Kuchyně 12 m2: nápady a řešení

Pokud velikost vaší kuchyně je 12 metrů čtverečních - máte štěstí! Možnosti plánování a navrhování takové místnosti jsou prakticky neomezené: můžete si vytvořit samostatnou útulnou kuchyň nebo kombinovanou kuchyň - obývací pokoj, můžete nainstalovat všechny potřebné pomůcky (včetně nejen lednice, mikrovlnné trouby, ale i pračky v případě potřeby), aniž byste se museli bát o vizuálním restartu místnosti.

Podívejme se na podrobnosti o tom, kde začít, pokud mluvíme o plánování a designu kuchyně 12 metrů čtverečních.

Design kuchyně je proces, který kombinuje tři fáze: 1) kuchyňské plánování 2) kuchyňský styl volby 3) kuchyně barev. To znamená, že se nejprve rozhodneme, kde a kde se bude nacházet v kuchyni, pak si vyberte styl kuchyňské soupravy a poslední krok - zbarvení výsledného obrázku.

Design kuchyně 12 metrů foto

Je třeba poznamenat, že všechny fáze plánování - styl - barva "musí projít nezávisle na oblasti kuchyně - to je nejtěžší v designu bytu, ale jako výsledek, budete mít nejlepší možnost ze všech možných. To znamená, že tato základní pravidla lze použít jak pro plánování velké kuchyně, tak i pro velmi malou kuchyňku.

Obsah
  1. Design kuchyně: plánování
  2. Design kuchyně: styl
  3. Design kuchyně: barva
  4. Plánování kuchyně
  5. Co je třeba zvážit při kombinování?
  6. Pokud se plánuje spojit kuchyň a obývací pokoj, je třeba vzít v úvahu následující body:
  7. Způsobyzónování prostor
  8. Územní uspořádání

Design kuchyně: Plánování

Ve fázi plánování kuchyně je vaším hlavním úkolem umístit tři velké kuchyňské předměty: lednici, kuchyňský set, jídelní stůl se židlemi. Nejjednodušší způsob, jak jasně znázornit uspořádání kuchyně, je nakreslit v programu Word kuchyňský plán a čtverce, které budou označovat všechny tyto objekty. A pak můžete přetáhnout objekty v plánu výběrem nejlepší možnosti. Například, jako na následujících fotografiích:

Na prvním obrázku je stůl v těsné blízkosti mezi lednicí a náhlavní soupravou a zabraňuje otevření dvířek. Kromě toho, podle prvního plánu je jasné, že dveře do kuchyně by měly být přehlédnuty. Na druhé možnosti byl stůl přemístěn do chladničky a chladnička byla nasazena. Dveře v kuchyni jsou vyrobeny "naopak". Ale takový design kuchyně je nepříjemný - stůl je těsně na lednici a okno je prázdné. Objekty můžete přetáhnout znovu:

vyzkoušejte rohovou verzi kuchyňské náhlavní soupravy - pokud ušetříte pracovní plochu, můžete získat dobrou výherní plochu. V tomto případě se tabulka vrátí do okna. Je pravda, že během vaření lidé budou stát zpět do okna. Možná se můžete pořád nějakým způsobem změnit?

Samozřejmě, můžete. A tato práce je pro sílu každého, kdo zná alespoň trochu programu Word. Pokud tento program neznáte, můžete z papíru vyjmout podobné krabice, které označují položky kuchyně a přesouvají je s kuchyňským plánem na kus papíru.

Důležitá poznámka. Po plánování kuchyně 12 m. Sq m bude připraveno, několikrát zkontrolujte před objednáním zdi. Představte si, že se připravujete na budoucí kuchyni, servírujete stůl, umýváte nádobí. Musíte vědět, zda to bude pro vás v této místnosti vhodné.

