Keramická dlažba do koupelny, její funkce, fotografie a typy dlažeb

Keramická dlažba je nejzákladnější materiál, který ještě není hoden náhrady. A nejde jen o to, že je to velmi estetické a na konci vypadá hezčí. Keramická dlažba má mnoho výhod a významných výhod. Tyto produkty jsou šetrné k životnímu prostředí a prach a bakterie pro ně nejsou problémem, protože nevyžadují zvláštní péči a čištění.

Také dlaždice má nízkou elektrickou vodivost, pro místnosti s vysokou vlhkostí - to je prostě nezbytné pro bezpečnost života.

Stavební trh je dnes v dnešní době jednoduše plný obkladů v různých variantách a může uspokojit téměř všechny potřeby zákazníků. Samozřejmě, že v takové paletě průkopníků se velmi snadno ztratí. Tento článek bude nějaký druh instrukce pro ty, kteří požádali o nákup keramických dlaždic, ale stále nemůže řešit své vlastní potřeby, as navrhovaným sortimentem na stavebním trhu.

Obsah
 1. Charakteristika
 2. Výběr dlaždic mezinárodní normy
 3. Klasifikace cínu
 4. Klasifikace keramických dlaždic podle stupně
 5. Optimální volba
 6. Druhy
 7. Výrobky jednorázového hoření (silnější)
 8. Keramické porcelánové výrobky
 9. \ t
 10. Keramická žula
 11. Glazovaná dlaždice
 12. Deska slinku
 13. Sotto

Charakteristika

Tyto výrobky podléhají sérii technických kontrol dříve, než se objeví na policích stavebních obchodů. DohledSlužby kontroly kvality provádějí kontroly výrobků z hlediska shody se specifikovanými vlastnostmi, včetně ověření souladu s formami a velikostmi, kvalitou samotného materiálu. Pro získání nezbytných informací před nákupem byste si proto měli pozorně přečíst informace na obalu. Tyto informace jsou převážně označeny ve formě ikon, například na podlaze dlaždice balíčky ukazují obraz nohy na černém pozadí, což znamená, že můžete chodit na sporáku. Pochopení významu každé ikony, můžete si vybrat správnou volbu při nákupu, s ohledem na všechny vaše potřeby.

Při výběru keramické dlažby je proto nezbytné zohlednit její vlastnosti. Základem pro dlaždice jsou:

 • Odolnost proti vlhkosti. V místnostech s vysokou vlhkostí je tento okamžik zásadní, protože surové prostředí může v krátké době zkazit dokončovací materiál. Pokud je v keramickém produktu přebytečná vlhkost, stává se složitější a může vypadnout ze základu. Trvalé působení páry může také narušit vizuální estetiku dokončovacího materiálu. Aby se tomu zabránilo, měly by se vzít v úvahu indexy porozity. Vysoká pórovitost - zdroj takových problémů, resp. Snížená pórovitost, je eliminuje.
 • Odolnost vůči chemickým vlivům. V koupelně, čištění s použitím chemikálií, je případ každodenní, protože vyžaduje udržování čistoty. Zde bude důležitým kritériem zachování původního vzhledu i při intenzivním čištění.
 • Rovný reverzibilní povrch. následujícíhoIndikátor poskytne dobrý výsledek stohování a záleží nejen na průvodci, ale také na samotném materiálu. V tomto případě by se na zadní straně dlaždice neměly vyskytovat žádné nesrovnalosti, čím více nárazů, protože snižují stupeň přilnavosti dlaždice k povrchu povrchu.
 • Kvalita a design obrazu. Deska vytvořená pomocí high-tech vybavení se výrazně liší od konkurence. Obraz na takové dlaždici, vždy jasné, velmi specifické, bohaté barvy, bez vad, vměstků a drobných skvrn. Vnější ideálnost je správným ukazatelem.
 • Čtení: Dlaždice z Běloruska, její rysy

  Všechny tyto faktory jsou hlavními faktory při výběru obkladů koupelen, ale stejně jako v každé oblasti je v průmyslu keramických dlaždic stále ještě mnoho úskalí. Například úroveň odolnosti proti vlhkosti na obalu je definována jako AA - pro koupelnu je to, co potřebujete. Označení B, C je průměrná odolnost proti vlhkosti a D je index nízké stability. Jedná se o stejné indikátory odolnosti vůči chemickým vlivům. Pokud má dlaždice obrázek nohy na světlém nebo stínovaném pozadí, má tato dlaždice vysokou odolnost proti opotřebení.

  Je-li ruka natažena na dlaždici, je tato dlažba určena k obložení povrchu stěn a samozřejmě je položena na podlahu, rychle se opotřebovává.

