Litinová kamna pro krby

Pokud rodina žije více v zemi domu, pak bez topného zařízení nemůže udělat. Vzhledem k tomu, obvykle chaty mají skromné ​​oblasti, pak trouba by měla být malá velikost. Litinová kamna pro krby jsou přesně to, co potřebujete pro dům umístěný mimo město.

Kamna na litiny pro krby

\ t

Při volbě topného zařízení je nutné dbát nejen na konstrukci pece, ale také na její vlastnosti, jakož i na konstrukci výstupu komínové trubky. Hlavní v celém topném systému je rychlé vytápění místnosti, dlouhodobá tepelná ochrana v ní a samozřejmě dobré větrání. Někteří majitelé venkovských domů přemýšlejí o instalaci takové montáže nejen v domě, ale také v koupelně.

Obsah
 1. Požadavky na topné zařízení
 2. Typy krbových kamen
 3. Kamna a krby litinové
 4. \ t
 5. Pozitivní vlastnosti krbových kamen
 6. Montáž topného systému
 7. Pece uvedené na prodej

Požadavky na topné zařízení

Jaké jsou tedy funkce krbového kamna v zemi? S tímto musíte předem určit, aby peníze nebyly vynaloženy na nic. Je samozřejmé, že pokud je obydlí v zemi v zimě běžným jevem, je nutné především maximalizovat oteplování samotného domu, jinak se teplo nebude dlouho držet uvnitř a musí nekonečně házet dříví do ohniště.

Krbová kamna musí plnit následující funkce a splňovat tyto požadavky:

 • vytápění místností a dlouhodobé skladování tepla;
 • vaření na sporáku nebo troubě;
 • sušící oděvy;
 • musí být zajištěna maximální bezpečnost jednotky;
 • měl by sloužit jako estetický interiér (design sporáku a krbová funkce).

Jsou-li všechny tyto vlastnosti požadovány, mohou být kombinovány v jedné z variant stávajících litinových krbů. Jsou to v podstatě pekařské pece, které jsou známé všem, ale jsou rafinovanější a transformovanější.

Typy krbových kamen

Pro ty, kteří potřebují pouze některé z výše popsaných funkcí, jsou znázorněny různé typy topných zařízení.

Pec může provádět pouze funkci topení ...

 • Topné pece - krby. Tyto jednotky poskytují domu teplo, a také vám umožní vychutnat jazyky plamene během romantických večerů. Tyto modely jsou kompaktní, takže jsou vhodné i pro nejmenší místnost. Jsou snadno montovatelné a některé mají výklenek pro palivové dříví nebo prostor pro sběr a odstraňování popela.

být asistentem při vaření ...

 • Ohřívací a varná kamna - krby umožňují vařit teplé potraviny nebo ohřívat vodu. K tomu mají sporák s jednou nebo dvěma varnými plotýnkami. Je třeba poznamenat, že tato funkce je užitečná i příjemná pro majitele země. To vám umožní ušetřit elektřinu, a pokud přijde do oblasti vesnice vesnice s periodickými přerušeními, stává se to jednodušenezbytné. Je to také velmi příjemné, když teplo nejde jen z pouzdra, ale také ze sporáku, zatímco konvice vaří nebo vaří kávu, obklopující celý dům příjemnou vůní.

a dokonce i prostornou troubu pro pečení vaření

 • Krbová kamna s vestavěnou troubou se stanou jednoduše výhodnou pro život v zemi. Ne všechny vesnice Dacha mají nedaleké obchody, kde si můžete koupit čerstvé pečivo. Kamna vám ušetří peníze a peníze na to, abyste se dostali do nejbližší pekárny, protože v peci můžete snadno pečit chléb nebo koláč.

Je třeba říci konkrétně o samotné funkci krbu. Pokud chata nemá elektřinu, krb bude příležitostí k pořádání večerů. Na podzim je tmavší brzy, ale stále nechcete spát, a to bude velmi pohodlné sedět s šálkem čaje před ohněm, což vede příjemné a zajímavé konverzace.

