Jaké jsou nevýhody napěťových stropů a jak eliminovat možné problémy: metody eliminace, doporučení

Krása napětí stropů lze mluvit nekonečně dlouho, ale ne méně dlouho lze mluvit o jejich nedostatky, které ve skutečnosti nebylo tak malé. Výrobci a montéři často mlčí a nemluví o problémech, které mohou vzniknout během instalace a provozu napínacích stropů. Nicméně, musíte si být vědomi všech těchto bodů, protože říkají: "Nepřítel si musí být vědom tváře!" V tomto článku se budeme zabývat třemi věcmi, na které se při výběru střechových stropů v obchodě díváme: na recenze nevýhod tohoto problému.

Obsah
 1. Obsah
 2. Seznam stropů v tahu?
 3. Neslučitelnost s prvky sádrokartonu?
 4. Špatný účinek „bavlny“?
 5. Perský záliv a jeho důsledky?
 6. Deformace a prohnutí plátna?
 7. Ztráta výšky stropu uvnitř budov?
 8. Tavení z neslučitelného osvětlení?
 9. Složitost připojování dalších zařízení?
 10. Poškození předmětů s ostnatým ostřím?
 11. Pokud je nepříjemný zápach znepokojen?
 12. Video: dešifrovat mýty?

Obsah

 • Seznam tažných stropů mínus
  • Neslučitelnost s prvky sádrokartonu
  • Špatný účinek "bavlny"
  • \ t
  • Perský záliv a jeho důsledky
  • \ t
  • Deformace a prohýbání látky
  • \ t
  • Ztráta výšky stropu v interiéru
  • Tavení z neslučitelného osvětlení
  • \ t
  • Složitost upevnění přídavných zařízení
  • Poškozené předměty s ostnatým ostřím
  • Pokud je to nepříjemnévůně
 • Video: Porozumění mýtům

Seznam stropů v tahu?

Neslučitelnost s prvky sádrokartonu?

Některé nevýhody stropů napětí s nimi nemají nic společného. V tomto případě spočívá problém v tom, že během montážních prací, nebo spíše s napětím materiálu, může existovat mezera mezi plechy ze sádrokartonových desek. Jedná se o zcela přirozený proces, protože jakýkoliv napínací strop má určitý účinek při přetržení na stěnách, jejichž pevnost může dosáhnout 70 kg na lineární metr.

Konstruktivní řešení problému

Situaci lze zcela napravit, pokud je předinstalována v místech připevnění bagetových hypoték, které neumožňují "odtrhávání" listů sádrokartonu.

Montáž malty na sádrokartonové desky

Existuje také druhé řešení problému: pokud je strop snížen do značné vzdálenosti, můžete provést dodatečné zesílení stěn pomocí tzv. „Scones“. Vyrobte je z desek nebo z jakéhokoliv jiného materiálu.

Špatný účinek „bavlny“?

Někdy otevírá okno nebo dveře účinek „bavlny“ (uzávěru), který spočívá v tažení vinylové fólie na základnu stropu. A v okamžiku zavření okna je zpětný odraz. V důsledku toho můžete bavlnu slyšet. Je těžké takový problém předvídat, ale lze ho vyléčit.

Jak se zbavit zvukových negativů

Zbavit se obsedantních zvuků v tomto případě není obtížné, ale stojí za to přemýšlet předem o možnosti jejich vzhledu a koupit ten strop, který určitě nebude "chovatpodobným způsobem “. Kategorie těchto materiálů pro konečnou úpravu zahrnuje bezešvé nezatahovatelný strop tkáně.

Pokud je napínací strop již namontován, může být problém vyřešen vyrovnáním tlaku v prostoru polštáře a v místnosti. Zkušení mistři provedou tento postup bez problémů.

Záliv a jeho důsledky?

