Krb v bytě vlastníma rukama

Horké jazyky plamene tanec v krbu, na dlouhou dobu byly jen výsadou majitelů jejich domu nebo chaty, ale díky moderní technologii, krb v městském bytě se stal neproveditelným snem. Se stavebními dovednostmi budete moci instalovatkrb v bytě vlastníma rukama .

Instalace tohoto dřevakrb v bytě s vlastními rukamavyžaduje vypracování a povinnou koordinaci s orgány dohledu, navíc vzhledem ke složitosti konstrukce komína, tento design není vhodný pro všechny byty. Nicméně, můžete vždy nahradit dřevo krb s elektrickým, se simulací plamene a kouře - moderní modely vypadají horší než tradiční krb, zároveň nevyžadují složité přestavby, palivové dříví, nekuřte a vrh bytu do spalování produktů. Co si vybratkrbpro instalaciv bytě s vlastními rukama , a jak to udělat správně, přečtěte si v tomto článku.

Obsah
 1. Tradiční dřevěný krb
 2. Zednická technika na dřevo
 3. Video - schéma zdiva krbu
 4. Falshův krb nebo imitace krbu
 5. Technologie provádění falešných krbů v bytě

Tradiční dřevěný krb

\ t

Konzervativní zastánci starého stylu samozřejmě upřednostňují krb, který pracuje na dřevě, peletách nebo jiných palivech. Vůně kouře, solu a sazí se vůbec nevyděsí, stejně jako je třeba sledovat dodávku a naložení paliva. Ve stejné době, palivové dříví v bytě- radost není dostupná všem. Podle požárních předpisů je instalace krbů povolena pouze v horních patrech bytových domů nebo ve starých budovách s vestavěnými a vhodnými komíny. Je přísně zakázáno používat ventilační šachty jako komín!

Pokud se rozhodnete pro instalaci dřevěného krbu v bytě, musíte dokončit povinné přípravné práce:

 • Prvním krokem bude návrh zařízení, ve kterém je specifikovaný materiál, rozměry, hmotnost krbu, jakož i umístění jeho připojení ke komínu. Pokud nejste omezeni prostředky, je lepší tento krok svěřit odborníkům, kteří spočítají všechny potřebné parametry, včetně hmotnosti krbu, které by neměly být větší než 800 kg /m2, a v případě překročení této hodnoty vypočítat plochu pódia pro krb, přerozdělit náklad .
 • Po realizaci projektu se budete muset dohodnout s dozorčími orgány na přestavbě bytu a rekonstrukci stropů, s přihlédnutím k instalaci komínů a protipožárních průchodů.
 • Je-li souhlas přijat, je nutné určit výzdobu krbu, zapadá do celkového provedení Vašeho bytu.
 • Je také nezbytné zajistit místo pro skladování palivového dříví nebo jiného paliva, protipožární úpravy podlahy u krbu a také zvážit potřebu ochranného protipožárního skla uzavírajícího pec.
 • Po vyřešení všech těchto otázek je možné přistoupit k výstavbě krbu. Níže je technologie zdiva z cihelného ohně, jak komplikovanější. Instalace krbuKovové pouzdro je mnohem jednodušší a nevyžaduje cihlové zdivo.

  Zednická technika na dřevo

  \ t
 • Připravte potřebný materiál: 400 kusů žáruvzdorných cihel, jílu a písku pro roztok, západky pro kamennou trubku 26h13 viz. Váha takového krbu bude asi 1,5 tuny, a plocha, s přihlédnutím k dispozičnímu řešení - cca 0,7 m2, takže instalujte cihlový krb v bytě lze pouze na pre-made pódium. Jeho roli může hrát vyztužené lešení o ploše nejméně 2,5 m2, vyrobené v místě instalace krbu. Chcete-li provést kravatu na podlaze, nainstalujte bednění z desek, upevněte je na šrouby, stohujte výztužné tyče o průměru 8-10 cm v podobě mřížky v kroku 10-15 cm a zalijte beton M200. Po uchopení betonu asi za 10-14 dní můžete přistoupit k pokládce krbu.
 • Pokládání se zahajuje přípravou roztoku. Pro zdivo kamen a krbů se používá směs jílu a písku, zředěná vodou na hustý test. Vanity trouby se doporučuje přidat do řešení hrst kuchyňské soli zvýšit jeho sílu, ale žádné vědecké důkazy pro tento dnes není předložen.
 • Poměr složek se může značně lišit v závislosti na složení jílu, proto je nutné experimentálně stanovit. Hlína je očištěna od znečištění, písek je proset, pak smíchán v malých množstvích v poměru 1: 1, přidat trochu vody a promíchat roztok. Stáhněte si malý turniket v jejich rukou a pokuste se ho proměnit v prsten. S nadbytkem písku je kruh roztrhaný. Pokud se pomlčkaKroužek uspěl a nechal ho několik hodin uschnout. Praskliny, které se objevily po tomto povrchu, naznačují přebytek jílu. Pokud si prstenec zachová tvar, znamená to, že poměr složek je zvolen správně a můžete začít míchat velké množství roztoku a zdiva.

