Který nátěr zvolit pro strop

Pokud jste již provedli instalaci zavěšeného stropu nebo jiného, ​​pak musíte zvolit správný nátěr na strop. Trh nabízí obrovský výběr, ale co je pro vás to pravé? Místo pro opravu bytu vlastními rukama vám poskytne několik užitečných rad a rad.

Ve vodě rozpustné akrylové, silikonové, silikátové a latexové barvy se používají k zakrytí stropu.Nejoblíbenější jsou akryl . Nestačí na strop aplikovat dvě vrstvy nátěru a mikrotrhliny o velikosti 1 mm budou blokovány. Akrylový povlak má odolnost vůči kontaminaci.

Silikátse doporučuje použít v prostorách, kde je porušena hydroizolace základu. Před nátěrem se na strop nanese dekorativní akrylátový nátěr, protože silikátové materiály jsou méně elastické než akrylové a nezakrývají malé trhliny. Jsou velmi vhodné pro použití minerální štuky, cementové stropy a staré vápno barvení. Navíc mají vysokou propustnost, takže by měly být použity v budovách se surovými stěnami. Není nutné přidávat antiseptický doplněk, protože samy o sobě brání rozvoji mikroorganismů.

Silikonové barvy B kombinují výhody akrylu a silikátu. Silikonové povlaky navíc tvoří vodotěsný film. Silikonová pryskyřice, která je součástí nátěru, není při zvýšených teplotách změkčená. Je ideální pro všechny povrchy. S vysokou elasticitou, silikonovou barvouuzavírá široké trhliny do 2 mm Charakteristickým rysem je jeho neagresivita a při práci s ním nelze použít preventivní opatření. Silikonová barva může být přidána k akrylu a silikátu, aby se zlepšily výkonnostní vlastnosti. Nyní víte, co si vybrat a proč je vhodnější. Stejným způsobem, jako natřete strop nátěrem na vodní bázi. Zůstaňte naladěni se spoustou zajímavých a užitečných věcí.