Výměna vodovodních potrubí v bytě vlastníma rukama

Čas přichází, když vodní potrubí stárne a je nefunkční. Jejich závitové spoje začínají proudit a potrubí samotné, které proniká do putujících proudů, se otáčí a na jeho povrchu se objevuje pot. Existují dva náznaky, že můžete pochopit, že je třeba vyměnit vodní potrubí v bytě.

Zde jsou dva důvody, které mají negativní vliv na vodní potrubí:

 • Nedostatečná péče o ocel. Trubky se často čistí pouze od rezavých a nátěrových oblastí.
 • Bezohledné putující proudy, které jsou schopny proměnit v prakticky jakékoli kovové potrubí na síto.
 • Pokud je čas ztracen a náhrada vody je nevyhnutelná, pak budete muset jít do stavebního skladu pro všechny potřebné materiály, které je nahradí. Pokud je člověk v tomto případě nezkušený, má často mnoho otázek: potrubí, ze kterého je materiál nejlépe používán při výměně vodovodních potrubí v domácnostech, které komponenty mohou být potřebné pro instalaci vodovodu, a nejdůležitější otázkou je, jak všechny tyto části namontovat do kanalizace systém je správný?

  Před zahájením instalace byste neměli být líní a důkladně prozkoumejte staré schéma zapojení všech trubek, protože i když se změní umístění vodovodního potrubí během opravy a výměny vodovodních potrubí, zásady připojení vodovodního potrubí zůstanou nezměněny.

  Otázka týkající se materiálu použitého při výměně systému zásobování vodou je velmi jednoduchá. Není zde mnoho možností. V této oblasti samotnékvalitní materiály jsou prakticky věčné, ale drahé mědi a polypropylenu. Volba z těchto možností, zastavení bude nejlepší na polypropylenové trubky, protože mají nejlepší rovnováhu kvality a ceny.

  Obsah
  1. Výměna vodovodních potrubí v bytě vlastníma rukama
  2. Instalace účetních přístrojů
  3. Hrubé filtry
  4. Instalace vodovodních potrubí

  Výměna vodovodních potrubí v bytě vlastníma rukama

  instalace účetních přístrojů

  \ t

  Je nutné zahájit instalaci přívodu vody v jeho bytě z stoupacích můstků, a pokud je to přesnější, pak z odnímatelných jeřábů na nich namontovaných. Po těchto jeřábech musí být instalovány vodoměry.

  Dělá se to poměrně jednoduše. K tomu budete potřebovat švédské a rozšířené klíče, balíčky a samozřejmě i pulty, stejně jako filtry a zpětné ventily. Na povrchu každého spotřebiče jsou směrové indikátory pro správnou instalaci. Zařízení je nutné instalovat v souladu s uvedeným směrem, aby se šipka nacházela ve směru pohybu vody.

  Postup instalace je poměrně jednoduchý a snadno zapamatovatelný. Za prvé je instalován uzavírací ventil, po kterém prochází filtr, pak čítač a zpětný ventil. Jakmile je montáž dokončena, bude nutné zabalit závitový přechod z kovového produktu na polypropylen, který se nazývá vnější závitová spojka. Přesně stejné akce musí být provedeny s stoupačem, který proudíteplá voda

  Filtry hrubé

  \ t

  Téměř každý si je dobře vědom toho, že naše apartmány jsou zásobovány vodou s nízkou kvalitou, kterou lze použít pouze pro zavlažování. A pokud se podíváte na množství chloru v tzv. Pitné vodě, pak se ukáže, že je vhodný pouze pro myčky aut. Proto je nutné věnovat zvláštní pozornost systému filtrace vody.

  Výběr filtrů na baňky je vhodný pro filtraci, která se skládá ze tří baňek, které jsou instalovány jeden po druhém v sérii a každá plní svou funkci, přičemž voda je vhodná ke spotřebě. První žárovka je určena pro hrubé čištění velkých nečistot, druhá čistí vodu z chloru a jiných nečistot a třetí je jemný čistící filtr, který čistí vodu do přijatelného stavu.

  Teplá voda se zpravidla nepoužívá pro potravinářské účely, takže není třeba její filtrace. Po dokončení instalace filtračního systému je možné postupovat přímo k instalaci vodovodu.

  Instalace vodovodních potrubí

  Pokud chcete odstranit všechny vodovodní potrubí ve stěnách, ale musíte nejprve přemýšlet o tyčinkách, jejichž hloubka by měla být dostatečná k tomu, aby se trubky pokryly ohřívačem, stejně jako kanalizační potrubí.

  Ohřívač trubek není jen něčí rozmary, ale důležitou výrobní nutností. Jakákoliv trubka z polypropylenu se zejména zahřívá a rozšiřuje. Stupeň takové expanzetak velké, že to může vést k nepříjemným následkům - expandovaná polypropylenová trubka se může dokonce odtrhnout od stěn dlaždice, takže nezanedbávejte ohřívač, který se také nazývá merilon.

  Nejprve je třeba na místech, kde se plánuje instalace a napojení celého vodovodu, instalovat adaptéry - koleno MRI, které je předem připevněno pomocí prken pomocí hmoždinek přes speciální uši. Následně budou k nim připojena všechna vodovodní potrubí.

  Podle zavedených pravidel je studená voda vždy připojena vpravo. Polypropylenová trubka se zabalí do výpusti filtračního systému a v předem vyrobených zákopech je nutné položit kufr. V místech, kde bude provedeno spojení zařízení, je nutné ohnout odpaliště, ze kterých budou pak spojena kolena MRI, namontovaná na stěnách. Po dokončení houby, musíte dát všechny trubky v merilon. Všechny výše popsané operace se provádějí pomocí trubek s horkou vodou.

  Po umístění všech trubek do dříku musí být uzavřeny lepidlem pro dlažbu nebo cementovou maltu. Je třeba věnovat pozornost výstupům, které by měly být umístěny v jedné rovině a na úrovni dlaždice, která bude položena později. Pokud uděláte chybu, pak další instalace vodovodních baterií a směšovačů bude sotva proveditelná, může docházet k narušení, a proto konečný výsledek vás nebude potěšit.