  Plamen je uveden na obalu, říká o popáleninách, spolu s číslem tohoto čísla udává počet popálenin, které prošly dlaždicí. Dvojité kácení - to je nejlepší indikátor kvality, dlaždice budeporézní a vhodnější pro místnosti s normální vlhkostí, např. v kuchyni. Pro koupání bude přijatelné, aby byl vyhozen jeden výjezd.

  Pokud jde o velikost, samozřejmě je výhoda vždy kladena na dlaždice velkých rozměrů. Při pokládání malých dlaždic budou švy mnohem více, samozřejmě, místa, která se stanou zranitelnými také vlhkostí, budou větší. Pro koupelnu je to velmi důležité. Koneckonců, na povrchu švů, v důsledku vysoké vlhkosti, může vyvinout škodlivé houby, která má vlastnost šířit. A to není pro nikoho nezbytné. Práce na umístění velké dlaždice je dělána méně než umístění menší, a obecně, velká taška slouží jeho majiteli delší než jeho malý protějšek.

  Výběr dlaždic mezinárodní normy

  \ t

  Je třeba ihned pochopit, že dlaždice mezinárodní normy bude mít vysokou kvalitu. Když si koupíte, můžete spustit do falešné, takže byste měli být připraveni a zvážit tento problém. Deska evropské normy má tloušťku 5-10 mm pro stěny a od 8 do 12 mm, pokud je určena k obložení podlahy. Tloušťka padělání je vždy větší.

  Klasifikace dlaždic

  \ t

  Hlavním ukazatelem, který rozlišuje dlaždice do tříd, je její trvanlivost. Abyste o tom měli představu, měli byste se seznámit se samotnou klasifikací. Existuje pět tříd dlaždic: PEI I, II, III, IV a V.

  • Třída I se nejlépe používá v místnostech s vysokou propustností, kde není poskytována obuv.
  • Stupeň II se používá v místnostech s malými pohyby osob. Taková taškavhodnější pro venkovské domy, byty, ale ne pro chodby nebo kuchyně v těchto budovách.
  • Deska III se používá pro obklady podlah s průměrnou intenzitou dopravy.
  • Deska IV se používá ve veřejných budovách (nemocnicích, školách atd.)
  • Třída T je určena pro všechny typy prostor a má nejvyšší odolnost proti opotřebení.

  Klasifikace keramických obkladů podle třídy

  Podle mezinárodních norem obdrží každá šarže těchto keramických výrobků stupeň jakosti. Tyto informace o keramických obkladových deskách jsou mimořádně důležité, protože používají konečný materiál, koncového uživatele, dlouhé a dlouhé roky životnosti.

  Přečtěte si: Jaká je dlažba pro koupelnu?

  Deska prvního stupně v celkovém objemu hotových výrobků nemá více než 5% výrobků, které nesplňují deklarované vlastnosti.

  Dlaždice druhé třídy bude mnohem horší, neboť tento ukazatel umožňuje předpokládat, že již 20% nesplní deklarované požadavky.

  Ve skutečnosti však nalezení dlaždice druhé třídy na stavebním trhu není příliš snadné. Vzhledem k tomu, že to není pro výrobce naprosto rentabilní, tato míra také prakticky neovlivňuje cenu výrobku.

  Výrobci keramických obkladaček se nepokoušejí uvádět stupeň jakosti, protože a priori se má za to, že dlaždice dosáhla konečného uživatele nejlepší kvality.

  Určeno volbou dlaždice, je třeba věnovat pozornost barvě nápisů vytištěných na obalu. Vysoce kvalitní zpracovatelský materiál máoznačení s červenou barvou, pro druhou se předpokládá modrá, dobře pro třetí - zelená.

  Optimální volba

  Dlažba má a priori vyšší stupeň opotřebení vzhledem k analogovému materiálu stěny a může snadno snášet zdvihy, tření a velké zatížení. Ale to a to, co se týká španělského výrobce, je vždy známé svou vysokou kvalitou.

  Keramická dlažba Španělsko - dosud nejvyšší kvalita a estetika. Ve Španělsku se koncentruje více než 35 továren na výrobu pocínovaného plechu, které jsou nekonečné z hlediska jejich zamýšleného použití a designu. Nejznámější v této oblasti jsou Aparisi, Cabrera, Pamesa, Ceramica, Novogres. Španělská dlažba je dnes prioritou, protože má rozumnou cenu, opravdu vysokou kvalitu, splňuje mezinárodní standardy a vždy se vyznačuje vnější estetikou, krásou a designem. To je to, co je potřebné pro konečného uživatele keramických výrobků.

