Jak správně opravit střechu venkovského domu vlastními rukama pro jednokřídlou a plochou střechu, viz fotografie a videozáznamy.

Obsah článku:

1. Stupeň poškození obytné střechy

2. Příprava k opravě

3. Pořadí pokládky záplat

4. Výměna krytu listů břidlice

Na střechách venkovských chat ve většině případů můžete vidět střešní krytiny, pro které se používá azbestový cement břidlice. Když je střecha venkovského domu postavena vlastníma rukama, jako na fotografii, jeho majitel si zpravidla dává přednost nákupu levných a současně vysoce kvalitních materiálů.

To je přesně stejné jako u břidlice. Doba jeho služby je asi 30 let, ale často nepřesáhne dvě desetiletí, po kterých je nutné opravit střechu venkovského domu, což není obtížné a lze jej snadno provést nezávisle.

Obsah
 1. Stupeň poškození obytné střechy
 2. Příprava k opravě
 3. Pořadí záplat
 4. Výměna krytu z listů břidlice

Poškození střechy obydlí

Oprava střechy venkovského domu často nevyžaduje úplnou výměnu celého krytu, namísto toho je omezena na překrytí náplasti. V případě, že taková opatření nepomohou a nepotřebují provést efektivnější práci na střeše, jsou poškozené listy nahrazeny novými prvky.

Pokud střecha chaty uniká, musí se břidlice i při drobných prasklinách a prasklinách nutně vyměnit a zároveň se ujistit, že neexistují jiné důvody, proč by střecha prošla srážkami.

Příprava k opravě

\ t

Před opravou střechy venkovského domu, který čistí místo, kde dochází k poškození prachu a nečistot. Doporučuje se umýt střechu vodou, pro kterou můžete použít hadici.

Po dokončení čištění střešní krytiny a jejím úplném vysušení se směs začne připravovat k opravě (pokládka záplat na břidlici), sestává z:

 • cement, jehož značka není menší než М300;
 • lepidlo PVA;
 • azbest (je povoleno použít buď struhadlo ze stavebního materiálu samotného, ​​nebo jej koupit připravený - raspushennym). Pokud je tato složka připravena vlastníma rukama, musíte použít respirátor a brýle.

Směs se připraví takto: 2 díly cementu se smísí se 3 díly azbestu a nalijí se do směsi složené ze stejného podílu vody a lepidla PVA. Výsledkem je roztok, který má konzistenci, stejně jako v husté kyselé smetaně. Když je směs připravena, lze provést opravy.

Pořadí záplatování

Z úkrytu, který se používá pro lepidlo PVA, se zpravidla zpraví únikové domy s jednostupňovou střechou nebo dvojitě svítící střechou břidlice, ředěné v poměru 1: 3. Poté, co je tato předem připravená směs naplněna poškozením nejméně dvakrát, tloušťka vrstev by neměla překročit 2 milimetry.

Letní domy s jednostrannou střechou nebo s různým počtem nájezdů ramp, odborníci doporučují opravit při stání na ulicisuché nepropustné počasí, díky kterému jsou k dispozici podmínky pro pomalé sušení směsi a tím získává náplast větší trvanlivost.

Podobný způsob opravy plechů střechy z břidlicového azbestového cementu lze použít na střechách s jednou střechou pro garáže a jiné budovy, jako je například mangrovová chata se střechou nebo zahradní altán. Díky aplikaci nátěrových hmot se životnost střechy prodlužuje nejméně o 5 let.

Oprava střechy venkovského domu, poradenství odborníků na videu:

Výměna krytu listů břidlice

Pokud střešní krytina, která má chalupu s jednokřídlou střechou nebo dvojitým závěsem, již nepodléhá opravě, je nutné starý materiál rozebrat a nahradit jej novými listy (viz také „Oprava střechy soukromého domu vlastníma rukama“).

Pořadí práce je následující:

 • demontujte starý kryt a pečlivě zkontrolujte a vyhodnoťte integritu konstrukce krokví. V případě potřeby opravte nebo vyměňte krokve a bednění;
 • pro dodatečnou hydroizolaci na krokvi položte vrstvu ruberoidu nebo jiného izolačního materiálu;
 • Při instalaci nových listů břidlice se práce začíná od spodního rohu a je orientována šikmo do protilehlého rohu střechy podle požadované vodorovné chlopně pro alespoň jednu vlnu;
 • po dokončení první řady je další naskládán s vložkou nejméně 10 centimetrů;
 • listy upevněné speciálními břidlicovými hřebíky, jsou zabity na hřebenu vlny (viz: "Jakprovést opravu břidlicové střechy vlastními rukama “).

Podobně renovované letní domy s plochými střechami. Bez ohledu na typ střechy a počet desek by měly být opravy prováděny pouze v případě, že je k dispozici pojištění.