Jak správně zvolit hydromasážní vanu


Správně zvolíme koupel

V minulosti jste mohli jen snít o hydromasážní vaně. To je výsada pro bohaté lidi. Dnes má trh obrovský výběr různých konfigurací, barev, tvarů a cen. Jsou stále populárnější. Ano, a kdo se nechce vykoupat, ale zároveň se vyléčit.

Hydromasážní kurzy jsou velmi užitečné při stresu, zvětšování křečů, zvyšování tónu, odstraňování strusek. Ale jak se rozhodnout a vybrat správnou věc, která má být věnována pozornost při nákupu? Místo opravy jednopokojového bytu vlastníma rukama vyvolá správné rozhodnutí.

Jak si vybrat vířivou koupel

Chcete-li začít, musíte zjistit, jakou velikost a tvar lázeňské vany se vejde do vaší koupelny. Je-li prostor místnosti malý, je lepší koupit obdélníkový tvar a malou velikost. Úhlové, kulaté a oválné tvary jsou vhodnější pro prostorné pokoje. Měla by mít optimální hloubku. Nemusíte do ní vklouznout, ale mělo by být hluboké. Jeho optimální hloubka je 45 cm. Před výběrem a nákupem hydromasážní vany přemýšlejte o tom, jak ji dodáte. Projde dveřmi. V opačném případě se můžete ocitnout v ne-tak pohodlné pozici.

Nyní se obraťte na výrobce. Zákonodárcem kvalitních vířivých koupelí je Německo. Samozřejmě, pokud jsou čínské výroby, pak náklady jsou mnohem nižší, ale tady se musíte připravit na překvapení a nepříjemné věci. Kvalita může přinést.

Pokud mluvíme o materiálu, z něhož jsou takové nádherné prostředky vyrobeny, pakJe třeba poznamenat, že čím kvalitnější materiál, tím dražší náklady. K dispozici je vana z akrylátu a plastu. Méně často než litina a ocel. Levné provedení z plastu. Nejsou odolné vůči působení tvrdé vody, změnám teplotních režimů a rychle ztmavnou. Takže přestaňte tento materiál nestojí za to.

Trvanlivějšíjsou sklolamináty. Jsou méně náchylné k poškrábání a jsou vyráběny v různých barevných schématech.

Výrobky z litinydokonale skladují teplo. Ale tohle je pravděpodobně jedna ze zásluh. Existuje mnoho dalších nedostatků. Nejprve jsou těžké. Dodání a instalace způsobí více problémů než radost. Kromě toho, surové železo není plastový materiál. Je obtížné vytvořit otvory pro vzduch a vodu. Proto ztrácejí funkce.

Ocelové láznějsou snadnější než litina. Jsou levnější. Ale mají špatnou zvukovou izolaci. Jsou špatně udržováni v teple. Akrylové vany jsou dnes prezentovány v té nejlepší kvalitě. Nejoblíbenější jsou mezi kupujícími. Jsou odolné vůči agresivním prostředím, odolné vůči teplotním výkyvům a mechanickému poškození. Je snadné se o ně starat a povrch je velmi hladký. Akryl má výhody oceli a litiny. Jsou lehké a dlouho se zahřívají. Výhodou je tedy dát akryl.

Nyní si promluvme o zařízení hydromasážních van. Vždyť přesně to, co je koupelna vybavena, bude záviset na objemu jejích funkcí.

Hydromasážní vana

\ t

Nejdůležitější částí hydromasážní vany je čerpadlo. Pokud instalace zahrnuje pouze čerpadlo,potom je vzduch přiváděn tryskou v omezeném množství. Pro větší efekt zahrnuje kompletní sada lázně kompresor. V instalaci lze také nainstalovat další čerpadlo, které je zodpovědné za masáž zad.

Za kvalitu masáže odpovídají trysky v hydromasážním zařízení. Jsou založeny na zákonech bodové masáže. Některé vstřikovače jsou vybaveny funkcí dodávání ozonu, která má analgetický účinek. Postřikovače se liší kvalitou a cenou. Levnější vstřikovače jsou vyrobeny z mosazi a plastu. V drahých je stříbro nebo zlato. Funkcí se dělí na mikroskopické, vírové, tokové, pulzující a jiné. Obvykle se instaluje na tři trysky na každé straně. V zadním prostoru může jejich počet dosáhnout 60. Některé lázně jsou vybaveny aerofóly.

Ovládá celý systém dálkovým ovládáním. Dálkové ovládání může být elektronické nebo pneumatické. Elektronický ovládací panel je dodáván s napětím, které je bezpečné pro osobu (12 V). Ale pokud zjistíte, že je to trapné, vyberte si pneumatickou konzolu. Velmi pohodlné zařízení, protože můžete regulovat režim masáže, směr a tlak masážní trysky a teplotu vody.

Některé modely jsou vybaveny hlavovými opěrkami, masážemi sprch, hudbou. Mají dekorativní designové prvky. Můžete si vybrat podle vlastního vkusu a velikosti peněženky.

Takže už jste se rozhodli pro typ a požadované zařízení hydromasážní vany, velikost, výrobce. Ale to není vše. Při nákupu si prosím pozorně přečtěte smlouvu.Především si přečtěte položku pro opravy a údržbu. Zjistěte, v jakém případě bude poskytována bezplatná služba a ve které budete muset zaplatit za opravy sami. Také se zeptejte, jak často vaše koupelna potřebuje naplánovanou údržbu.

Je lepší, když si před takovým vážným nákupem přečtete všechny recenze vybraného modelu. To vám umožní udělat chybu, vybrat nejlepší variantu a přesně vědět, jakou lázeňskou koupel si koupíte. Přejeme Vám příjemnou relaxaci.