Schéma zapojení jednookruhového spínače

školní fyzika výuka, učitelé a vyhodnocení je dávno pryč, a úkolem elektrické části mužů muset znovu a znovu řešit po celou dobu jejich života. Tento článek je určen pro ty, kteří zapomněli, jak se připojit odnoklavishnyy spínač.

Jak víte, princip spínače je řídit fázi dodavatelského k lampě. Po stisknutí tlačítka kontakty jsou zavřeny a LED světla. Opakovaným stiskem přepínače a lehkého řetězce rozimknetsya přirozeně uhašen.

Všimněte si, že fázový vodič je vždy spojena s centrálním držáku svíčky kontaktu, aby co nejlépe chránit lidské při výměně žárovky. V souladu s tím, nula je spojen s řezbou patrona a zemnicí vodič na těle lampy.

Schéma odnoklavishnoho spínače

pečlivě zvážit schéma zapojení, na základě barvy drátů: nula - Blue Earth - žlutozelená etapa - červená. Mastné tečky označují spojení vodičů.

,

V otvetvytelnoy boxu, který pochází z rozvodny tři dráty by měly ty správné kontakty dvojice vodičů na místo svého určení. Nula by měl být připojen k nule, jsme napojeni na řezbářské upínacího zařízení a zemí s podobným drátu, který vede do těla lampy. Nicméně si uvědomit, že fáze, musíme prosadit odnoklavishnyy spínačem. Tento make připojení k zahájení otvetvytelnoy krabici fázový vodič s drátem přichází vsub-nosiče, ve kterých je tento přepínač nainstalován.

V ponorce přivedeme fázi na jeden z kontaktů spínače. K druhému kontaktu připojte vodič, který se vrací do spojovací skříně. Zde jej připojte fázovým vodičem, od centrálního kontaktu patrony lampy.

Pokud vaše prostory používají kabeláž bez zemnicího vodiče, pak bude schematický pohled na připojení stejný. Při způsobu připojení nuly a fáze nebude ovlivněna žádná zem.