Litinová lázeň 170x70 - Litinová lázeň 150x70

Litinová lázeň

Ze všech instalatérských zařízení je nejstarší a nejznámější pro nás litinová lázeň. A zpravidla se předpokládá, že litinová lázeň je nejlepší.

Litinová litina se smaltovaným povlakem se vyrábí jak v ruských podnicích, tak iv zahraničí. Nejběžnější jsou následující velikosti litinových lázní:

  • 170x70 cm;
  • 150x70 cm (75, 80) viz

Na trhu instalatérství lze nalézt a koupele s menšími rozměry. Tyto modely mohou být „přímé“ i „sedavé“. Velikosti se pohybují od 105 cm do 120 cm. Litá litina 170x70 a 150h70 cm se vyrábí v Rusku. Jak jej nainstalovat do našeho článku Instalace litinové lázně.

Litinová lázeň v naší době

Litinová lázeň zahraničních výrobců je na rozdíl od obvyklých masivních a těžkých, ale takových sourozenců od dětství, sovětských exemplářů. Moderní výroba je určena pro výrobky z tenčího surového železa. Tloušťka takové lázně není větší než 5 mm. Zpravidla se jedná o sofistikovanější návrhy.

Většina van je charakterizována přítomností pohodlných per, některé modely se zužují na noze nohy. Moderní koupele lze výškově upravit, jak výrobce předpověděl šroubovací nohy. Hmotnost litinové lázně se může měnit v závislosti na modelu a velikosti od 80 kg do 130 kg.

Vysoká kvalita litinových lázní se vyznačuje výrobci Francie, Španělska, Itálie. Vany jsou vybaveny pozlacenými nebo chromovanými díly, poloautomatickým drenážním systémem, hydromasážními jednotkami. Pokrok však neexistuje. A evropští výrobcivyrábět vany z litiny, se stále více začínají používat smaltované oceli nebo akrylové vany.