Design kuchyně 12 metrů

Design kuchyně: Styl

Porovnejme dvě fotografie kuchyně.
První verze:

Kuchyně moderního stylu

\ t

Druhá možnost:

Design kuchyně ve stylu chaty

Zdá se, že v obou verzích je jídelní stůl. Ale ten rozdíl je těžké přehlédnout, tento rozdíl je ve stylu. Na první fotografii, moderní design kuchyně je 12 m2, a druhý design kuchyně ve stylu chaty.

Je nutné jasně pochopit, že žádný styl není horší než ten druhý. Někteří si vyberou moderní styl s jeho přesnými liniemi, jiní jsou více ohromeni lehkou útulností stylu chaty.

Porovnáme dva další obrázky s kuchyní.

Kuchyně ve stylu minimalismu

Foto chaty ve stylu kuchyně

Na první fotografii je moderní kuchyně, ve druhém patře je kuchyň ve stylu chaty se silnými motivy provence (závěsné pánve, otevřené police s nádobím, bílá keramika). Co je roztomilé a útulné? Druhý Ale pohodlnější a praktičtější, samozřejmě první.

Styly kuchyňského designu byly navrženy tak, aby splňovaly potřeby pronajímatelů, a nikoli pouze estetické systémy. Zatímco milenky měly dost času na čištění a na čištění všech kudrlinek - styl země byl milující a nebyl tamnároky Když paní přišla pracovat masivně, design kuchyně byl ostře zjednodušený.

Kuchyně ve venkovském stylu

Moderní design kuchyně 12 m2 M. Kompenzuje nedostatek estetické složitosti barev - v moderních kuchyních můžete vidět nejodvážnější řešení barev. Kromě toho se v moderním designu kuchyně můžete setkat s velkým výběrem různých pomůcek, které výrazně šetří místo v kuchyni a usnadňují život.

Design kuchyně 12 m2 v moderním stylu

Takže volba kuchyně stylu 12 m. Sq M je volba vašich preferencí, které mohou být více nakloněny současnému stylu nebo klasickému stylu.

Přemýšlejte o designu kuchyně nejen na základě vaší chuti, ale také na svých schopnostech. Pokud máte velmi málo volného času, pak vám vyhovuje moderní styl. Čím více milujete svůj domov, touhu po pohodlí a více času, který strávíte v něm, tím více moderního stylu a venkovského stylu vám vyhovuje.

Design kuchyně: Barva

Takže jste se rozhodli pro uspořádání a design kuchyně, teď je čas namalovat obraz. Opět platí, že volba barvy závisí na stylu, takže styl je vybrán k barvení. Klasické styly nemají rádi světlé barvy a moderní design vám umožní otočit se. Dobrým kompromisem mezi zemí, klasickým a moderním designem je styl chaty, který vítá pestrou škálu.

Světlá kuchyně ve stylu chaty

Při výběru barvy pro kuchyňský design nic neodmítněte. Pokud chcete být jasný - dávejte přednost světlé.

Pokud anoŠtěstí, že mají kuchyň 12 metrů čtverečních, můžete udělat bez sdružení, který se nachází ve stejné místnosti a kuchyně a obývacího pokoje. Kombinace kuchyně s další místností však poskytuje mnohem více možností designu, takže se na tomto místě více zabýváme.

Uspořádání obývacího pokoje

V moderním světě v designu interiérů je velmi populární kombinovat různé místnosti nebo zóny, aby se zvětšil volný prostor bytu. Jedním z nejoblíbenějších příkladů takové fúze je kombinace kuchyně a obývacího pokoje nebo kuchyně a jídelny.

Obývací pokoj 12 metrů

Nejdůležitějším aspektem při připojování je optimální plánování kuchyňského a obývacího pokoje, které zahrnuje známé zásady zónování prostor. Ve stejné době, jako je kuchyňské plánování 12 metrů čtverečních by měly poskytnout všechny potřebné položky nábytku, domácích spotřebičů, ale zároveň vizuálně rozlišovat mezi nimi vaření zóny a rekreační oblasti a recepce hostů.

Co je třeba zvážit při kombinování?

