Schody na střechu vlastníma rukama

Obsah článku

 • Klasifikace schodišť
 • \ t
 • Nezávislá výroba schodišť
 • \ t
 • Na co upozornit?
 • Při provádění střešních a opravárenských prací na střeše je velmi důležité mít speciální žebřík, který bude udržovat stabilitu a rovnováhu v určité výšce na strmých svazích. Podobné schodiště se prodává ve stavebnictví. Jeho poměrně vysoké náklady, a pokud si to nemůžete dovolit, můžete si vždy vytvořit vlastní ruce.

  Dokonce i po provedení střešní práce mohou být střešní žebříky vyžadovány poměrně často. Je nutný pro četné opravy, instalaci dodatečného vybavení, antény a bude jednoduše užitečný na farmě. Toto příslušenství v soukromém domě nejenže chrání lidi před pádem a zraněním, ale také chrání střechu, protože bota nebo nástroj mohou poškodit povrch střechy.

  Například na střeše stanu je polymerní povlak pod hmotností těla osoby snadno deformovatelný a poškozený, živičná dlažba rozpadá kamennou strouhanku a v důsledku toho hydroizolaci a mnoho dalšího.

  A samozřejmě nejdůležitější věcí není zapomenout na lidský život a zdraví.

  ?

  Obsah
  1. Klasifikace schodišť
  2. Nezávislá výroba schodišť
  3. Co je třeba upozornit?
  \ t

  Existuje mnoho typů tohoto nezbytného příslušenství, ale nejčastěji používaný žebřík pro střechu tří typů:

  • stěna;
  • podkroví;
  • stacionární,na svahu.

  Na duté střeše jsou střešní žebříky vyrobeny z ocelových trubek, hliníkových a dřevěných tyčí. Konstrukce takového skládacího příslušenství vám umožňuje samostatně sbírat jednotlivé díly.

  možnost stohování

  Při instalaci schodišť na zeď je důležité vědět, že vzdálenost od okraje okapu k hornímu schodišti by neměla být větší než deset centimetrů a od stěny by měla být nejméně dvacet centimetrů. V místě přechodu na střechu musí být nutně pevně upevněny kolejnice.

  Schody pro práci na střeše oboustranného typu se upevňují pomocí držáků, které musí projít otvorem ve střeše. Doporučujeme umístit spárování speciálních pryžových obložení nebo jiného těsnicího materiálu. Části jsou spojeny a poslední část je pevně připevněna k brusli. Kvalita instalace závisí nejen na vzhledu střechy, dobré hydroizolaci, ale také na životě a zdraví.

  ?

  \ t

  Je snadné udělat žebříky pro střechu vlastníma rukama, stačí jen připravit potřebné materiály a nástroje. To vyžaduje:

  • desky o rozměrech 16x2,5 mm,
  • tyče 40x40 mm, kusy dřeva a desky v tloušťkách od 40 do 60 milimetrů
  • hřebíky nebo šrouby o délce 100 mm.

  Boční panely takové velké šířky nejsou náhodně vybrány, nýbrž aby se nepoškodila střešní krytina, zejména ondulin nebo břidlice. Pokud je střechaZvlněný typ, to je třeba vzít v úvahu při volbě šířky schodů.

  jak upevnit žebřík na koník

  Schody jsou vyrobeny z tyčí pro větší spolehlivost a stabilitu polohy nohou člověka. Na tenkých stádiích nohou jsou velmi rychle unaveni a nemůžeme mluvit o kvalitní práci. Nedoporučuje se, aby bylo schodiště umístěno příliš často, protože zvyšuje hmotnost schodů a zabraňuje pohodlné práci.

  Pro upevňovací stupně je lepší použít hřebíky v délce 100 mm, které se musí ohýbat na druhé straně, ponořené do dřeva. Žebřík na střeše by neměl zanechávat škrábance a promáčknutí, proto se ujistěte, že pečlivě zkontrolujte, zda vnější část nehtů nevyčnívá.

  Dále je třeba učinit důležitý prvek návrhu - háku, se kterým je žebřík upevněn na štítu střechy.

  Tento návrh musí být bezpečně a pečlivě, protože zatížení je velmi velké. Pokud se tak nestane, pak je pravděpodobnost pádu člověka vysoká, jak to udělat z desek dostatečné tloušťky a přibitými velkými hřebíky v délce 150-200 milimetrů.

  Jeho délka je nejméně třicet centimetrů. Doporučuje se, aby boční panely háčku byly o něco delší, aby vyčnívaly za okraj střešní trávy o čtyřicet centimetrů. V tomto případě je vhodné hřebík na okrajích svahu nosníku, který zajistí větší spolehlivost konstrukce.

  ?

  Na co upozornit?

  Je důležité si uvědomit, že žebřík pro montáž střechy ve velkém úhlu svahu musí být velmi pevný a spolehlivý a na háčku z opačné strany můžetevybavit protiváhu z hrací plochy. Pokud by délka schodů byla nedostatečná, pak by mohla být na svých stranách zvýšena pomocí desky, která je přibita směrem dolů. Specialisté nedoporučují na schodech šroubovací háky nebo jiné nástroje pro nástroj. Pro ně může být oblečení poškozeno, v důsledku čehož se ztrácí váha a může spadnout. Je bezpečnější použít speciální montážní pás pro uložení nářadí a pomůcek.

  schodišťové stěny

  \ t

  Se všemi těmito podmínkami získáte potřebné zkušenosti a vy můžete poradit přátelům a známým, jak udělat žebřík na střeše bezpečně a bezpečně.

  Je lepší nést takový žebřík společně, jeden by měl být na koni, jiný by měl být v lese nebo v lese a opatrně ho přesunout na správné místo. Střešní schodiště lze snadno instalovat a zároveň zachovat bezpečnost zvedání a pohybu.
  • Předběžná montáž žebříku k opravě střechy se provádí zpočátku níže.
  • Práce začíná připevněním držáků, pomocí kterých je připojena montáž pistole, pak je v místě křížení nutné namontovat podpěry střechy každé dva metry.
  • Dále je nutné změřit sklon střechy a určit délku schodů, které je třeba zvednout na střechu a připevnit k desce dlažby.
  • Dalším krokem bude upevnění držáků na zdi a zábradlí ve dvou metrech a pak montážní konzoly pro římsu.
  • Pak by stěnové schody měly být připevněny ke žebříku na střeše pomocí dvou držáků, které musí být připojeny ke stěnám podpěr.


  Tato konstrukce může být použita jako nouzový východ v nouzových situacích a jako požární žebřík na střeše v případě náhodného požáru na střeše. Je důležité vědět, že dolní průřez musí být nejméně jeden metr od země a horní část je asi deset centimetrů od okapu.