Květy s malými květy pro záhony - vybíráme hodné exempláře

Tam je místo téměř žádné květiny na záhonu. Mohou být vysazeny jako okrajové lemování pro více vysokých bratrů přes záhon, být účastníkem pozadí v mixburderech nebo hrát sólo v kobercových postelích. Květiny dělají velkolepé polštáře nebo rohože, ne více než 30 cm vysoké, můžete si vybrat z mnoha ročních, dvouletých nebo trvalek. V tomto článku se podíváme na nejoblíbenější a nejzajímavější možnosti zdobení s použitím vysokých květin a povíme vám o těch nejoblíbenějších a nejzajímavějších typech.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jednoleté květiny podměrečné
 3. Dvouleté květiny podměrečné
 4. Trvalky podměrečné květiny

Obsah

 • Jednoleté květiny podměrečné
 • \ t
 • Dvouleté květiny podměrečné
 • \ t
 • Mnohaleté květiny podměrečné
 • \ t

Jednoleté květiny podměrečné

\ t

Jednoletý zahradník květin je nejrychleji rostoucí zahradnická rostlina, která vám umožňuje vytvořit v barevném záhonu v květnu výsevu potřebné barevné složení. Květinové ozdoby lze vyrobit z rostlin, které mají různé barvy.

Je-li váš záhon na slunném, otevřeném prostranství, pak vynikajícím doplňkem může být Aguratum Houston - malá rostlina o výšce až 20 cm, jejíž krásné kulovité květenství tvoří tlusté polštáře, ze kterých je snadné zasadit jakýkoliv květinový ornament. Ageratum se vyvíjí velmi rychle, pokrývající všechny mezery v záhonu. Jediné požadavky závodu - více slunce a včasné zavlažování.Při pozorování těchto jednoduchých podmínek můžete obdivovat bílé, modré nebo fialové květenství ageratum od začátku června do října.

Květenství Houstonu Houston

Ve vyprahlých a slunných oblastech budou záhony v celé své kráse ukazovat jasné Portugalsko. Jeho bílé, krémové, žluté, oranžové, karmínové, růžové květy jsou odhaleny pouze pro splnění slunce, tedy více horkých paprsků, tím krásnější je Portugalsko. Masité zářivě zelené stonky a listy, jako jehly, nezmizí ve vašem záhonku ani v poledním letním vedru bez zavlažování. Zvláště ceněné portugalsko s dvojitě zbarvenými květy, například různé "dvojité směsi". Stejně jako většina jednoletých, i Portulac vás potěší od června do prvních mrazů.

Jasný Portulaca klaun

Velké výroční výročí květinových záhonů a petúnie. Samozřejmě, že největší krása tohoto květu dosáhne lehátek, ale vypadá to dobře v poloostrově, například v blízkosti západní nebo východní strany domu. Petúnie jsou huňaté a zkroucené a pro květinové záhony se používají oba tyto druhy.

Keře křupavé jsou rozděleny do velkoplošných (Grandiflora) a mnohonásobných (Multiflora). Pro venkovní zahrádkářství jsou vícebarevné petúnie charakterizovány malými květy, které však zcela pokrývají kulovitý keř. Jejich velkou výhodou je, že květiny v dešti prakticky nejsou poškozeny, což není o arašídových petuniích.

Tento druh se vyznačuje velkými květy, dosahujícími průměru 10 cm, který na prvnídeště výrazně ztrácejí své dekorativní vlastnosti. V extrémním případě, pokud se vám opravdu líbil jakýkoli druh petunia krupnokvitkoy a vy jste chtěli "usadit" to ve vaší květinové zahradě, uspořádat záhon pod zápojem.

Květy barevných petúnií

\ t

Jablka používaná pro záhony jsou také petulantní petúnie, které se po výsadbě na zemi chovají jako půdní kryt. Při výsadbě rostlin je třeba mít na paměti, že jeden červ (druh petúnií) může pokrýt rozkvetlou plochu o rozloze 1,5 m2.

Jakékoli petúnie vyžadují vysokou pozornost - pravidelné hnojení komplexními hnojivy a včasné zavlažování. Pouze v tomto případě budou její květiny zdobit váš záhon od konce května a až do mrazů.

Pro stínové postele, které se nacházejí na severní straně domu nebo pod korunou stromů, si můžete také vybrat krásné světlé květy. Jednou z těchto rostlin je kalceolárie. Možná to bude nejexotičtější rostlina, kterou jste kdy zasadili. Jeho neobvyklé světlé květy, jako jsou boty, fascinují a zaplňují květinovou zahradu nebývalým šarmem.