 • Zdivo se provádí podle pořadí uvedeného na obrázku. Každá cihla lehce proniká rukojetí stěrky nebo gumovým kladivem, aby se odstranily vzduchové bubliny shora a ze strany. Tloušťka řešení švu - cca 5-7 mm, zdicí malta Vám umožní opravit zdivo i hodinu po provedení dalšího řádku.
 • 1 a 3 řady se opakují, stejně jako 2 a 4. Tyto čtyři řady tvoří základ krbu. Řádky od 5 do 11 jsou stěny ohniště na úrovni ohniště, jsou položeny obvazem podle schématu, kontrolují každou řadu podél svahu a roviny, ve 12. řadě na čelní části krbu je překrytí prostoru ohniště z kovového rohu nebo betonové desky, 13 řad Nahoře je umístěna řada cihel, od 14. řady začíná zdivo krbu a kouřovodu, a pokud jste zakoupili kamenictví kamene, je čas ho postavit. Pokládka klenby se provádí podle schématu až do 26 řádků, po kterých je nutné trubku zúžit a namontovat západku, která se v 27. řadě posunuje o polovinu šířky uvnitř klenby a ve 28. řadě se uzavře uzávěr o 2/3 a namontuje se první západka. 29 série tvoří obvaz a ve 30 řadách se použije druhá západka. Od 31. řady začíná potrubí a jeho výška je regulovánavlastnosti místnosti a dodávka komína.
 • Dokončení krbu závisí na vaší fantazii. Červená žáruvzdorná cihla, položená úhledně as úpravou švů, sama o sobě vypadá pevně a atraktivně, ale pokud chcete obložení kamene mozaikou nebo ozdobným kamenem, můžete to udělat. Jedinou podmínkou pro ohniště je použití materiálů s koeficientem tepelné roztažnosti, v blízkosti chamotových cihel. Existuje spousta takových materiálů a nejoblíbenější je slinutá dlaždice uzavřená na žáruvzdorném lepidle. Můžete také omítky krb a malovat v jakékoliv barvě.
 • Video - schéma zdiva krbu

  Falshův krb nebo simulace krbu

  \ t

  Pokládka skutečného krbu je nákladným potěšením, které není pro majitele typických bytů, zejména v panelových domech, vzhledem k vyššímu zatížení k dispozici. Výstupem v tomto případě může být falešný krb, který pracuje na elektřině a simuluje hoření plamene. Současně nebudete mít problémy s dodávkou dříví, kouře, sazí a nebudete se muset koordinovat s žádným z nich. Moderní elektrická opona vypadá zcela přirozeně, hlavní věc - vytvořit vhodný rám nebo portál. Nejčastěji se provádí z dostupného materiálu - sádrokartonu, upevněného na rámu profilu a následně zpracovaného dle Vašeho přání.

  Technologie falešných krbů v bytě

 • Nakreslete náčrtek krbu a vyberte materiál, který má být zpracován - záleží na tloušťce sádrokartonu. K ozdobení ozdobným kamenem nebokeramické žuly je lepší zvolit sádrokarton s tloušťkou 12 mm, pro lehčí materiály se vejde a tloušťka-8 mm Určete náčrtek všech velikostí a spočítejte množství materiálu. V náčrtu je nutné zajistit prostor pro instalaci elektrického ohniště s dodržením mezer uvedených v cestovním pase.
 • V místě, kde je krb instalován, je nutné podlahu v případě potřeby vyrovnat a také místo připojení spotřebiče. Z profilu pro sádrokarton vyřezávané skici, upevnění na kovové šrouby. Pokud je nutné provést zaoblení, profil ve tvaru písmene P se na bočních stranách ořízne kovovými nůžkami a ohne požadovaný poloměr.
 • Na rámu profilu upevněte předřezané detaily ze sádrokartonu. Sádrokartonová lepenka je jednoduše řezána ostrým tenkým nožem. Listy naplňte špičatými šrouby. Švy jsou obarveny páskou stříkačky. Upevnění dekorativních a dekorativních prvků, štuky, krbové police. Vnitřní podsvícení je také schopno dát vašemu krbu jedinečný styl a originalitu.
 • Nainstalujte elektrickou komoru do „pece“, připojte ji k síti a v případě napodobení kouře do zdroje vody.
 • Tyto technologie samozřejmě nejsou dogmatem. Vaše fantazie vám řekne, který krb bude vypadat více originálně: hranatá nebo klasická angličtina, stejně jako vám řekne, jak lépe dělat jeho zdobení, které doplňky si vybrat a co vyzdobit kamennou polici. Hlavní věc, s vzhledem krb vVáš byt bude vládnout nad teplým a neuvěřitelným komfortem.