V epicentru povodní se mohou objevit jakékoli stropy napětí - nevýhody problému jsou stále řešitelné. V tomto případě se v prostoru polštáře hromadí rezavá voda z baterií ústředního topení, a pokud její tok neslabne, začne hledat možné "způsoby ústupu". Řez pod lustrem nebo bodovými lampami, místa stropu na stěnách jen a je slabým místem pro tahové stropy. Voda, "nález" tyto otvory budou zaslány do bytu.

Bezproblémové napínací stropy z vody se jednoduše prohýbají, svařují - mohou se šířit švy, tkaninami a vůbec nechat projít vodou, což nakonec způsobí výskyt rezavých skvrn na plátně. Přemýšlejte před výběrem jednoho nebo jiného typu napínacích stropů.

Napínací strop
Co dělat, když vyplníte

 • opouštět byt, protože veškeré vyslání je ukryto v prostoru kabiny a není známo, co je nyní;
 • informovat sousedy na vrcholu a obce v Perském zálivu;
 • V místech úniku umístěte kontejnery pro sběr vody;
 • vyzve velitele, aby problém vyřešili.
 • Pro úplnou prevenci této situace je možné uzavřít spoje bagety a stěn. Pak neúnik na vás nebude hrozné.

  Deformace a prohnutí plátna?

  V malých oblastech oblasti je pokles stropu - problém je irelevantní. Ale v pokojích o 20 m2. Tato otázka je velmi akutní. Maximální přípustný stupeň průhybu svařovaných stropů je 1% úhlopříčky. To znamená, že za 20 metrů čtverečních. Plocha m je dovolena prohnout až 4 cm. Pokud je toto číslo větší, pak bude závada zcela zjevná i pouhým okem.

  Jak odstranit ochabování

  Problém je třeba řešit ve fázi plánování oprav. Žádný obezřetný instalátor nenastaví strop napětí na ploše 50-100 m2. m - to prostě není reálné, takže se určitě nejprve vyřešte tento problém s firmou, která se bude zabývat instalací. Můžete najít jiný způsob, jak zvládnout stropy vůbec.

  Kymácení může být skryté povahy. Nainstalovali jste strop a po 3-5 letech jste si všimli, že v prostoru lustru jsou charakteristické znaky "tvorby bubliny" nebo záhybů. Problém je vyřešen tahem za plátno.

  Ztráta výšky stropu uvnitř budov?

  Jakékoliv stropy stropu - nevýhody nejdou nikam - „ukradnou“ drahé centimetry výšky. Obecně platí, že pro kvalitativní instalaci tkaniny dost 2-3 cm, ale ve skutečnosti to jde o něco více. To je dáno tím, že stropy v bytech jsou téměř vždy nerovnoměrné: některé rohy mohou být nižší nebo vyšší než jiné. Mistři musí navigovat k nejnižším rohům a pak se ukazuje, že napínací strop „krade“ už není 2-3 cm oda všech 5-7.

  Strop stropu "ukradne" několik centimetrů výšky
  Jak minimalizovat ztrátu výšky

  Bohužel tento problém nelze vyřešit kardinálními metodami - strop neporušíte. Výstup však stále existuje. Návrháři doporučují používat pouze čistě bílé matné nebo saténové plátno, protože vizuálně rozšiřují prostor. Kromě toho zapomeňte na dva - tříúrovňové stropy - odnesou výšku a vaše kuchyň - obývací pokoj - ložnice se změní na chýši na kuřecích nohách.

  Není nutné kupovat a lakovat nátěry - myšlenka, že lesk dodává omylem objem.

  A konečně: použijte jednoduchý lustr a neukládejte se na dodatečné osvětlení s vestavěnými reflektory - halogenové žárovky vyžadují, aby byl strop snížen o 5 cm, a lampy se žárovkami obecně 9 cm.

  Tavení z neslučitelného osvětlení?

  Ne každá lampa je vhodná pro tažné stropy, protože u této kategorie dokončovacích materiálů existuje omezení výkonu osvětlovacích zařízení.