Je rovněž nezbytné vyjasnit, že se vyrábějí nejen čelní modely pecí, ale také rohy, které nefungují horší než klasické, ale pomáhají šetřit prostor a tak malý pokojový domek.

A to je možnost umístění ve venkovské lázni

.

Některé typy krbů jsou skvělé nejen pro vytápění samotného domu, ale také pro venkovskou lázeň. Jejich konstrukce má speciální nádrž pro ohřev vody a ohřívač pro výrobu páry. Automatizovanější model s vestavěným parním generátorem naplní místnost trajektem během 10-15 minut po zahájení tavení.

Krbová kamna z litiny

Výběr krbů z litiny je zcelapodložené zvláštními vlastnostmi tohoto materiálu:

 • Litina má schopnost rychle se zahřát díky své vynikající tepelné vodivosti. Vyhřívaná skříň trouby rychle šíří horký vzduch kolem místnosti.
 • Tato kovová slitina odolává vysokým teplotám, dlouho se nedeformuje a chladí.
 • V dobře izolované budově dosahuje účinnost kameniva litiny 80-85%. Pomáhá šetřit palivo a tím i peníze. Pokud si koupíte litinovou pec-krb pro dlouhé hoření, pak se úspory několikrát zvýší.
 • Litinové pece mají na rozdíl od jiných kovů dlouhou životnost. Výrobci obvykle uvádějí minimální záruční dobu pro provoz svých výrobků - je to nejméně deset let na litinových kamenech.
 • Krbová kamna jsou vyrobena z tepelně odolných skleněných dveří, které mohou být umístěny na přední straně skříně nebo dokonce na boční stěny.

Pozitivní vlastnosti krbových kamen

Popularita krbových kamen z litinových kamenů v poslední době dosáhla vysoké úrovně, a to nejen díky zvláštnostem materiálu, ale také díky dalším pozitivním vlastnostem těchto výrobků:

 • Krbová kamna se všemi funkcemi, hospodárností a dlouhou životností mají velmi přijatelnou cenu, která se velmi rychle vyplatí.
 • Pec může okamžitě vstoupit do komína, takže nemusíte přemýšlet o tom, která možnost koupit nebo jak to udělat. Po zakoupení sady zůstane pouze instalace trouby a montáž komínem.
 • Malá hmotnostpece umožňují jejich instalaci jak na první, tak na druhé podlaží. Pro speciální nadaci neexistují žádné požadavky.

Montáž topného zařízení

Při instalaci těchto topných zařízení není nic složitějšího, ale budou pro ně muset připravit místo.

Místo pro instalaci trouby vyžaduje přípravu

 • Místo pece musí být vybaveno. Na podlaze, z hořlavých materiálů, položte keramickou dlažbu nebo uspořádali betonovou podlahu. Podlahu můžete také pokrýt azbestovým sporákem a shora upevnit plech.
 • Stěny kolem pece by měly být rovněž chráněny tepelně odolnými zástěnami, např. Plechy nebo speciální sádrokartonové desky.
 • Pokud je v domě již nainstalován komín, usnadní instalaci, protože je možné k němu připojit komín nové pece. Pokud je nepřítomen nebo se majitel rozhodl instalovat jednotku daleko od něj, pak musíte vzít potrubí přes střechu nebo zeď na ulici.

Existují dva typy modelů pro umístění výfuku z kouřovodu:

 • je svisle uspořádaný výstup, který je uspořádán na vrcholu pece;
 • může být umístěno na zadní nebo boční straně skříně.

Možnosti instalace komínové trubky

V prvním a druhém případě však může být komín odstraněn stěnou nebo střechou.

