Jak správně nastavit vanu.

Mnozí, kteří plánovali provádět opravy v koupelně, se neomezují pouze na úpravu stěn, podlah a výměnných instalací. Vyměňte starou lázeň - tento problém se někdy vyskytuje při opravách.Jak nainstalovat vanu ? O tomto budeme hovořit v tomto článku.

Akryl, stejně jako litinová nebo ocelová vana na speciálních nohách, se dodává jako sada. Proces instalace vany není příliš komplikovaný, nepříjemnosti zde je jen ve velikosti koupelny, protože často v typických malých velikostních apartmánech se v koupelně neliší velká plocha. Dalším bodem je hmotnost produktu, litinové lázně váží asi dvě stě liber.

Jak správně nainstalovat vanupředmusí být stará konstrukce odstraněna. To se provádí v následujícím pořadí:
- nejdříve odpojte vanu od kanalizace. V případě, že máte staré (např. Litinové) kanalizační potrubí, musí být postříkány bulharsky. Dále klepání potrubí ze sedadel uvolní odvodňovací kanál z kanalizace.

Pokud jste předtím měli plastovou kanalizaci, tento problém se nevyskytuje, koupel lze snadno odpojit. Dále je nutné vanu odpojit od sprchy. Demontáž je u konce, nyní je nutné vařit vše, co potřebujete pro instalaci nové lázně.Obrazovka pod vanou vlastními rukama.

V této fázi otřete suchý hadřík a uzavřete jej. Poté v místě instalace na značení připevněte nohy výrobků, které jsou součástí sady jakékoli lázně.Zkontrolujte vodorovnou polohu výrobku ve všech směrech.

Bez ohledu na typ mají všechny koupele takové konstrukční vlastnosti: s přísně vodorovnou polohou je jejich dno mírně nakloněno, aby poskytlo lepší odvod vody. Nastavení vodorovné polohy lázně se provádí pomocí svorek na nohách výrobku. Poté může být vana napojena na kanalizaci.

Jak nainstalovat akrylovou vanu ? Pokud se chcete stát vlastníkem oblíbené akrylové lázně, akce na její instalaci zopakují výše uvedené. Jediný rozdíl je v tom, že bude mnohem jednodušší instalovat takovou koupel kvůli lehkému designu. Když malý průchod mezi velikostí vany a stěnami místnosti, ve zdi dělat dupat, a pak trochu "utopit" v jejím okraji akrylové lázně.

S podobnou instalací bude vana již upevněna ve zdi a pro odtok v tomto případě můžete použít flexibilní vlnitou hadici. Tento způsob instalace vylučuje možnost zaplavení mezi vaší koupelnou a stěnou. Nicméně, tam je a mínus - to bude obtížné udělat při příští výměně lázně.

Pokud z nějakého důvodu není typický design koupelny pro Vás vhodný, můžete využít rohovou vanu. Samozřejmě to lze provést za předpokladu, že to velikost koupelny dovolí. Minimální rozměry takové lázně jsou 135x135 cm. Montáž se provádí stejně jako v předchozím případě. Při instalaci jakékoli lázně se spoje a švy důkladně promažou vodotěsným tmelem.

Pro provedení úhlové lázně pomocí háčků - upevnění na jednu ze stran. Tak, jedna strana je instalována na nohách a druhá - zavěšená na háčcích, zabitá ve zdi. Tento systém je testován a skutečně spolehlivý. Dnes můžete najít doporučení pro montáž madla vedle koupelny. Toto zařízení je nezastupitelné pro seniory a pomůže bezpečně vstoupit do koupelny. Kromě toho se doporučuje umístit gumovou podložku podél podlahy vedle koupelny, aby nedošlo k prokluzu na mokrých dlaždicích.Instalace směšovače v koupelně

Nyní, poté, co jste si přečetli hlavní body , jak nainstalovat akrylovou vanu , můžete bezpečně navštívit instalatérskou dílnu, vybrat si vanu podle svých představ a pokračovat v její instalaci.