Septik na vlastní pěst - jak to udělat sami (video a fotografie)

Vzhled a vůně asenizačního stroje v každé moderní osobě způsobuje spíše nepříjemné emoce. To je zvláště akutní u majitelů venkovských domů, které nejsou napojeny na centrální kanalizační síť. Tyto konstrukce jsou zpravidla vybaveny žumpy, které vyžadují pravidelné čerpání. Takže setkání se senzory a rozloučení se stejným množstvím peněz je nevyhnutelné. Kromě toho tito nezastupitelní lidé nepřijdou sami - je třeba je zavolat, a proto je nutné neustále sledovat hladinu kapaliny v jámě. Vedením spíše aktivního způsobu života, který neustále drží v hlavě spoustu různých informací, lze jednoduše zapomenout zkontrolovat množství odpadních vod, což ohrožuje velmi nepříjemné následky. Vyhněte se všem těmto starostem pomůže koupit a nainstalovat septik. Pokud chcete ušetřit nebo jen tak udělat všechno sami, můžete udělat septické tetování vlastníma rukama. Poměrně skromné ​​množství peněz a několik dní tvrdé práce a vaše rodina bude spousta měsíců zachráněna před hádkou žumpy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Princip práce septiku?
 3. Základní požadavky na septiku?
 4. Vyberte si místo stavby?
 5. Jak postavit septiku vlastníma rukama - fáze práce?
 6. Monolitický septik?
 7. Septik ze železobetonových kroužků?
 8. septik s eurocubes s vlastními rukama?
 9. Video příklad montáže septiku s eurocubes?

Obsah

 • Princip septické práce
 • \ t
 • Základníseptické požadavky
 • Vyberte si místo pro výstavbu
 • Jak postavit septiku vlastníma rukama - fáze práce
  • septik monolitický beton
  • \ t
  • Septik ze železobetonových kroužků
  • septik s eurocubes vlastníma rukama
 • Video příklad septické instalace s eurocuby

Princip práce septiku?

Typickým septikem vyrobeným v domácnosti je kapacita rozdělená na 2 nebo 3 komory, které jsou propojeny přepadem.

Odpad z kanalizace vstupuje do první komory septiků. Tady kapalina "brání", to znamená, že těžké frakce sestupují na dno a plíce zůstávají plovoucí na povrchu. Když hladina kapaliny v první komoře dosáhne přepadu, proudí do druhé komory, která již byla do značné míry vyčištěna. Zde se proces opakuje a ve třetí komoře dostává prakticky čistou vodu. Samozřejmě je nemožné jej použít pro pití nebo domácí potřeby, ale je to ideální pro zalévání. Pokud neplánujete používat vyčištěné odtoky, můžete uspořádat drenážní příkop, skrz který čistěná tekutina jde právě na zem.

Princip práce septika

Další důležitou složkou každé septiky jsou anaerobní bakterie, které recyklují odpadní produkty biologického původu, čímž se eliminuje příčina nepříjemného zápachu. Jsou to tyto organismy, které čistí odpadní vody a jednoduše je krmí organickou hmotou.

Základní požadavky na septiku?

Než začnete stavět septikony vlastníma rukama, podívejme se na to, co je třeba zvážit. Existuje několik možností uspořádánípodobná léčebná zařízení. Každý z nich má své výhody a nevýhody. Nejdůležitější vlastnosti každé septiky jsou:

 • Objem. Pro efektivní čištění by měl překročit třídenní sazbu odtoku vaší rodiny.
 • Hydroizolace. V ideálním případě by měl být septik zcela vzduchotěsný. To pomůže zamezit kontaminaci půdy, podzemních vod a v blízkosti zdrojů pitné vody.
 • Tepelná izolace. Pro rychlou reprodukci, a tím i efektivní fungování bakterií, by tekutina v septiku měla být docela teplá. Je-li dům má ohřívač vody, pak v septiku každý den dostat teplé kanalizace. Zbývá jen zabránit ochlazení.
 • Větrání.
 • Počet kamer. Ideální možností je tříkomorový septik. Zvláště pokud máte v plánu udělat septik bez čerpání vlastních rukou. Dvě kamery nemusí být dostačující pro účinné čištění, ale výstavba většího počtu prostorů není možná.

Vyberte si místo stavby?

Důležité! Nebojte se, že septický poklop poškodí vzhled vašich stránek. Pokud je to žádoucí, může být "skryto" pro dekorativní prvky.

"Tajný" poklop septiky

Při výběru místa pro organizaci septiku je třeba vzít v úvahu nejen vlastnosti vašeho webu, ale i požadavky SNiP. Oznámí, že zařízení pro úpravu by měla být nejméně 5 m od domu a ne méně než 30 metrů od studny nebo studny. Mimoto je velmi důležitá úroveň podzemních vod.