  Italská keramická dlažba je méně populární. To je dáno tím, že v Itálii prakticky neexistuje žádná bílá hlína a výrobci musí objednávat podobné suroviny z Ukrajiny. Design italské dlaždice je samozřejmě na vysoké úrovni. Kromě kvality, ale dodatečných nákladů zahrnutých do výrobních nákladů, zvyšují celkové náklady na zboží pro konečného uživatele.

  Keramická deska z Turecka je produktem rozsáhlé světové spotřeby. Používám ho ve všech koutech zeměkoule, když jsou náklady na přepravu oprávněné. Také stojí za tokvality, ale opět se získává surovina na Ukrajině. Proto se jedná o dodatečné náklady, které opět ovlivňují konečnou cenu výrobku.

  Litevský výrobce, který je profilován na výrobu obkladů odolných proti opotřebení a mrazuvzdorných materiálů, může být poražen i v předchozích továrnách. Taková dlažba není prosklená a používá se při zlepšování technických prostor.

  A v neposlední řadě je možné věnovat pozornost slovenským výrobcům, přesněji jednomu výrobci - Gris. Vyrobená výroba má dobrý design a také velmi přijatelné podmínky provozu dlaždice.

  Čtení: španělské dlaždice, drahá znamená kvalitativní?

  Jak ukazuje analýza trhu, v této oblasti je nejvyhledávanějším keramickým obkladačem španělština, protože má oproti konkurenci mnoho výhod.

  Druhy

  Keramická deska je vyrobena ze dvou druhů hlíny: bílé a červené. Nadace je zase klasifikována jako hustá a porézní. Typ nátěru může být v závislosti na účelu glazován a obyčejný. Pojďme tedy shrnout výsledky.

  Výrobky na jedno použití k vypalování (silnější)

  \ t

  Slabo porézní produkty. Používá se, když směřuje k podlaze jak uvnitř, tak externě. Deska je velmi pevná a odolná proti mrazu.

  Výrobky s vysokou porézností. Při výrobě dlaždic se používá speciální složení, které snižuje smrštění při pečení. Takový materiál se používá při úpravě stěn, má nízkou úroveň odolnosti vůči negativním vnějším vlivům.

  Keramické porcelánové výrobky

  Lidé mají tento druhdlaždice se nazývají kolormasa. Základ produktu je velmi hustý, prakticky sklo, z tohoto důvodu se nezpracovává zasklením. Má velmi vysoký stupeň mechanické odolnosti, snadno se čistí. Technické ukazatele keramického porcelánu mu dávají právo na široké využití jako podlahová krytina práv k širokému použití jako podlahová krytina.

  Keramická žula

  \ t

  Hlavní přednosti keramické žuly - vysoký stupeň pevnosti a odolnosti vůči vnějším změnám. Žádný z výše uvedených typů dlaždic nelze srovnávat s keramickou žulou podle těchto ukazatelů. Matná keramická žula je mnohem silnější než její leštěný analog. Říká se, že pouze diamant je schopný poškrábat tento druh keramiky. Pokud tedy plánovaná míra využití místnosti přetéká, nejlepší výkon bude matná keramická žula.

  Keramická žula trpí vysokými teplotami. Ve skutečnosti, žádné teplo, žádný mráz nejsou schopny vyvíjet silný negativní vliv na to, i když pod vlivem nízkých teplot, přírodní žula má schopnost rozpadat na kousky.

  Jediným skutečným nepřítelem chemických roztoků je kyselina fluorovodíková a všechny ostatní nejsou schopny způsobit poškození takové dlaždice.

  Při výrobě keramické žuly podléhají všechny její součásti podrobné kontrole, a tedy vysoké kvalitě výrobku a bezpečnosti.

  Glazované dlaždice

  Má hustou základnu a prosklenou vrstvu větší tloušťky. Jako v jiných podobných. Takový povrch také umožňuje korelaci dlaždic se slušnými materiály pro orientaci na podlahu.

  Deska slinku

  Hlavní ukazatele - nízká pórovitost, odolnost vůči negativním vnějším vlivům. Téměř vždy má nerovnoměrné hrany, protože při hoření dochází k silnému smrštění.

  Sotto

  Taková dlažba je také široce zastoupena na trhu a používá se k obložení povrchu podlahy. Provádí se vytlačovací metodou a je velmi žádaná při výstavbě novostaveb, jako vnější obložení.

  Neexistuje žádná jednoznačná pevná cena, protože náklady závisí na značce výrobce, účelu, designu a mnoha dalších faktorech.Je třeba poznamenat, že cena výrobku pro tento výrobek je 6 USD. A to vše závisí na vašich potřebách.

  Úspěšný nákup!