Jak správně vybrat teplou podlahu

Nyní je velmi oblíbená teplá podlaha, která dodává teplo místnosti. Teplé podlahy mohou být dvou typů: tenká topná rohož, topný kabel pod potěrem. Pokud nemůžete zvednout podlahu, nebo kravatu již byla provedena, topné rohože se vejde. Pokud lze podlahu zvednout, je instalován topný kabel. Topný kabel je levnější než rohože, ale tento rozdíl není příliš vysoký.

Správně volíme topení

Pro teplou podlahu existují dva typy regulátorů teploty: programovatelné a s ručním ovládáním. Jejich rozdíl spočívá v tom, že programátor může týden, týden, rozdělit týden, může zvýšit teplotu ve správný čas. Ruční termostat udržuje konstantní teplotu na jedné úrovni. Úspora elektřiny v programovatelných - 50%, manuální - 30%.

Totéž platí pro ohřev vody v podlaze, který se používá hlavně v venkovských domech. Při instalaci vodní podlahy není dovoleno připojit trubky, to znamená, že v jedné místnosti by měla být jedna trubka, takový systém vyžaduje pečlivý výpočet. Je lepší, když výpočty budou provádět odborníci. Ale to, co dělat v uspořádání podlahy nebude zbytečné.

Nepokládejte kabel pod nábytek těsně vedle podlahy. V celé ploše místnosti musí být krok stohování stejný, obložení, kabely se nesmí protínat. Je nemožné, aby kabel prošel oblastmi nebezpečného lomu, přes mobilní spoje, v blízkosti krbů a kamen. Jeden a stejný systém může být použit vpokoje s různými podmínkami. Velmi opatrní při instalaci povrchové úpravy, aby nedošlo k poškození kabelu. Podlahy s nízkou tepelnou vodivostí by měly dýchat, takže je třeba zanechat malé praskliny pod soklem, podél okrajů nátěrových hmot. Uvidíte, co dát, elektrické nebo vodní podlahy, lépe řízen potřebami a situace, bude to správné.

Výrobci dobré vody: wirsbo, rehau, nereus. Výrobci kabelových systémů teplé podlahy devi, nexans, "thermuxeux".

Speciálně pro opravu bytu vlastními rukama.