Střešní odtoky pro plasty: jak si vybrat, instalaci, nemrznoucí směs

Obsah článku

 • Vlastnosti PVC konstrukce
 • Vlastnosti instalace odvodňovacího systému
 • Instalace odvodňovacího systému
 • Údržba drenážního systému
 • Odvodnění vody z budov tradičně dostalo zvýšenou pozornost, protože takový přístup umožňuje dlouhodobě udržovat funkčnost základů a nástěnných dekorací. Kompaktně instalovaná střešní vpust umožňuje nejen odstranit veškerou vodu ze stavby na bezpečné místo, ale také ozdobit budovu.

  Plastové žlaby pro střechy z PVC, které mají nesporné výhody oproti zastaralým systémům, postupně nahrazují kovové konstrukce:

  • Plastový odtok není vystaven korozi a zachovává si atraktivní vzhled po celou dobu provozu.
  • Konstrukce PVC je mnohem lehčí než kovový protějšek, což zjednodušuje instalaci a montáž systému.
  • Mechanickou tuhost konstrukce zajišťují speciální žebra.
  • Různorodá barevná řešení umožňují vyzvednout požadované barevné schéma, aby bylo možné objektově řešit harmonické stylistické řešení.

  Proto, pokud jde o otázku, jak zvolit odtok střechy, stále více stavitelů důsledně, zastavením výběru plastových výrobků.

  ?

  Obsah
  1. Vlastnosti PVC konstrukce
  2. Vlastnosti uspořádání odvodňovacího systému
  3. Instalace odvodňovacího systému
  4. Údržba drenážního systému
  \ t

  Plastové odtoky pro střechu jsou konstrukčně tvořeny třemi hlavními prvky: trubkami, žlaby a armaturami, které jsou upevněny pomocí spojek.

  Žlaby mají půlkruhový, pravoúhlý nebo lichoběžníkový průřez a jsou instalovány podél obvodu střechy od svahu hrubých konstrukcí (se čtyřstupňovou nebo dutou střechou po obvodu budovy). Pro efektivní odvod vody je uspořádán přirozený svah s horní částí žlabu uzavřenou speciální zástrčkou a spodní část je připojena k potrubí pro odvod vody za suterénem.

  Plastové odtoky jsou upevněny ke stěně pomocí háčků a svorek a propojeny spojkami a adaptéry. Pro obvod obvodu jsou využívány speciální úhlové konstrukce s úhlem natočení 90, 120 a 135 stupňů, který umožňuje řešit nejsložitější architektonické problémy. Pro redistribuci vodních toků na složitých střechách se používá speciální odchov.

  ?

  Vlastnosti instalace odvodňovacího systému

  Plastové odtoky se liší velikostí, která by měla být zvolena podle plochy střechy a maximálního množství srážek v regionu.

  • Pro malé budovy jsou vhodné okapy o průměru 79-115 mm a s průměrem kanalizačních trubek 50-70 mm
  • .
  • Pro střechu průměrné plochy je nutné zvětšit velikost konstrukčních prvků na 115 - 130 mm u žlabů a na 75-100 mm u trubek.
  • Jsou instalovány velké střechyOdvodňovací systémy schopné odvádět vodu v plném objemu, průměr žlabů na nich by měl být 140 - 200 mm a trubky jsou zvoleny v průměru 90-160 mm.

  Při instalaci plastových systémů je třeba vzít v úvahu, že nejméně 8 odvodňovacích přístrojů by mělo mít alespoň jedno odtokové potrubí.

  Přesný výpočet drenážního systému provádějí odborníci při návrhu stavby a při výměně drenážního systému na již zastavěném zařízení by měla být dodržena výše uvedená doporučení. Nedodržení doporučených průměrů prvků systému přeteče a přestane účinně plnit funkce, které jsou mu přiřazeny.

  ?

  Montáž plastových žlabů by měla být prováděna na základě doporučení výrobců a v souladu s konstrukčními vlastnostmi střechy.

  Instalace kanalizace by měla být provedena bezprostředně po instalaci střechy, což by mělo chránit základ budovy v nejranějších fázích výstavby.

  • Upevnění žlabů na střechu se provádí pomocí standardních držáků, které jsou součástí kompletního systému systému, přičemž samotné konzoly jsou přišroubovány šrouby na střeše přední desky, krokví nebo střešní desky.
  • Montáž konzol je provedena tak, aby okraj střechy dopadal na střed okapu a konzoly byly namontovány tak, aby poskytovaly tuhost každých 600 až 700 mm. V tomto případě je věnována zvláštní pozornost upevňovacím úhlům a kráterům, které musí být provedeny na obou stranách konstrukce.
  • Montáž plastůŽlaby jsou vyrobeny s přirozeným předpětím, aby poskytovaly co nejefektivnější odvod vody. Sklon zákopů by měl být 3 - 5% délky systému a směřován k instalaci nálevky.
  • Instalace žlabu by měla být provedena ve vzdálenosti 5 - 8 cm od povrchu stěny, aby se zabránilo tvorbě přebytečné vlhkosti a plísní.
  • Sběrná potrubí odpadních vod jsou instalována v přijímacích kanalizacích pro co nejefektivnější rozvod vody. Vzdálenost od spodní části trubky k zemi by měla být 150 - 300 mm.
  • Pokud konstrukce systému pro zajištění jeho těsnosti poskytuje pryžová těsnění, musí být instalována.

  ?

  Kromě restaurování poškozených oblastí systému by měla být zvláštní pozornost věnována jeho čistotě, neustálému odstraňování odpadů z okapů a trubek. To je důležité zejména v případě vegetace (keře, stromy atd.) V blízkosti drenážního systému.

  Pro usnadnění odstraňování odpadků v žlabu systému vložte speciální ochrannou plastovou síť, navinutou do trubky o průměru žlabu a uzamknutou svorkami. V přítomnosti takové mřížky trvá odstranění odpadků několik minut.

  Odstraňování znečištění se obvykle provádí pomocí velké tlakové hadice a nahromaděný odpad se odstraní přímo z mřížky.
  Mraza okapových systémů v zimě může vést k jejímu úplnému selhání, aby se zabránilo tomuto procesuPoužívá se konstrukce protizámrazových odtoků, což jsou topné elementy, které jsou uzavřeny v žlabu, navíc takový systém zabraňuje tvorbě a růstu rampouchů.