Co pěstovat na balkóně na vlastní pěst?

Rostoucí květiny na balkóně nikdo není překvapen. A může růst nezávisle na jahodách, zelenině nebo pikantních bylinkách? Ukazuje se, že to není tak těžké.

Obsah
  1. Cibule na balkóně
  2. Pepř na balkóně
  3. Kopr na balkóně

Cibule na balkóně

Na balkoně můžete pěstovat jakoukoli cibuli.

Proces školení začíná v říjnu. Použijte tříletou cibuli, řezání 60% délky listů, stejně jako kořeny 10 cm, tyto deky uchovávejte v krabicích v místnosti bez topení. Je důležité, aby nedostal studený vítr.

Máte-li pór, použijte jeho žárovky, vykopali těsně po sečení šípů. Ve vícevrstvých cibulích jsou potřebné žárovky. Obecně jsou rostliny životaschopnější než cibule, ne semena.

Pěstované cibulové domy v krabicích nebo nádobách o rozměrech 50x16x15 cm, předem dezinfikované 0,1% obsahem manganu. Použijte úrodnou půdu.

Vezměte oblázkový nebo malý kámen na dno nádoby a naplňte zem vodou. Dlouhodobá cibule nemůže být oddělena při přistání; vícevrstvá cibule osázená v surové půdě mostovou metodou od sebe vzdálenou 2 cm; Žárovka je zasazena 3 cm v řadě a 10 mezi řádky.

Po výsadbě cibule ji nalijte do vody. Voda by měla být vařena při teplotě 60 stupňů a pak ji nechat stát během dne. Takéunavená voda nebo řeka se hodí.

Semena by měla být vyseta rovnoměrně 1,5 cm pod zem. Chcete-li je získat rychleji, zakryjte je filmem. Po prvních schodech odstraňte film.

Pro domácí louky je důležitá náležitá péče. Je nutné ji pravidelně zalévat a monitorovat teplotu a vlhkost vzduchu (75%).

Vytrvalá cibule může tolerovat teplotní rozdíly. Obecně při nízkých teplotách cibule zpomaluje růst a v případě zrychlení tepla. Optimální podmínky pro to bude v prvních dnech teplota asi 12 stupňů, a pak - 23 stupňů.

Aby se podpořil růst cibule, použijte další žárovky.

Sklizeň může být sbírána okamžitě i postupně, což je správnější způsob. Stačí jen kopat cibulku luk nebo řezat listy jeden po druhém.

Skutečnost, že podmínky balkonu přispívají k rychlejšímu výnosu plodin než místnost.

Pepř na balkóně

Ihned zjistěte, že sladká a hořká paprika musí být od sebe izolována nejméně 4 metry, jinak se sladká hořkost stane hořkou.

Sladká paprika. Chcete-li plodiny šťastné, začněte setí pepř v první dekádě února, pre-namáčení semen a jejich udržování při teplotě 25? po dobu tří dnů v hadříku.

Poté naplňte hrnce půdou a opláchněte vroucí vodou. Po několika minutách zasejte tři semena 1,5 cm pod zem. Po umístění všech hrnců na teplé místo. První schody uvidíte za 12 dní. Nezapomeňte vodu každý třetí denosivo jednu polévkovou lžíci vody (jeden hrnec).

Po schodech posuňte hrnce na parapet. Pepř miluje spoustu světla a tepla, takže voda s teplou vodou, nebo to nebude růst. Po vzhledu pěti listů nechte v hrnci 2 papriky. Ostatní se setřásají.

V první polovině května můžete na druhé straně položit pepř na prosklený balkon a neosvětlený. Nakrmte pepř a také vodu. Teplota směsí by měla být nejméně 30 ° C. Po dosažení výšky papriky 1 metr, prishpnite ji zastavit jeho růst.

Na balkóně budete moci pěstovat plnou červenou nebo žlutou papriku.

Hořká paprika. Všechny podmínky a přistávací technologie jsou stejné. Budete mít dost dvou závodů. Při broušení můžete řezat jak červené lusky, tak zelené.

Kopr na balkóně

Existuje jen několik snah o pěstování kopru. Může to být vaše po celý rok. Optimální teplota pro začátek růstu kopru je 20 stupňů. Na dně hrnce by měla být drenáž, aby přebytečná voda šla. Dřez hrnce s úrodnou půdou. Hrnce jsou žádoucí vložit na paletu.

Tak, aby semena vířila rychleji, namočte je do teplé vody na několik dní a podporujte teplo vody. Po setí zakryjte hrnce polyethylenem, ale proveďte větrání, které předpokládá okyselení půdy.

Nejdříve pevně zasaďte záhon osiva a po prvních krocích poškození 3 cm od sebe. Již za dva týdny bude schodiště. Hlavní věc bude pro vássystematické zavlažování rostliny a poskytování světla. Zalévání by mělo být prováděno s odtokem nebo rozmraženou filtrovanou vodou.

První sklizeň můžete sklízet za měsíc a půl. Chcete-li pokračovat v krmení, krmivo kopr.

Pro pěstování v domácnosti jsou podmínky balkonu určeny pro odrůdy, které dávají hodně zelených. Můžete si vybrat Armenian-239, Gribovsky, Uzbek a další odrůdy. Teď už víte, že pěstování na balkóně zelení není tak těžké. Hlavní je dodržovat všechna pravidla a získat dobrou sklizeň.