[Včetně id = "5" název = "YAN - písemně"]

Důležité! V případě podzemních vod ve vašem dvoře vzestupu dostatečně vysoké, by měla být instalace septiku s rukama provedena v době, kdy jejich minimum - v zimě.

Při výběru místa pro stavbu, se snaží zajistit přístup k velkému zařízení pro hloubení a odstraňování zeminy.

Jak se staví septický ruce - scénické dílo?

Existuje mnoho způsobů, jak udělat septické tetování. Ale vždy tento proces začíná kopáním jámy.

Připravená jímka pro septik se vstupním potrubím

Zde je několik možných scénářů:

 • Rit sami - levné, ale dlouhé a velmi obtížné.
 • Najmout příznivce - dlouhé a levné.
 • Půjčování rypadlo - rychle, za cenu srovnatelnou s námezdní práce, ale ne vždy je to možné.

Velikost jámy by měla být o něco větší než septiku. To je nezbytné pro volný přístup ke stěnám během práce. V průměru musíte přidat 50-80 cm na každou stranu.

Monolitický betonový septik?

Proces instalace septiku z nejvíce časově náročné, ale výsledek se můžete těšit. Nesporné výhody této metody lze připsat:

 • Poměrně nízká cena;
 • Vynikající hydroizolace komor;
 • Trvanlivost;
 • Volný výběr velikosti a tvaru.

Tak, jak se postavit vlastníma rukama septik železobetonu? Způsob jeho montáže se prakticky neliší od jiných betonových prací.Vztyčujeme bednění, pleteme výztužnou síť, vrstvy nalijeme betonem. Tloušťka stěn a dna by měla být nejméně 20 cm a stěny by neměly být menší než 10 cm. Pro zesílení dna je lepší použít hotovou síťovinu s článkem 20 cm /20 cm.

[include id = "6" title = "RMM je v záznamu"]

V procesu lití nezapomeňte na podrobnější informace. V opačném případě bude trvat dlouhé a bolestivé prolomení otvorů v betonu. Vstupní potrubí by tedy mělo být asi 5 cm nad očekávanou úrovní plnění v první komoře. Přetečení mezi první a druhou kamerou je přesně na úrovni naplnění první kamery. A trubice mezi druhou a třetí kamerou je o 5 - 10 cm níže. Všechny přepady jsou pokládány se sklonem nejméně 1% a jsou zpravidla prováděny z potrubí o průměru 150 mm.

Důležité! Nestojí za pokládku do betonu skutečné přívodní potrubí z domu. Při plnění se snadno poškodí. Je lepší použít část trubky s větším průměrem jako pouzdro a teprve po dokončení betonových prací se do ní vloží přívodní potrubí.

Na konci montáže stěn a příček zhotovíme bednicí bednění s otvory pro pokládku poklopů a výplní.

Plnění septického uzávěru

V tomto případě je nutné, aby každá kamera poskytla samostatný poklop. To znamená, že dvoukomorová septika bude mít dva poklopy a tříkomorový - 3. Každá komora musí být vybavena odvzdušňovací trubkou. Sádra může být pokryta prefabrikovanými železobetonovými deskami, ale bude vás to stát mnohem více a instalovat bez použití zařízení pro zvedání nákladu.vyjde

Septik železobetonových kroužků?

Zařízení septiků vlastními rukama je možné as použitím hotových železobetonových kroužků. Můžete si koupit stejné dno a kryt s otvorem pro poklop. V tomto případě budete muset instalovat pouze všechny části konstrukce v základové jámě a spojit je dohromady.

 • V předpřipravené základové jámě zakládáme dno a prstence pro první komoru a pečlivě utěsňujeme spáry cementovou maltou.

  Instalace septiku z betonových kroužků

 • Stejný postup se provádí s druhou a třetí kamerou.
 • Rozbije otvory a nastaví přetečení mezi kamerami. Uzavříme je.
 • V připraveném otvoru zavádíme sací potrubí a také těsnění.
 • Zakryjte kamery víky a namontujte šachty s ventilačními trubkami.
 • Vyrábíme zásyp a septik je připraven.

septik s eurocubes s vlastními rukama?

V posledních letech je další technologie septických zařízení poměrně běžná - s použitím tzv. Evropských kostek. Jedná se o plastové nádoby, které se používají pro přepravu kapalin: nátěrových hmot, laků, hnojiv. Bývalé použití eurocube lze zakoupit poměrně levně a používat jako kamery pro septiky. Taková septiková nádrž bude zcela utěsněna a vydrží velmi dlouho. Je však třeba mít na paměti, že Eurocubs potřebují dodatečnou izolaci a ochranu proti zmáčknutí při pohybu půdy.

Video příklad montáže septiku z eurocubes?