cihlu. Po dokončení všech prací se provede kontrolní opatření všech parametrů.

  Krok 2. Nainstalujte dveřní box. Linky fixují horní částkrabici Na oplátku je zabijeme na křižovatce stoické a příčné části stěny. Regál, na kterém jsou upevněny smyčky, by měl být proveden co nejvíce, což je snadné kontrolovat úroveň budovy. Vložte rozpěrku níže. Nyní připevníme opačnou stranu klíny.

  Aby bylo zajištěno, že vrata zůstanou rovnoměrně a bez zkreslení, je nutné je zasunout do přijímaného otvoru a změřit mezery. Horní a boční strany by měly být 2 mm, spodní - 4 mm. Montážní pěna je vyplněna všemi mezerami mezi stěnou a stromem po délce krabice. Čas na suchou pěnu -12 hodin.

  Stupeň 3. Namontujte skříně. Při ucpávání nehtů musíte zajistit, aby kladivo neskočilo a nepoškodilo povrch stromu. Panely by se měly sbíhat co nejtěsněji. Zavěste dveře na závěsy.

  Mimochodem, můžete si koupit vnitřní dveře wenge pro váš dům nebo byt. K dispozici je široký výběr dveří různých provedení a barev. Snadno zvednete dveře do interiéru vašeho pokoje.