Je nutná hydroizolace koupelny v dřevěném domě?

Hydroizolace koupelny v dřevěném domě - povinná podmínka v rámci SNIP, protože bez této fáze opravy mohou být stěny zkaženy neustálými účinky vlhkosti. V tomto článku se budeme zabývat problematikou hydroizolačních stěn v těchto budovách.

Který materiál je v tomto případě vhodnější?

Podlaha je tradičně izolována pomocí speciálních bituminózních tmelů, na kterých obvykle tvoří potěr. To dokazují roky a relativně levné technologie.

Hydroizolace stěn v koupelně je obtížnější . Mohou existovat možnosti, například:

  • Dřevěné stěny budou hlavním zpracováním;
  • Stěny budou pokryty sádrokartonem;
  • Hydroizolace bude provedena pod dlaždice.

V prvním případě je nejlepší použít speciální impregnace pro strom na bázi olejů a laků. To samozřejmě není nejlepší volba, ale na základě recenzí se tyto domy po mnoho let dobře cítí. Vnější stěny nemusí být izolovány. Strop je žádoucí.

Pokud hodláte použít sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti, pak pod ní je lepší použít na stěny hydroizolaci, latex nebo akryl.

V případě pokládky stěn s dlažbou je to samé - nejprve je nanesena nátěrová vrstva izolátoru, pak dokončovací práce již probíhají.

Jak víte, soukromé dřevěné domy jsou náchylnější k vlhkosti, ale to neznamená, že bez ochranné vrstvy se tento dům o rok později rozpadne.Vůbec neurčitěHodně záleží na tom, jak bude koupelna (voda a sprej) na stěnách a na podlaze. Důležité je také dobré větrání v koupelně, která okamžitě odstraní vlhký vzduch z místnosti.

Pokud se tedy vana v dřevěném domě (rám, srub nebo dřevotřísková deska) používá úhledně nebo jen příležitostně (například rodina se myje v lázni), může být fáze hydroizolace během výstavby nebo opravy vynechána.

Užitečný článek? Přidat do záložek!

Rubrika: Povrchová úprava stěn v koupelně: dlaždice, PVC panely, foto

\ t