Před zvážením možností plánování kuchyňského a obývacího pokoje je nutné zvážit přítomnost nosných přepážek mezi těmito místnostmi a možnost bezpečné kombinace těchto zón. Všechny tyto otázky jsou dohodnuty v ZISZ nebo jiných organizacích, které vydávají povolení k přestavbě bydlení. Je to mnohem jednodušší pro majitele svých vlastních domovů: nemusí se na takových chvílích shodovat, ale aby zničily nosné stěny a přijaly další iracionální akce v zájmu vlastní bezpečnosti, samozřejmě, také to nestojí za to.

Sjednoceníkuchyně a obývací pokoj

Pokud se plánuje spojit kuchyň a obývací pokoj, je třeba vzít v úvahu následující body:

- Je možné demontovat pouze nenosné příčky (zde je také možné poznamenat, že v přítomnosti nosných stěn je možné souhlasit s převodem díry).

- Kuchyň a obývací pokoj je možné kombinovat pouze tehdy, když je elektrický sporák instalován v kuchyni (kde se používá plynový sporák nebo plynový sloup, takové změny nesouhlasí - v tomto případě můžete použít posuvné dveře).

Posuvné dveře v kuchyni v obývacím pokoji

- Je také třeba připomenout, že velkolepé změny v místnosti, na kterých se ještě dohodneme, nebudou úspěšné: dřez, sporák, myčka a pračka jsou umístěny pouze v „mokrých“ oblastech. Budou je muset opustit v kuchyňském koutě a v obytné místnosti se nachází skutečný bufet, skříň, bar a další předměty nábytku, které nepředstavují hrozbu úniku.

Plánování kuchyně-jídelny

Jsou-li všechny postupy pro podávání žádostí na státní orgány ukončeny schválením projektu, lze kuchyň a obývací pokoj uspořádat několika způsoby. Stěnu můžete kompletně zbourat, přičemž vezměte v úvahu, že průchod do kuchyně bude probíhat pouze přes obývací pokoj, ale můžete ji jen částečně zbourat, rozšířit průchod nebo uměle kreslit. Při plném opotřebení zdi musíte přemýšlet o zonování místnosti, nejen vizuální, ale také funkční, protože v každém obývacím pokoji je důležitější komfort a pohodlí.pro obyvatele bytu, než vzhled místnosti.

Možnosti plánování kuchyně a obývacího pokoje na fotografii

Metody zónování prostor

\ t

Standardní techniky pro zónování místností mohou být také použity při zvažování různých možností plánování kuchyňského a obývacího pokoje o rozloze 12 čtverečních metrů.

- Různé úrovně podlahy. Plánování kuchyňského a obývacího pokoje je standardně k dispozici, pokud lze varnou zónu umístit na malém pódiu nebo kreativnějším způsobem, ve kterém je na malém kopci zóna rodinného odpočinku a recepce hostů.

Na pódiu, kde je umístěna kuchyně, můžete skrýt nějakou komunikaci, teplou podlahu, instalovanou namísto standardní baterie atd., Navíc může být ozdobena LED podsvícením nebo vložena do jiných zdrojů světla.

Zde je však třeba vzít v úvahu pohodlí neustálého překonávání tak zvláštního kroku pro hostitelku domu.

- Aby nedošlo k vytvoření dalších překážek pro majitele, můžete použít různé podlahové krytiny v kuchyňském prostoru a obývací místnost pro vizuální oddělení těchto zón. V tomto případě pro zónu kuchyně vyberte silnější a odolné vůči vlhkosti materiály, jako jsou keramické žuly nebo keramické dlaždice, a pro obývací pokoj žádné materiály: laminát, parkety, korek, atd.

- Také plánování kuchyně a stravování zahrnuje použití různých úrovní stropu. Nad místem vaření lze použít místo vařeníobvyklý "rovný" vysoký strop, a přes obývací prostor často používá různé závěsné vzory, vhodné pro celkový styl místnosti.