Světlé květináče kalceolárie

\ t

Tato rostlina není jen pseudo-láska - absolutně netoleruje teplo a sluneční paprsky. Půda v místě, kde roste kallarealarie, by měla být neustále vlhká, ale zalévání by mělo být prováděno velmi opatrně, aby voda nespadla do pubertálních listů. Bohužel, když narazí na vlhkost, listy zcela ztrácejí své dekorativní vlastnosti a v některých případech dokonce umírají. To je onotak je velmi žádoucí, aby byla kalceolarie vysazena buď pod baldachýnem, nebo pod hustou korunou stromů.

Kytice květů kalceolárie budou v létě, až do poloviny podzimu, zdobena světlými skvrnami odstínu záhonu.

Dvouleté květiny podměrečné

\ t

Dvouletí klauni se začínají zpravidla blížit k podzimu. V této době probíhají výsadby vybraných rostlin, které během posledních teplých dnů zvětšují zásuvku listů a kořenového systému a pak jdou pod sněhem. Kvetoucí přichází až příští jaro. Nejoblíbenější dvouleté rostliny květinových záhonů jsou viola, sedmikrásky a pomněnky.

Violi nebo bratři dokonale nesou slunce i poloostrov, ale obecně existují docela nenáročné barvy, pro které je hlavní věc - organizovat pravidelné zavlažování, ve kterém velmi potřebují. Pokud je to žádoucí, tento bunkr může kvést v prvním roce výsevu, pokud v únoru až březnu zasadil semena pro sazenice. V tomto případě se první květy violy objeví na začátku léta.

Květinové ozdoby od bratří

\ t

Terry květenství sedmikrásek bílých a červených odstínů pokryje květ s okouzlující "čepice" v květnu (s výhradou podzimního setí). Rostlina je nejlepší kvetoucí na počátku léta, nicméně, pokud je vlhké a chladné počasí nastaveno, dekorativní bude držet na velmi mrazech.

Kvetoucí "kuličky" sedmikrásek

\ t

Nezabudka - další dojemná květina od společnosti nízko rostoucí "secondhand", která je žádoucí přistát na stinném a vlhkém prostoru vašeho záhonu. Tradičníbarva zapomnělého lůžka je považována za modrou, ale jsou zde růžové a bílé odrůdy. Od počátku jara do června ozdobí rostlinu květiny.

Pohybová bienále - pomněnky

Dlouhodobé školky

\ t

Existuje mnoho druhů travnatých trvalek používaných pro zdobení hranic, rámování květinových záhonů nebo kobercových postelí. Petrklíč, liči plstěný, phloxe, horský pískovec, lak, vousatý trpasličí iris, trpasličí flyback je jen malý zlomek seznamu nízko rostoucích rostlin. Umístěním trvalek odolných proti chladu na záhon, budete moci obdivovat květinový vzor vytvořený po mnoho let.

Jedním z prvních rostlin, které kvetou na vytrvalém záhonu, bude smaragd, který dosáhne výšky 20 - 25 cm a jeho bílá, žlutá, červená, karmínová, růžová květenství se stanou skutečnou výzdobou stínované plochy. Když správně napojena, prvosenka bude kvést od dubna do června.

Jarní krása prvosienky

Od začátku května jsou zdobeny velkými luxusními kvetenstvími phloxů a jsou tak husté, že listy prakticky nejsou viditelné. Pro květinu je nejběžněji používané hejno shivite, až 10 cm vysoké, a Douglas phlox, který má trpasličí velikost - až 5 cm. Barevná květina paleta se liší od světle růžové až fialové, ale odrůdy jsou také nalezeny v fialové květenství.

Klaun vyrobený z nylonových floxů

\ t

Roste poměrně rychle a pokrývá záhonhustý koberec do výšky 20-30 cm, medúzy plstěné. Malé květy do průměru 1,5 cm se objevují na rostlině v květnu až červnu, pak rohy vypadají docela dekorativní, díky zeleným letákům se stříbrnou deskou.

Vláknitá vlákna z bílých květů

Je-li to žádoucí, můžete vytvořit záhony stejné délky života nebo kombinovat na jedné omezené ploše a trvalkách a ročních obdobích. Například, trvalky mohou být zasazeny ve středu záhonu, a hrana je vyrobena z ročních květin, nebo naopak. Vše ve vašich rukou! Přemýšlejte o malebném květinovém vzoru a ztělesněte to!

Viz články pro podobná témata:

 • Jak si vybrat trvalé květiny pro záhony
 • Výsadba a péče o pletené růže: růst vijunka rozary
 • Rostlinný kvetoucí rám - vyberte trvalky pro okraj květinového záhonu
 • Plány a schémata vytrvalých květinových záhonů - hotová řešení pro harmonické kompozice
 • Obojživelné rostliny pro zahradu - luxusní vertikální terénní úpravy
 • Květiny pro květináče - výběr a výsadba mobilních zahradnických rostlin