Materiály pro zasklení balkonů: tipy na výběr a instalaci okenních systémů

Přichází z práce domů, asi každý chce mít hezký večer. Pokud žijete v malém bytě, a není možné přidělit prostor pro pohodlný večerní odpočinek, v takovém případě může přistoupit k lodžii nebo balkonu. Postarejte se o zpracování předem, po zakoupení potřebného materiálu zajistíte vzhled nového útulného koutku v bytě.

Obvykle lodžie a balkony slouží jako sklady pro skladování starých věcí. Ale když jste ukázali představivost, můžete si splnit svůj sen a proměnit pokoj v útulný pokoj. Make tam zelený koutek s rostlinami, nebo jen dát velkou pohodlnou židli. Chcete-li zahřát a oříznout balkon můžete a nezávisle, ukazující své tvůrčí schopnosti.

V článku se budeme zabývat hlavními materiály pro komplexní zpracování balkonů, které musí být provedeny. Je nutné zahájit ošetření z prosklení. V podmínkách moderní konkurence nabízí trh spoustu možností pro zasklení. Zvažte dvě základní:

 • jedná se o hliníkové konstrukce pro zasklení
 • okenní systémy z PVC profilu.

druh upraveného balkonu

Hliníková okna lze pomocí konzol a rohů přivést na stranu ulice. To je možné díky hlavní výhodě těchto systémů - jejich snadnosti.

Hliník je materiál, který je téměř nekorozivní. V takové konstrukci může být křídlo posuvné, okrasné. Významný mínus hliník - je to studený materiál. Proto v případě, že z balkonu, aby se teplý pokoj, je lepší dát PVC - návrhy.

Všechny výhody plastových oken mají okenní systémy z plastu.
Taková okna udržují vzduchotěsnost a teplo a chrání balkon před průvanem a hlukem. Hlavní nevýhodou tohoto typu zasklení je, že zasklení PVC je těžší než hliník. Proto se na balkoně doporučuje namísto dvoukomorové umístit jednokomorovou skleněnou tabuli s energeticky úsporným povlakem.

Existujíněkolik pravidel pro instalaci na balkónová oknaplastových nebo hliníkových okenních systémů.

 • Okenní konstrukce může být umístěna v mezeře mezi stropem balkonu a plotem, pokud máte pevný betonový parapet.
 • Existují omezení pro zatížení na balkónové desce, a proto, pokud je pevnost kovového plotu pochybná, nelze ji změnit na zdivo. Omezení zatížení jsou od 200 kg /m. náměstí ve starých domech a až 400 kg /m. náměstí v novějších. Mělo by se také vzít v úvahu, že toto zatížení bylo vypočteno při stavbě domu, takže není zaručeno, že skutečná nosnost po všech letech provozu. Pokud se jedná o zdivo, můžete překročit limity zatížení a ohrozit bezpečnost a životy sousedů.
 • Pokud váš balkon není dokonalý, nebomá těsné kovové ploty , existují způsoby, jak tento nedostatek vyřešit:

 • Je nutné instalovat dodatečnou kovovou konstrukci, rovnou a zavřenou kovovým plotem. Okenní systém může být na něj zavěšen. Hlavním plusem této metody je rychlost instalace.
 • Je-li třeba, je třeba postavit zeďnení možné vytvořit nosnou kovovou konstrukci. Stěna může být vyrobena z pěnového betonu, je jednodušší cihla, a také velmi trvanlivá. Významné mínus v jeho použití je, že balkon ztratí 10 až 30 centimetrů užitné plochy.
 • Nainstalujte konstrukci mezi podlahu a strop. Ujistěte se, že je nastavena vodorovná základna na úrovni madla. V tomto případě bude spodní část hluchá a horní s otvory. Spodní část provedení, pokud je to žádoucí, může být vyrobena buď z okna s dvojitým zasklením, nebo z neprůhledného sendviče.
 • První etapa přeměny balkonové plochy na útulnou místnost skončila. V následujících článcích se budeme zabývat dalšími fázemi a variantami zpracování balkonů. Již připravujete potřebné materiály pro konečnou úpravu.

  Všechna měření okenní konstrukce mohou být prováděna nezávisle, ale je nejlepší ji svěřit odborníkům, protože o nich nemusíte hádat. Například při měření otvoru pro zasklení je nutné odečíst po obvodu 2-3 centimetry. Jedná se o technologické mezery, které se pak naplní montážní pěnou, pod ní by se měl instalovat spodní profil. Profil je nutný pro těsnost, jinak sklo nemá smysl.