  Existují tři typy žárovek:

  • žárovky - zaujaté ve výšce asi 9-10 cm, ale jsou levné a snadno vyměnitelné;
  • halogenové žárovky 220 V;
  • halogenové žárovky typu transformátoru - pro tento typ svítilny je žádoucí instalovat transformátory na snadno přístupném místě - budou náhle vyměněny.

  Řešením problému je kompetentní výběr

  .

  Problém je vyřešen při instalaci svítidel. Mistřimusí nutně zajistit tepelnou izolaci stropů ve formě speciálních kroužků. Pokud tento bod vynecháte, pak se za pár let kolem svítidel může zdát nažloutlý halo.

  Volba správného osvětlovacího zařízení - dlouhá životnost tažného stropu

  Při výběru žárovek zastavte 40 wattů tradičních žárovek a 35-50 W halogenových žárovek.

  Obtížné připojení dalších zařízení?

  Podle některých přezkumů lze vyvodit závěr, že spotřebitelé nejsou spokojeni s tím, že římsy musí být upevněny pouze ne ke zdi. Ale zpravidla je moderní římsa vyrobena z lehkých materiálů a je dost dobře, že bude přilepena na zeď.

  Ale s vestavěnými spotřebiči (lustry, svítidla) a různými dekoračními prvky je vše mnohem složitější, protože pro jejich spolehlivou fixaci bude nutné vybavit „místo přistání“. Bylo by dobré se předem rozhodnout, kde a co budete, abyste mohli okamžitě připravit místa pro upevnění. A co když touha po ozdobení stropu štukem se objevila po instalaci stropu? Jen informujte firmu, která instalovala váš strop, o vašem záměru. Přijdou specialisté a po uchopení části plátna budou instalovat „sedadla“. Není to tak těžké!

  Poškození předmětů s ostnatým ostřím?

  To je asi nejzávažnější problém, z nějakého důvodu si každý myslí, že napětí strop je velmi snadné prasknout. Opravdu, pokud uděláte určité úsilí (hodit nože a svíčky do stropu, jízda na plochě na lyžícha mávat na to s holemi, atd.), pak plátno nepřežije a praskne. Ale pokud budete vést normální způsob života, pak ani trápení dětí nebo létání ve volném letu láhev šampaňského nebudou schopny poškodit váš strop.

  Poškození stropu napětí - nejnaléhavější problém

  Existují však případy, kdy se na látce stále objevuje díra.

  Opatření k zabránění škůdcům

  \ t
  • Pokud se řez nachází v blízkosti stěny, stačí jednoduše vytáhnout pás k vodítku.
  • Pokud je otvor vytvořen daleko od zdi a má malé rozměry (až 2-3 cm), pak můžete nalepit náplast ze stejného materiálu, ze kterého je strop vyroben, nebo se pokusit sešit díru kapronovými vlákny.
  • Alternativně můžete poškozené místo utěsnit krásnou aplikací.

  Pokud se objeví nepříjemný zápach?

  Nepříjemný zápach se projevuje i ve fázi "zahřívání" plátna plynovým hořákem. Pokud je však strop kvalitativní, pak se taková „závada“ po 3-5 dnech samo zničí, a pokud jste si koupili nejlevnější variantu, pak budete bydlet v sousedství s „vůní“ mnohem déle. Stojí za to vědět, že tento zápach není nebezpečný, ale přesto být v místnosti, která voní jako na čínské lavičce, není příliš příjemný.

  Tento problém nelze vyřešit u vinylových stropů. Tkáň napínací stropy nic takového, takže pokud pro vás jsou šetrné k životnímu prostředí materiály jsou rozhodující, pak zvolte tkaniny.

  Video: dešifrovat mýty?

  Na základě těchto informací si můžete vyzvednout samiJe to takové stropy - Hodnocení nevýhody teď víte - který bude splňovat všechny vaše požadavky. A možná i 10 let váš strop není provisnet nestane žlutá a ztratit ani trochu její krásy.