Průmyslové skleníky s vytápěním jsou v Rusku stále populárnější

Obsah
 1. Obsah
 2. Funkčnost moderních skleníků?
 3. Jak zajistit funkčnost skleníků?
 4. Umístění skleníku ve vztahu k úrovni půdy
 5. Architektonická řešení?
 6. Stavební materiály pro skleníky?
 7. Seznámíme se se skleníkem "Farmer" (video)?
 8. Topení skleník s infračerveným ohřívačem?
 9. Jak účinně zahřívat skleník a získat dobré plodiny?

Obsah

 • Funkčnost moderních skleníků
 • \ t
 • Architektonická řešení
 • Stavební materiály pro skleníky
 • \ t
 • Seznamte se se skleníkem "Farmer" (video)
 • Vytápěcí skleník s infračerveným ohřívačem
 • Jak efektivně ohřívat skleník a získat dobré plodiny

Lehké průmyslové skleníky vyrobené dnes, obvykle z polykarbonátu, které se stále více používají pro pěstování raných sazenic, jakož i pro pěstování různých plodin ve sklenících, jsou navrženy a vyráběny několika společnostmi v Rusku. Taková výroba je v souladu s SNiP 2.10.04-85. V takových sklenících se vyrábí pozinkovaný profil, obvykle mají vyztužený rám, skleník se používá nejen v zemědělském sektoru. Lze je použít také jako průmyslové prostory, sklady, garáže, různé druhy bazénových krytin.

Je důležité nejen řádně určit funkčnost vašeho skleníku, aletaké jeho umístění na místě

Podobný průmyslový skleník (například takové skleníky, jako je například "Farmer", viz níže pro video), který je vybaven ohřevem, umožňuje v případě potřeby pěstovat ročně plodiny. Pro tyto účely, zejména pro výstavbu průmyslových skleníků, se používají moderní tepelně izolační materiály, které mohou výrazně snížit náklady na vytápění. V takových sklenících s dostatečnou šířkou (například model "Farmer-7,5", jeho šířka je 7,5 m) můžete umístit malou vestibul. To pomůže ušetřit teplo v chladném počasí.

Funkčnost moderních skleníků?

Jak zajistit funkčnost skleníků?

Je třeba začít stanovením vnitřního uspořádání skleníku - v závislosti na plodinách, které plánujete pěstovat. Ve sklenících můžete pěstovat zeleninu i zelené kultury, ale i houby, květiny a někoho, kdo se uchyluje k exotickým rostlinám. Vzpomínám si, že moje matka byla úspěšně zaměstnána v sibiřském (!) Pěstování melounů, melounů a dokonce i ananasu se podařilo pěstovat a zemětřesení. Miloval experimentovat a dal to celé mé duši! Je pravda, že skleník byl ze skleněných rámů a v zimě nefungoval. Ale dnes je to docela možné - to vše je pro: a izolační materiály jsou efektivní, a topná zařízení s termostaty zcela vám umožní poskytnout pohodlné mikroklima pro rostliny. Je pravda, že bychom neměli zapomínat, že ani náklady nebudou na místě,ale bude růst s určitým zvýšením požadavků.

Umístění skleníku ve vztahu k úrovni půdy

Na principu termosky lze uspořádat jakýkoli moderní skleník na vytápění pro zimu. Může být ponořen do země, ale může zůstat na povrchu. Nemluvě o tom, že kompletně vhodný skleník může být uspořádán v hotovém pokoji, ne-li doma (ne každý má příležitost), pak alespoň ve větách, workshopech, garážích atd.

Architektonická řešení?

Architektonická řešení zimního skleníku mohou být velmi odlišná. Stejně jako stavební materiály použité pro tento účel

Velké množství různých typů skleníků dnes může způsobit i určité nejasnosti. Koneckonců, v dnešní době bylo možné stavět nejen jednoduché, ale také klenuté, horizontální, jedno a dvoupatrové skleníky. Stavba plně integrovaných konstrukcí nebo zakoupení skleníků v hotových lehkých vyřezávaných konstrukcích.

Stavební materiály pro skleníky?

Podmíněné skleníkové struktury lze rozdělit do několika typů:

 • skleníky vyrobené z polykarbonátu;
 • glazované;
 • dřevo;
 • cihly;
 • kov se speciálním krytem atd.

Seznámíme se se skleníkem "Farmer" (video)?

Topení skleník s infračerveným ohřívačem?

Jak účinně zahřívat skleník a získat dobré plodiny?