Propracované interiérové ​​dveře. Co si vybrat: akordeon nebo kniha?

Pokud váš byt je malý, pak často musíte hledat další volné centimetry a nemůže koupit funkční a krásný nábytek jen proto, že se nehodí.

Překvapivě, jen u vchodu do každé místnosti ztratíte z celého metru prostoru. Proto má smysl opouštět běžné markýzy a instalovat komplexní, které jsou nejkompaktnější.

Dveřní dveře jsou dobrou alternativou k širokým dveřím. Má několik dveří, které se pohybují podél vodítek. Připomíná design autobusových dveří. Takové "vlnité" dveře jsou velmi vhodné pro koupelny, šatny a malé obývací pokoje. Doporučujeme však instalovat pouze tam, kde je malý průchod, protože jejich upevňovací hardware může selhat mnohem dříve. Kromě toho jsou tyto dveře velmi křehké a není žádoucí je používat jako vnější dveře.

Skládací dveře jsou nejen kompaktní, ale také velmi funkční a mobilní. Takovými dveřmi mohou být dočasné přepážky a v případě potřeby prostor vymezit.

Vhodné provedení může být zvoleno pro všechny, i nestandardní, drážky. Kromě toho jsou složité dveře docela bezpečné: je těžké je zasáhnout, táhnout je ne zabouchnout a jejich mazlíček ocas oni nepotlačují.

Kromě toho je obtížné přepravovat obtížné dveře, protože jejich plátna jsou mnohem více než standardní dveře. Místnost, ve které jsou tyto dveře instalovány, je prostornější a světlejšía proto je mnohem jednodušší. Existují dva hlavní modely komplexních interiérových dveří - harmoniky a knihy.

Obsah
  1. Skládací dveře-harmonika
  2. Skládací dveřní knížka
  3. Jaké složité interiérové ​​dveře si vybrat?
  4. Vlastnosti instalace a péče o dveře

Skládací dveře-harmonika

Dostatečně oblíbené jsou složité dveře skládající se z několika úzkých úseků - asi 10 centimetrů na šířku nebo více. Ve vzhledu jsou podobné závěrce-vlnité, se silnými svislými lamelami, které se spojují s ostatními smyčkami.

Tyto lamely jsou připevněny k hornímu a často i k dolnímu vodítku. Když otevřou dveře, jdou na harmoniku u zdi.

Hranové lamely jsou přišroubovány k dveřní skříni a druhá, která má na konci váleček, je zodpovědná za pohyb podél vodítka. Pro uzamknutí celé látky v libovolné poloze jsou na krajních koncích zarážky-vlajky. Tyto dveře se skládají z jedné nebo dvou skládaných pláten a mohou být zasunuty buď na jednu nebo obě strany.

Aby se při pohybu nepohnulo, existují zvláštní synchronizátory. Poskytují paralelní úseky.

Tyto dveře jsou vhodné pro každý interiér. Se správnou volbou však mohou dveře-harmonika učinit místnost zajímavější a originální. Často jsou instalovány v koupelně, jako závěs. V tomto případě by měly být upřednostňovány plastové modely.

Můžete také nainstalovat a automaticky složitdveře, jejichž ovládání se provádí jedním kliknutím tlačítka.

Dvířka pro akordeon je poměrně snadné zvednout pro jakýkoliv otvor. A pokud se později plánuje zúžení nebo rozšíření otvoru, lze dveře snadno vyměnit odstraněním nebo přidáním částí. Pokud je to nutné, můžete dokonce vytvořit příčky pro celou šířku místnosti, ale bude to poměrně křehké vzhledem k přítomnosti velkého množství sloučenin.

Skládací knížka

\ t

Knihy dveří, které mají pouze dvě dveře, jsou mnohem silnější a spolehlivější než harmoniky. Konstrukce těchto dveří je snadnější, ale těžší. Ale jeho pohled je pevnější. Jsou vhodné pro byt, který je proveden v klasickém nebo minimalistickém stylu.

Podobné dveře, jako jsou dveře s akordeonem, mohou místnost zcela oddělit a jednoduše překrýt dveře. Ale k otevření těchto dveří potřebujete více místa, protože jsou jen dvojnásobkem obvyklých dveří.

Úseky u dveřních knih mohou být symetrické (záhyby stejné velikosti) a asymetrické (jeden list je jiný), což je činí velmi neobvyklými.

Stejně jako dveře na akordeon mohou být vypalovány jak na jedné, tak na dvou stranách. Navíc, ve složené formě, mohou se jejich žaluzie pohybovat do zdi, zůstat na okraji otvoru nebo složit podél stěny. Tato volba je nejvhodnější pro "Chruščov".

Jaké složité interiérové ​​dveře si vybrat?

Sklopné dveře se správnou volbou modelu budou schopny přiblížit sedo každého interiéru. K výrobě shrnovacích dveří použít mnoho materiálů: dřevo, plast, kůže, tkaniny, MDF, dřevotřískových desek. Skládací je vyrobena z měkkého materiálu (kůže) může být radiusnoj design, který je ideální pro drsné konstrukčních prvků v místnosti.

Nyní je k dispozici jako tupé a zasklených typů akordeonů a knih. V pásech vyrobených ze dřeva a kovu vložky jsou neseny kartáčované, barevné a čiré sklo, tradiční nebo, méně časté, a fixační, barevné sklo. Kromě toho dveře mohou být jak zrcadlo a sklenice plná verze. Dveře prosklené mnohem více.

představuje montáž dveří a péče

skládací dveře různé modely mají různé návody a jejich varianty upevňovací úseky. Při stanovení horní a spodní vodicí struktura je mnohem spolehlivější, ale jeho instalace je poněkud komplikovanější. Obvykle je horní vedení připojené ke stropu nebo stěně. Může zadekorirovat aby to hodí do interiéru.

Je důležité správně provést instalaci čepel je vždy až do konce, a to burácí a západky správně fungovat.

Před instalací dveří je nutné sladit podlahu. Pokud existují hrboly, díry ani převýšení, mohou tvořit trhliny mezi dveřmi nebo dveřmi.

Také je třeba zkontrolovat kvalitu před nákupem nábytku, protože životnost celého systému závisí na tom, posuvnémechanismus a smyčky.

Pro manipulaci s dveřmi musíte být velmi opatrní, otevřít je a plynule zavřít, chránit před úderem. V opačném případě může během roku selhat.