Podlaha s sisal - proutěné rohože ve stylu ECO

Podlahy se sisalem - tkané rohože ve stylu ECO

\ t

Současné snahy o šetrnost k životnímu prostředí činí výrobcům podlahových krytin přemýšlení o přirozené čistotě použitých materiálů. Často není třeba nic nového vymýšlet, stačí si připomenout interiér bytů a domů v polovině minulého století. Pak na podlaze ležel ne umělý linoleum, ale tlusté proutěné rohože. Jaké bylo potěšení chodit na nich naboso! Poté, co byla rohož bezpochyby zapomenuta, přišli na své místo syntetické materiály z plastu, viskózy a gumy. A teprve teď, když hlavní výhodou je přirozenost, rohože přežily své druhé narození. Mění se, jejich velikosti se zvětšily a nyní nejsou často skromné ​​polštářky (i když to jsou také případy!), Ale nepřetržitý nátěr pro celou místnost. A začali se nazývat jinak. Nyní je to podlahová krytina se sisalem.

Sisalový povlak je překvapivě všestranný: je stejně vhodný pro moderní interiér i retro styl

.
Obsah
 1. Obsah
 2. Proč, z čeho je naše pokrytí provedeno?
 3. Výhody a nevýhody sisalového povlaku
 4. Jak si vytvořit krytí sami?
 5. Péče o takovou podlahovou krytinu

Obsah

 • Jaký je důvod našeho krytí?
 • Výhody a nevýhody sisálového nátěru
 • \ t
 • Jak si vytvořit obal se sisálem?
 • Péče o takovou podlahovou krytinu

s. 1co je důvodem našeho pokrytí?

Sisal jsou vlákna pocházející z mexických listů agávy. Je to z ní a splétá hadřík přírodního obalu, o kterém mluvíme jazykem. Je to trochu drsné, velmi pevné a drsné na dotek. Někdy podlahové náplasti používají čisté sisal vlákno, a někdy míchat to s jutou nebo vlnou. Juta přidává plátno vytrvalosti a vlna je trvanlivost, i když čistě sisal a pro sebe dostatečně tyto vlastnosti vlastní.

Sizale listové vazby z vláken mexické agavy

\ t

Většina výrobců podlahových krytin se sisalem je dodává latexovou podšívkou. To výrazně zvyšuje životnost plátna, zjednodušuje stohování a nedovoluje, aby se písek, prach a další malé částice probudily tkáním sisalu na podlaze.

Výhody a nevýhody sisalového nátěru

\ t

Sisálové povlaky mají mnoho výhod, zde jsou některé z nich:

 • přírodní vzhled, který vám umožní navrhnout velmi módní moderní interiérový design. Nicméně, se Sisal je to možné a interiér pro starožitnosti, který je také více než skutečný.
 • univerzálnost. Podlahy sisalu vypadají organicky všude: v bytě, posilovně, restauracích, rozvojových centrech, rekreačních oblastech pro děti.
 • šetrný k životnímu prostředí. To už bylo řečeno, ale není zbytečné znovu zmínit, že sisalové nátěry jsou přírodní, neškodné a netoxické materiály.
 • odolnost a odolnost proti opotřebení. V souladu se všemi pravidly péčeSisal tkanina, bude vám sloužit po několik desetiletí, neztrácí zároveň svůj "zboží" vzhled.
 • hypoalergenicita. Tato vlastnost souvisí s čistým sisalovým povlakem bez přísad. Pokud kompozice obsahuje vlnu, může způsobit alergie u lidí, kteří jsou na ni citliví.
 • neshromažďuje statickou elektřinu
 • snadno se čistí, je obtížné kontaminovat
 • je levná

Sisalový povlak zdůrazňuje šlechtu klasického obývacího pokoje

Nedostatek krytu se sisalem je stále tam, ale je jen jeden. To je nadměrná hygroskopičnost, tj. Absorbující vlhkost. To znamená, že sisal nelze použít pro koupelny, sprchy a kuchyně. Nadměrná vlhkost těchto prostor bude negativně ovlivňovat trvanlivost nátěru, protože tenká vlákna se budou hnit a tkanina bude vklouznout do samostatných částí. Hlavní věcí pro sisální plátno je tedy vybrat si správné místo a pak vám bude sloužit s vírou a pravdou.

Jak si vyrobit obal se sisálem?

Pro výrobu sisal listu není třeba speciálních znalostí a dovedností, takže si to můžete vyřídit sami, bez zapojení stavební brigády.

Válce sisalového pásu jsou položeny na podlahu stejně jako koberce

.

Zvažte proces stohování sisalového nátěru ve fázích:

 • Poté, co jste si přivezli cívku sisalu, měli byste ji ihned rozšířit a dát jí poličku na dva dny. Je důležité, aby sisal byl jako každý přirozenýmateriál, který je náchylný k významnému smrštění - nejméně 5% ze všech stran. To je třeba vzít v úvahu při nákupu, abyste nemuseli pokládat kryt z bitů.
 • Po uložení sisalu můžete z něj odříznout látku odpovídající konfiguraci podlahy. Přírodní vrstva sisalu je velmi hustá, takže v této fázi se můžete setkat s obtížemi. Pro usnadnění práce použijte silný ostrý nůž, nebo ještě lépe, speciální hák na nože, který bude snazší přilnout k okraji látky.
 • Podlaha, na které položíte sisal, by měla být čistá, takže všechny nečistoty z ní by měly být vyčištěny a setřeny z prachu. Poté naneste základní nátěr na povrch a počkejte, až úplně vyschne - asi jeden den.
 • Lepidlo se nanáší na podlahu pomocí zubové stěrky. Přilne lepidlo na bázi syntetických pryskyřic, které upevní latexovou základnu sisalového pásu na podlaze. Hlavní věc je, že lepidlo neobsahuje rozpouštědlo, protože ničí latex.
 • Lepení sisalu začíná od středu místnosti, postupně se posouvá k okrajům, hadřík pečlivě vyhlazuje válečkem nebo dřevěnou tyčí.
 • Všechny vyčnívající hrany, nerovnosti podél okrajů, přebytek pláten jsou odříznuty.
 • Konečné sušení lepidla nastává pouze 3-4 dny po pokládce, takže toto období je lepší než sisální povlak.
 • Obvod místnosti je připevněn k soklu, který dodatečně upevňuje sisalový pás.
 • Péče o takovou podlahovou krytinu

  Sizalovye plátno - dekorativní a praktická podlahakrytí, které bude pouze s náležitou péčí. Ponechání to však není vůbec složité. Aby Sisal dlouho udržel svůj původní vzhled, stačí ho vysát 2-3 krát týdně. Každých šest měsíců by se měl čistit suchým šamponem.

  Sisal nátěry mohou být pouze vysát, umýt v každém případě nemůže!

  To je vše, co musíte udělat, abyste zajistili, že přírodní podlahová krytina ze Sisalu svítí čistě a potěší oko po mnoho let.