Foto kuchyň - obývací pokoj

- Další možnosti plánování kuchyňského a obývacího pokoje zahrnují použití dekorativních stropních prvků - stropních trámů nebo různých osvětlení v různých zónách. Jsou také považovány za rozšířené a účinné způsoby, jak odlišit prostor.

- K úplnému oddělení kuchyně od obývacího pokoje můžete použít posuvné příčky nebo dělicí stěny. Prostor se pak snadno kombinuje nebo ohraničuje v případech, kdy je to nutné. Pro stejný účel se používají obrazovky nebo mobilní oddíly, které se používají případ od případu.

- Když se přepážka mezi kuchyní a obývacím pokojem nenosí a kombinovat prostor, který chcete, můžete souhlasit s rozšířením nebo posunutím díry. V tomto případě je často možné po stranách bývalé pevné stěny uspořádat různé oblouky nebo jiné architektonické dekorativní prvky.

- Někteří dokonce ve studiích, kde se používá kombinace kuchyní a pokojů, uchylují se k používání úzkých vertikálních panelů mezi kuchyní a obývacím pokojem. Prostor pouze vizuálně rozdělují, panel lze po obou stranách použít jako ozdobný prvek a na obou stranách lze zavěsit na televizor.

Územní uspořádání s nábytkem

Odděleně by mělo být zváženo, jakým způsobem by mělo být navrženo kuchyňské a obývací pokoj, ve kterémpro zonální nábytek. Existuje také několik způsobů takového zónování kombinovaného prostoru:

- Barový stojan nebo konzolový stůl. Volba konkrétního modelu nebo dokonce výroba regálu na objednávku se provádí s ohledem na styl místnosti. U malých apartmánů můžete očekávat mobilní bar, který se snadno čistí a opírá se o zeď.

- Kuchyňský ostrov. Deskové stoly, pod kterými můžete přijít ze všech stran, dokonale plní funkci rozdělení. V malých apartmánech, jedna strana ostrova, umístěný na kuchyňské straně, moci být užitý na vaření, a jiný - od obývacího pokoje - jako jídelní stůl.

Územní uspořádání v kuchyni a obývacím pokoji s pomocí kuchyňského ostrova

- Kompletní jídelní stůl. To může být velké nebo malé, mobilní posuvné nebo stacionární. Volba je založena na stylu kombinovaného prostoru. Standardní kuchyňské a jídelní plánování zahrnuje přítomnost velkého oválného stolu, nízkých svítidel, která jsou také potřebná pro přidělování zón.

- Skříň nebo skříň. Rozložení obytné kuchyně může zahrnovat oboustranně otevřenou polici, která se nachází na křižovatce dvou funkčních zón. To nebrání pronikání světla do celého prostoru místnosti, stejně jako místo skladování dekorativních doplňků, nádobí, kuchařských knih, sbírek čaje nebo kávy atd.

- Velká pohovka. Vizuálně rozdělit prostor kuchyně a obývacího pokoje, často používají masivnírohová pohovka, umístěná, samozřejmě, zpět do kuchyně. Zadní strana pohovky může být ozdobena, pokud nevypadá příliš zajímavě. K dispozici jsou také modely sedacích souprav, kde na zadní straně jsou umístěny odkládací boxy nebo běžné police. Tyto modely lze také použít v kombinovaných kuchyních o rozloze 12 čtverečních metrů a ve větších prostorách.

Pokud vezmete v úvahu všechny důležité body a plánujete dopředu předem, za jakým účelem bude každý roh kombinovaného prostoru používán, plánování kuchyňského obývacího pokoje pro nikoho nebude velkým problémem.

Plánování kuchyně o rozloze 12 metrů čtverečních (video) - v následujícím videu Vám nabízíme možnost seznámit se s možnými možnostmi designu:

Pamatujte, že kuchyně je místem, kde byste neměli být jen dobří, ale velmi dobří. Nálada, s níž vaříme a bereme jídlo, je velmi důležitá. Mělo by to být pozitivní.
Komfort pro váš domov!
Pokud se vám tento článek líbí se svými přáteli kliknutím na ikonu vaší sociální sítě.