Je možné instalovat lampu na napínací strop

Není těžké kupovat oblíbený lustr. Ale když je dodáván, konečně, doma, před majiteli bytu je zajímavá otázka - co dělat, jak pověsit lustr na napětí stropu. Instalace lampy na obvyklý strop netrvá dlouho. Ale pokud místnost má zavěšený strop, v tomto případě potřebujete dovednosti a nechte malé, ale zkušenosti.

Obsah
  1. Některé vlastnosti zařízení
  2. Výběr lampy
  3. Způsob montáže
  4. Jak upevnit místo upevnění

Některé vlastnosti zařízení

V naší době je strop napětí prakticky v každém bytě nebo domě. Takže dříve či později čelí každá rodina problému upevnění lustru tak, aby byl řádně připojen a spolehlivě zavěšen.

Stretch strop nechtěné žádné mechanické akce, takže instalace by měla být provedena velmi přesně a dělat vše od prvního. Je žádoucí, aby instalace lustru na napínací strop byla prováděna v gumových rukavicích, protože bude nutné pracovat s elektřinou. Pokud se něco pokazí, může to nejen zničit plátno, ale také zbavit mistry zdraví.
V blízkosti spínače nevyvrtávejte povrch betonového hlavního stropu, jinak by mohlo dojít k poškození položeného vedení.

Výběr svítidla

Je třeba neprodleně říci, že příprava pro instalaci svítidel na strop napětí je vhodnější než ukončení opravy. Jakmile je instalace již hotová, je těžké zavěsit nový lustr nebo ho změnit. KoneckoncůPVC plátno může být snadno poškozeno ostrými hranami lustru.Proto je nutné lampu vyzvednout předem, udělat značku na stropě, kam ji chcete zavěsit a připravit pro ni místo.

Je lepší koupit lustr před provedením montáže stropu, aby bylo možné předem určit nejlepší možnost montáže. Doporučuje se zvolit tak, aby stropní světla směřovala dolů nebo do strany. Je nutné, aby lampa byla vyrobena z takového materiálu, který se neohřívá velmi rychle. V tomto případě, lustr nebude napětí strop nebezpečné.

Jsou-li použity jednoduché žárovky, musí být zajištěno, aby vzdálenost mezi nimi a stropním plátnem byla co nejvíce možná. Neinstalujte žárovky nad 40 wattů. Je lepší je používat místo halogenů nebo úspor energie.

Je třeba mít na paměti, že osvětlovací zařízení může vyzdobit místnost, ve které se nachází, a deformovat celý interiér. Jeho volba je především způsobena texturou plátna. Pokud jsou stropy bílé matné, které jsou identické s obvyklými barvami, pak musíte dodržet všechny standardní požadavky na osvětlení. Pokud je v místnosti lesklé plátno, je třeba vzít v úvahu, že jeho zrcadlový povrch bude zobrazovat všechny objekty, zejména lampu. Z tohoto důvodu by mělo být známo, že na stropě bude počet stropních svítidel a žárovek dvakrát vyšší. V tomto případě je lepší, aby instalace svítidel s velkými vodorovnými rovinami. Bude jich spoustaprachu a nečistot a na povrchu laku bude jasně viditelný.

Přídavná zařízení

Montáž svítidel do stropu napětí lze provést ve dvou verzích:

  • lze upevnit šrouby nebo šrouby;
  • pro upevnění pomocí speciálního háku.

Je třeba vědět, že jak v první, tak ve druhé variantě je nutné předem stanovit zástavu. Jedná se o dřevěnou matrici, která je připevněna k hlavnímu základnímu stropu, který je tažný. Připevnění k němu je zajištěno hmoždinkami.

V první verzi by měla být lampa na hypotéce upevněna šrouby. V napínacím hadříku musíte udělat díru a její hrany se lepí páskou. Poté by mělo být upevněno lepené plátno pomocí šroubů kolem lustru.

Ve druhé verzi se předpokládá, že instalace osvětlovacího zařízení se provádí na závěsném háku. Je našroubován do dřevěné formy, která je upevněna k hlavnímu stropu. Po tom, v tahu hadřík musíte udělat otvor pro háček. Okraje otvoru musí být také ošetřeny. Při montáži lustru je otvor uzavřen ozdobným víčkem.

Aby byl lustr upevněn spolehlivěji, můžete použít zesilovací plastový kroužek. Tloušťka takového prstence by neměla být menší než pět milimetrů. Průměr je dán velikostí svítidel. Kroužek by měl být nalepen na látku pomocí lepidla obsahujícího kyanokrylát, zejména "Super moment". Lepidlo je nutnénaneste pevnou čáru a pak pevně připevněte kroužek k plátně. Když lepidlo zcela vyschne, je nutné řezat nějaké plátno nějakým ostrým ostřím podél vnitřního průměru prstence. V přijatém otvoru je nutné táhnout drát, který vychází z hlavního stropu. Tento drát musí být připojen k lustru, po kterém může být zavěšen na vyčnívajícím háku.

Montáž osvětlovací jednotky lze provést i jiným způsobem. Za tím účelem se pod ní vytvoří kostra. Tato metoda se používá za předpokladu, že vzdálenost mezi starým povrchem stropu a tkaninou je poměrně velká. Pod lampou vytvořit další rám na plátně je díra. Představuje profilový kov nebo dřevěnou tyč, která je připevněna ke starému stropu. Tímto způsobem lze instalovat osvětlovací zařízení, která váží příliš mnoho.

Jak upevnit polohu připevnění

Aby byl povrch stropu krásný a čistý, může dojít k poškození montážního povrchu. To lze provést několika způsoby:

  • Použití objímky z polyuretanu. Tato zásuvka je krásná, lehká a vypadá jako sádrokartonová nástěnná zásuvka.
  • Můžete také použít dobré lepidlo, nalepit zbývající materiál po instalaci, ze které je proveden tahový strop. Jeho průměr by měl být o něco větší, než je velikost držáku.
  • Můžete použít nějakou dekorativní nálepku.

Při instalaci svítidel na strop musíte být velmi opatrní a pozorní a dodržovat všechna nezbytná opatření.bezpečnost. Pokud nejste schopni pracovat s elektřinou, měli byste kontaktovat odborníky.