Jak si vybrat koupelnovou baterii? Typy směšovačů. Video

V současné době mají směšovače velké množství estetických a technických rozdílů oproti svým předchůdcům. Směšovače, jako instalatérské práce, mohou zdůraznit styl vašeho interiéru a stát se ozdobou koupelny. Otázka, jak si vybrat koupelnovou baterii, je proto velmi relevantní a podrobně ji analyzujeme.

V současné době se většina výrobců zabývá výrobou série směšovačů, které jsou provedeny v jediném provedení se všemi ostatními instalatéry - toaletami, bidety, vanou, sprchami a různými umyvadly.

Obsah
 1. Klasifikace směšovačů
 2. Materiály, ze kterých jsou míchačky vyrobeny
 3. Směšovače se dvěma ventily
 4. Jednosměrné míchačky
 5. Termostatické míchačky
 6. Bezkontaktní kohoutky

Klasifikace směšovačů

\ t

Směšovače lze klasifikovat podle několika parametrů. Například, tam jsou mixéry horizontální a vertikální montáž, v závislosti na tom, který z nich v koupelně je elektroinstalační potrubí.

Podle návrhu lze míchačky rozdělit do několika typů:

 • Obousměrně. V takovýchto míchačkách je kokpit nebo dvě držadla, odděleně pro přívod studené a teplé vody.
 • Jeden off. Tyto míchačky mají pouze jednu rukojeť, která řídí přívod a přívod studené a teplé vody.
 • Termostatické. Takové míchačky mohou neustále dodávat určitou teplotu, dokud se nezmění.
 • Bezkontaktní. Mohou se zapnoutautomaticky.
 • V tomto článku budou typy míchaček popsané výše podrobněji zvažovány, takže si můžete vybrat správný směšovač pro koupelnu. Nejprve zvažte materiály použité při výrobě směšovačů.

  Materiály, ze kterých jsou míchačky vyrobeny

  \ t

  Nejlepší volbou je vana, která je vyrobena z mosazi. Kvalitní míchačka z ní musí být těžká, protože tento materiál je poměrně masivní.

  Pokud si koupíte pevný míchač, můžete si být jisti, že všechny jeho komponenty jsou šetrné k životnímu prostředí, to znamená, že poměr mědi a zinku ve slitině je bezpečný pro zdraví.

  Těleso z mosazi se nebojí koroze, ale pro větší bezpečnost a pro získání atraktivnějšího vzhledu jsou zevně chromované nebo niklové. V tomto případě je nejlepším nátěrem chrom, protože je velmi hygienický a odolný.

  Rukojeti, sprchové hlavice a další součásti jsou často vyrobeny ze syntetických materiálů, jako je plast ABS. Při výrobě prvotřídních směšovačů lze použít dekorativní nátěr chromu s efektem škrábanců, zlacení nebo stárnutí bronzu.

  Směšovače se dvěma ventily

  \ t

  Jednosměrné směšovače se stávají stále populárnějšími, ale zároveň neztratily svůj význam dvoucestné směšovače. A to nejen kvůli nižším nákladům.

  Poměrně často se lidé přesouvají přesně na dvoucestných směšovacích ventilech vzhledem k tomu, žeInovativní modely směšovačů nezapadají do designu koupelen vyrobených v klasickém stylu. Například není možné si představit koupele, provedené ve venkovském stylu nebo ve stylu retro, bez kohoutků, které jsou vyrobeny starým způsobem.

  Základem dvouventilových směšovačů je kabina jeřábu, což je druh zařízení, které překrývá nebo prochází horkou a studenou vodou.

  V takovýchto míchadlech je slabá místa - těsnicí těsnění, které by mělo být pravidelně vyměňováno, stejně jako v čase, kdy je opotřebováváno, a míchač začne prosakovat.

