Jaké jsou nevýhody domů z lepeného dřeva?

Lepené dřevo je nepochybně jedním z nejprestižnějších stavebních materiálů pro stavbu venkovských domů, lázní a jiných budov.

Venkovský dům z lepeného dřeva

Mnohé z jeho vlastností, například: nedostatek smrštění, dokonalá geometrie a odolnost vůči různým houbám, škůdcům atd., Činí tento stavební materiál prakticky nepostradatelným.

Pokud hovoříme o jednoduchosti stavebních domů z lepeného dřeva, zde nemá konkurenty vůbec. Nicméně, stejně jako u jiných materiálů a s ním, stále existují některé (i když drobné nedostatky. Pojďme uvést hlavní nevýhody a ocenit jejich význam.

)

Nevýhody domů z lepeného dřeva

Vysoká cena lepeného dřeva je největší nevýhodou tohoto materiálu. Proto si mohou stavět své lázně, domy, atd. Z tohoto stavebního materiálu dovolit pouze dostatečně zabezpečené občany. Ne pro nic za použití profilovaného lepeného dřeva, při stavbě venkovského domu je považován za znamení luxusu a vysokého příjmu majitele takové chaty.

Dům z lepeného dřeva je postaven vlastní rukou

.

S vysokou cenou však není všechno tak jednoduché. Faktem je, že speciální vlastnosti tohoto materiálu mohou ušetřit poměrně velké množství, aby se dosáhlo potřebných tepelně izolačních vlastností, mnohem méně materiálu než například cihly. Navíc stěny laminovaného dřeva prakticky nevyžadují další zpracování, což také přispívá ke slušné ekonomice.

Hledání Obtížnostspolehlivý výrobce

Lepené dřevo získává všechny své legendární vlastnosti pouze tehdy, pokud byly při jeho výrobě splněny všechny požadavky této poměrně složité technologie. Nicméně, mnoho výrobců se snaží zachránit doslova všechno, a jako výsledek, kupující obdrží materiál, který poměrně brzy ztratí svou geometrii, dá slušné smrštění a všechno, protože sušení dřeva došlo s porušením technologického procesu.

Někteří výrobci rovněž nepoužívají lepidlo velmi vysoké kvality, v důsledku čehož se jejich výrobek stává ekologicky nebezpečným. Proto před nákupem lepeného nosníku, ať jste kdekoli, je nutné se ujistit, že vás společnost zajímá, souvisí s vaší prací se všemi zodpovědnostmi.

Pokud vezmeme v úvahu více než několik nevýhod domů lepeného řeziva, můžete je s jistotou prohlásit, jak říkají právníci - "bezcennost".

Jedinou vážnou nevýhodou tohoto stavebního materiálu je vysoká cena, která je dána rostoucími cenami surovin (při výrobě lepeného dřeva, používáním cenných dřevin) a složitostí výroby, která vyžaduje kvalitní a drahé vybavení.

PS A na dezert navrhuji sledovat video: Dům lepeného dřeva. Osobní zkušenost (ForumHouseTV)