Plastové odtoky pro střechy: výhody a nevýhody, tipy pro výběr, ceny

Nejběžnější způsob odvodnění ze střechy budovy - organizovaný. To znamená instalaci speciálních žlabů a trubek, které představují jediný systém odvodnění střechy. Materiály pro výrobu všech konstrukčních prvků jsou kovové („pozinkování“, měď, hliník) nebo plast.

Obsah:

 • Hlavní výhody kanalizace
 • Jaké jsou nevýhody?
 • Cena různých značek
 • Tipy pro kupující
 • Možnost použití plastových výrobků pro některé osoby je sporná. A to je zcela pochopitelné vzhledem ke specifickým podmínkám, za kterých je drenáž provozována, zejména při instalaci pod střechou mimo budovu. Kolísání a kritické hodnoty teploty, ultrafialové, vysoké vlhkosti, agresivních chemických látek vstupujících na střechu spolu se srážkami - negativní faktory více než dost. V tomto článku budou objektivně analyzovány všechny výhody plastových odvodňovacích systémů, jsou označeny stávající "minusy" a je uveden srovnávací přehled jejich nákladů.

  V některých případech nejsou okapy a potrubí umístěny mimo budovu, pod střechou a uvnitř. To je například často prováděno ve vztahu k administrativním výškovým budovám. V zásadě se instalace odvodnění provádí zvenčí, v soukromém sektoru - vždy. Proto je na tomto způsobu instalace zaměřena pozornost.

  Vlastnosti kanalizace

  1. Odolnost vůči vnějším vlivům.

  Pokud hovoříme o okapech z kovu, měď vůbec není zkorodovaná. Ale s úctoune každý si může dovolit koupit a namontovat takový systém. Hliník (se všemi jeho zásluhami) je spíše "poddajný" pod zatížením. Nejvíce vyráběné jsou proto žlaby a trubky „pozinkování“. Navzdory jejich výhodám, z nichž hlavní je nízká cena, mají tyto odtoky omezenou životnost a vyžadují pravidelné opravy.

  Pro ochranu kovu proti korozi se používá technologie pozinkování. Tato vrstva je však velmi tenká a kromě toho se neliší mechanickou pevností. Jakékoli škrábání vede k přímému kontaktu železa s okolním prostředím. Poškození žlabu bude nutně.

  I když skály a stromy nespadají na střechu, ochranné vrstvy na trubkách a zákopech budou proudit malé frakce. Vítr zvyšuje prach (a je charakterizován některými abrazivními vlastnostmi) - jedním z nepřátel. Plastová švestka ze střechy podle definice nehrdzaví. Všechny konstrukční prvky systému mají homogenní strukturu, takže vlhkost těchto okapů není hrozná.

  2. Dostatečná pevnost.

  Tloušťka žlabů (trubek), umístění konzol se volí tak, aby se vyloučila deformace okapů pod tíhou sněhu nebo ledu, spadající ze střechy.

  3. Snadná instalace.

  Důvodem je několik faktorů. Za prvé, hmotnost okapů je nízká a za druhé kompletní zařízení. Po získání nebudete muset hledat nic jiného. Za třetí, podrobné pokyny výrobce, které jsou nutně přidány k výrobku. Mistři nebudou muset přemýšlet, jak správně zaříditpod střechou výkopu, který má znaky střechy vzít v úvahu a tak dále - vše je namalováno a znázorněno na výkresech. Po zakoupení takového "designéra" to bude zbývat.

  Omezení instalace

  \ t

  Není jich tolik a všichni jsou příbuzní.

  1. Strmost svahů střechy. Znamená to, že ve velkém úhlu je východ od sněhu intenzivnější. V důsledku toho existuje pravděpodobnost poškození žlabu. Pokud ale instalujete na střechu sněhové bouře (a to by mělo být provedeno z hlediska bezpečnosti kolemjdoucích), pak se tento "minus" zruší.

  2. Nezbytnost topných trubek a žlabů. Doporučuje se pro všechny žlaby, bez ohledu na plasty nebo kovy, v oblastech charakterizovaných intenzivním sněhem. V materiálu tedy není žádný rozdíl.

  Cena

  Cena soupravy do značné míry závisí na průřezu a délce trubek a žlabů (význam a barva). Proto jsou všechna data v tabulce - selektivní. Je však pro něj snadné vypočítat budoucí náklady na nákup kanalizace pro konkrétní střechu.

  Značka
  Rozměry žlabového potrubí, mm
  Cena, rub /p. m.

  Docke
  Rusko
  120–85
  110

  Ruplast
  120-90
  270

  BRASS
  Německo
  150-100
  1 050

  BRYZA
  Polsko
  125-90
  250

  Nicoll
  Francie
  250

  Hunter
  Anglie
  125-82
  280

  Co je třeba zvážit?

  Nakupte jakýkoli odtok - není to úplně správné rozhodnutí. Například, protože všechny střechy jsou jiné. To je jak dimenze, tak zaujatost a mnoho dalšího.

  1. Konstrukční znaky střechy. Pro sebe je vše předvídatelné, pokud taková prácezapojte poprvé. Správným rozhodnutím je vytvořit plán střechy (v měřítku), plně dodržovat všechny nuance jeho konfigurace a specifikovat rozměry. A nejen rozměry střechy, ale také délka každého rovného segmentu (pokud je zlomený). V rámci tohoto systému prodávající rychle zjistí vše, co potřebuje.

  2. Klima. Vzhledem k tomu, že rozhovor je o plastových výrobcích pro odstraňování tekutiny ze střechy, je nutné specifikovat v jakém teplotním rozsahu tento materiál nemění jeho vlastnosti a nedeformuje se. Všichni známí návrháři odvodňovacích systémů jsou vyrobeni z polyvinylchloridu. A PVC má určité vlastnosti, včetně teploty. Pro regiony s těžkými zimami - velmi relevantní. Pokud samozřejmě není na jaře touha pracovat pod střechou.

  3. Je třeba sbírat vodu, která je odebrána ze střechy? Kde se vypouští do země, do nádrže nebo do kanalizace? Existuje spousta nuancí, takže možná budete muset koupit některé části zvlášť.

  Je žádoucí koupit okapy ruské výroby. A ta záležitost zde není v "huráckém vlastenectví". Domácí vývojáři znají a berou v úvahu všechny zvláštnosti našeho klimatu. Ale aby to nebylo horší než „oni“, dozvěděli se. Dokonce i rychlý přehled recenzí na tematických fórech ukazuje, že prakticky neexistují žádné nároky na ruské systémy. A ceny žlabů, uvedené v tabulce, je činí ještě atraktivnější.