  Kromě toho u těchto směšovačů nebude možné nastavit požadovanou teplotu při seřizování tlaku, protože ventily se mohou otáčet o více než 360 stupňů a budete se muset posouvat o 6-8 otáček, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

  Směšovače s keramickými ventily s rotačním mechanismem jsou mnohem trvanlivější a pohodlnější, protože nemají všechny výše popsané nevýhody. Přetečení vody a její přivádění do těchto směšovačů se provádí pomocí dvojice kulatých keramických desek, které jsou hladce leštěny a mají otvory.

  Teplotu lze nastavit dostatečně rychle, protože úhel, při kterém se rukojeť při otevírání nebo zavírání otáčí, závisí na výrobci na 90 nebo 180 stupních (1/4 nebo 1/2 otáčky).

  Konstrukčně jsou dvou ventilové směšovače nejjednodušší, ale jejich náklady nejsou o nic nižší než u jednokřídlých modelů.

  Jednosměrné míchačky

  \ t

  V současné době jsou nejoblíbenějšími koupelnovými kohoutky modely s jedním režimem (single-capture, single-handed). V jejich designu, mechanismus je používán řídit tlak a teplotu vody tím, že se pohybuje jednou rukojetí nahoru a dolů a doprava a doleva.

  Uspořádáním vnitřního mechanismu jsou tyto míchačky rozděleny na modely pracující na modelech nábojnic a kulových modelů. Prakticky všichni moderní výrobci vyrábějí míchačky kazet, ale modely kuliček se prakticky nevyrábějí.

  Tyto míchačky jsou nejoblíbenější, protože je velmi vhodné ovládat jak teplotu, tak tlak pouze jednou rukou, stejně jako schopnost okamžitě v případě potřeby blokovat vodu.

  Směšovače Joystick jsou druhem jednosměrných směšovačů, ale na rozdíl od jednoduchých modelů pro jedno použití je joystick v těchto směšovacích zařízeních umístěn přesně vzpřímeně.

  Pokud chcete ušetřit vodu, musíte si koupit jednosměrný směšovač, který poskytuje způsob hospodárnosti. U takových modelů je dvoufázové ovládání páky a přechod z režimu ekonomického do režimu maximálního tlaku je doprovázen mírným odporem při pohybu páky při jejím zvedání.

  Termostatické baterie

  Tento typ míchačky byl vyroben po velmi dlouhou dobu. Takovéto mísiče mohou poskytovat konstantní průtok vody daný teplotou uživatele, bez ohledu na teplotu a tlak v síti, to znamená, že se výrazně zvyšujíúroveň pohodlí a bezpečnosti umyvadla a sprchy.

  Činnost takovýchto směšovačů je řízena dvěma otočnými knoflíky, z nichž jeden je tlak vody a druhý - pro jeho teplotu. Teplotu můžete nastavit pouze jednou a poté nastavit tlak.

  Pomocí termostatické baterie nikdy nebudete moci spalovat, takže pokud chcete koupit koupelnu v koupelně, která může poskytnout pohodlí a bezpečnost, je nejlepší zastavit výběr na termostatickém směšovači.

  Bezkontaktní kohoutky

  \ t

  Tento typ směšovače je novým slovem ve světě směšovačů. Manuální provoz těchto směšovačů není vyžadován, protože vypínání a přívod vody odpovídá infračerveným senzorům. Voda dosáhne, když ruka dosáhne jeřábu, a po chvíli se přestane pohybovat.

  Některé modely těchto vodovodních baterií lze provozovat z domácí sítě, zatímco jiné vyžadují standardní baterie.

  Je možné, že takovéto míchačky, například koupelny v restauracích a kavárnách, byly nalezeny na veřejných místech, ale mohou být použity v životních podmínkách.

  Všechny výše popsané typy směšovačů jsou uspořádány v pořadí zvyšujícím se pohodlím použití a také zvyšováním jejich ceny. Proto před výběrem koupelnové baterie musíte rozhodnout, kolik peněz jste ochotni utratit a jakou úroveň pohodlí chcete získat.