Pokud je trubka vedena ven přes stěnu, vyleze na ulici a zajistí ji speciálními držáky. Významná výhoda výstupu potrubíStěna je taková, že není nutné uspořádat otvory v překrytí a ve střeše. Takový komín je bezpečnější, ale vyžaduje více tepelné izolace, aby se v něm zabránilo kondenzaci.

Potrubí procházející stropem vyžaduje speciální izolaci při průchodu hořlavými materiály, jakož i hydroizolaci střechy. Výhody této možnosti lze přičíst většímu zachování tepla v místnosti, protože při zahřívání bude komín také dodávat teplo do místnosti.

Každý komín, bez ohledu na to, kde prochází, vyžaduje dokonalou izolaci. Z jeho kvality bude záviset nejen zachování majetku, ale také bydlení v domácnosti, protože oxid uhelnatý u vchodu do místnosti je smrtelný pro člověka.

Kachlová kamna nabízená k prodeji

Pozornost čtenáře nabízí několik typů pecí s jejich komprimovanými vlastnostmi, takže na základě těchto informací můžete zvolit požadovanou možnost.

Normandský krb

Kombinace malých rozměrů a vysoké účinnosti

Tato kompaktní a přesná verze topného systému váží pouhých 170 liber, takže je snadné jej nainstalovat do druhého patra domu. Trouba má velikost 73,6 a šířku 75,6 cm, hloubku pece 44,5 cm, s průměrem komínové trubky - 15 cm. Výkon této jednotky je 12 kW, takže je docela možné vytápět místnost o 160-180 m3. m, zatímco nebere v něm spoustu místa.

Kamna dokonale zapadnou do každého interiéru. Klasická černá barva se vejde do organickévšechny odstíny stěn a nábytku. V horní části spotřebiče je malá varná deska, která vám pomůže zůstat bez horkého oběda nebo ohřáté vody.

Krbová kamna "ooo eurocon"

Trouba je vybavena vařičem

Tato trouba od polského výrobce má následující vlastnosti: výška 65, šířka 71, hloubka pece 44 cm, její kapacita je 13 kW, což umožňuje vytápění místnosti o 200-220 m3. m.

Klasická designová kamna s originálními dveřmi s dvojitým zasklením odolným proti teplu, otočnou mřížkou, nastavitelnou podlahou a litinovým deflektorem. Kromě toho je k dispozici kryt pro varnou desku, která se při zvednutí stává ochrannou clonou pro stěnu, aby se zabránilo jejímu stříkání ze smažených potravin.

Topné zařízení dokonale zapadne do interiéru místnosti nebo kuchyně, nezabere mnoho místa, ale přinese maximální užitek.

Krb "Bayern"

Zvláštní pohodlí procesu vaření

Další model, který ve tvaru a výšce připomíná plynový nebo elektrický sporák. Je navržen tak, aby se pohodlně postavil při vaření jídla.

Kamna jsou opatřena výklenkem na palivové dřevo umístěným ve spodní části, stejně jako ochrannou clonou na stěnu, kterou lze snadno přeměnit na digestoř varné desky.

Díky proskleným dveřím originálního tvaru poskytuje trouba nádherný výhled na planoucí oheň. Rychle zahřívá místnost, paralelně vaří jídlo a ohřívá vodu. Strany pece jsou vybavenykeramické panely, které také dlouhodobě přispívají k ochraně tepla. Shell je vybaven foukaným sklem, které pomáhá udržovat ho v čistotě od špíny.

Krbová kamna mají poměrně vysokou účinnost 80-85% a pokojně ohřívají místnost v objemu 275 m3. m. Jeho výška je 94,5, šířka je 71 a hloubka je 55 cm, průměr komínové trubky - 20 cm.

Kompaktní velikost trouby-krb je ideální pro kuchyň nebo některý z pokojů v domě.

Pro zvídavé - video kolekce modelů litinových kamen na krby

Závěrem lze říci, že čtenářům je nabídnuta videokazeta se zajímavými a rozmanitými modely těchto topných zařízení: