Plnění polymerových podlah. Technologie zařízení

V poslední době se polymerové podlahy staly velmi populární mezi podlahovými krytinami díky svým jedinečným vlastnostem. Donedávna byly používány pouze v komerčních a průmyslových prostorách. Postupem času bylo zřejmé, žepolymerní podlahyjsou vynikající alternativou k podlahovým krytinám používaným v obytných bytech.


V současné době se kapalné polymerové podlahy stále více používají v interiérech obytných bytů a domů, zábavních zařízeních a vytvářejí nepřekonatelnou dekorativní podlahu. Obzvláště vysoký růst ukázaly objemné 3D podlahy. Liší se nejen krásou lesklého lesku, ale také pevným kamenem s povrchem.

Výkonnostní vlastnosti plnicí podlahy

Všestrannost použití podlah v různých prostorách je možná díky vynikajícím výkonovým vlastnostem, jako jsou:

 • vysoká odolnost proti opotřebení,
 • dlouhá životnost,
 • odolnost proti vodě,
 • žádná prašnost,
 • hygiena,
 • požární bezpečnost,
 • odolnost vůči agresivním médiím,
 • estetika.

Hromadné podlahy mají také ochranu proti hromadění statické elektřiny. Při použití ve výrobě elektroniky je tato kvalita nesmírně důležitá, protože statický náboj nahromaděný jiným nátěrem může způsobit nenapravitelné poškození zařízení a čipů.

Výše ​​uvedené charakteristiky lze při aplikaci zlepšitněkolik vrstev nátěru. Je-li to nutné, mohou být výkonové charakteristiky podlahy dány zvláštním vlastnostem, například zvýšená chemická odolnost nebo tepelná odolnost.

Obvykle jsou podobné požadavky kladeny na podlahové krytiny v prostorách s vysokou propustností, ve výrobních a jiných průmyslových zařízeních, kde je zatížení na povrchu poměrně velké.

A hygienické vlastnosti se projeví, protože to není možné ve zdravotnických zařízeních, kde jsou zvláštní požadavky na čistotu a sterilitu. Při použití podlah v obytných prostorách je věnována zvláštní pozornost estetickým vlastnostem nátěru a technologii zařízení.

Druhy sypkých polymerních podlah

\ t

V závislosti na použitém materiálu se rozlišují tyto typy polymerových podlah:

 • polyester,
 • methylmetakrylát,
 • cement obsahující,
 • epoxid,
 • polyuretan.

Jsou-li první čtyři typy polymerních nátěrů používány v průmyslových prostorách (některé z nich se liší i od mrazuvzdornosti), doporučuje se použití polyuretanových podlah v obytných prostorách, protože se liší trvanlivostí a trvanlivostí spolu s lehkostí materiálu, což umožňuje jeho aplikaci na podlahy. nad první.

Důležitým parametrem je tloušťka, tj. Počet podlahových vrstev. Tato charakteristika se volí v závislosti na účelu nátěru. Může být tenká i tlustší (až 10 mm).Tenký povlak (do 5 mm) je nezbytný pro obložení již existujícího nátěru, např. Pro ochranu cementové podlahy.

Univerzální kryt, který má tloušťku 0,5 až 15 mm, používá se pro vyrovnání betonových nátěrů, jakož i pro ochranu těchto povlaků před agresivním prostředím a hromaděním statického náboje. Od 1 do 10 mm tloušťky se vyrábějí speciální povlaky, které jsou nejtrvanlivější a nejrozšířenější v různých průmyslových odvětvích. Dekorativní nátěr, tloušťka od 1,5 do 10 mm, který má ve svém složení různé barevné přísady a směsi, což umožňuje zdůraznit styl místnosti.

Technologie zařízení polymerních podlah

\ t

Při instalaci plnicího polymerního povlaku je třeba vzít v úvahu, že jeho betonový základ by měl být pevný a obsah vlhkosti by neměl překročit 4%. Podklad by měl být očištěn od olejů, prachu a odpadků, švů vyplněných tmelem.

Povrch je dále ošetřen impregnací a překryt vrstvou základu. Pro dosažení rovnoměrného vodorovného povrchu podlahy je nutné použít speciální nářadí - různé majáky, dokonce i špachtle.

Pokud dáte podlahu vlastníma rukama, pakse ujistěte, že se budete řídit pokynyna obalu, jinak by nadměrné množství vody narušilo technologii zařízení a slabost povlaku.

Veškerá práce začíná litím hlavní základní vrstvy, která je zaplavena a vyrovnána pomocí stěrky a široké špachtle, a dutiny a puchýře, které se objevily, byly odstraněny pomocíspeciální válec s hroty. Pokud je místnost velká, pak byste neměli okamžitě vařit celou směs, aby nedošlo k jejímu vysychání.

Je lepší smíchat směs s díly a nalijte místnost do fragmentů. Zároveň je však nutné pracovat dostatečně rychle, aby mezi fragmenty nebyly viditelné žádné švy, protože podlaha je stále bezešvá.

Po vysušení základní vrstvy během několika dnů se obdobně aplikuje druhá vrstva (pokud je to nutné), což také dává čas na úplné vyschnutí. Doba pro mražení podlah je 48 hodin, ale konečné vytvrzení bude probíhat až po 30 dnech.

Je třeba mít na paměti, že po vylití polymerního povlaku je nutné zabránit kontaktu s povrchem přímého slunečního světla a průvanu, doporučuje se udržovat v místnosti konstantní teplotu a v žádném případě povrch nenavlhčit.