Střešní vany vlastními rukama. Jak postavit střechu vany?

Při výstavbě vany ve venkovském domě nebo v venkovském domě, bez ohledu na to, zda se jedná o koupel z pěnových bloků, saunu z trámu nebo rámovou vanu, pro každou konstrukci je nezbytným prvkem střecha.

Střešní vana s dvojitým pláštěm

Obsah
 1. Jak postavit střechu pro koupel?
 2. Některé rysy střešních lázní
 3. Přístroje pro podkrovní strop
 4. Střešní lázně

Jak postavit střechu pro koupel?

Pokusíme se společně pochopit, jak postavit střechu do vany vlastníma rukama. Chcete-li začít, zvažte, co jsou střechy a co je v jejich zařízení zvláštní. Koneckonců, ne všichni mají zkušenosti a znalosti potřebné pro výstavbu venkovských domů nebo lázní, někteří musí začít stavbu od nuly.

Určme, co jsou střechy vůbec. Existují v jazyce stavitelů dva druhy:

 • podkroví;
 • neprůchozí kryt.
Stručně řečeno, jsou s podkrovím a bez něj. Pro střechu s podkrovím, nejprve, podkroví podkroví je vykonáváno, a jen pak instalovat střechu, jeden-stáhl nebo double-stáhl.

1. Vysoce kvalitní nátěr je funkčnější, navíc má atraktivnější vzhled. Díky tomu je zajištěna dobrá tepelná izolace, v zimě fungují i ​​vany s těmito povlaky.

2. Bescherdachnaya kryt, zpravidla jsou omezeny na lázně v zemi, je to méně nákladné, méně stínované oblasti. Nejčastěji se provádí na svahu a používá se pro malé budovy o rozloze 12-15 metrů čtverečních. m. Pokud má lázeň velkou plochu, pak je lepšítak, aby byla střecha ponořena.

Některé vlastnosti lázně střešního zařízení

Před stavbou střechy vany vlastními rukama je nutné seznámit se s její konstrukcí, která se skládá z:

 • nosná konstrukce: nosníky, silové, ramenné nohy;
 • střecha: podlaha z desek, zakrytí.

Nosná konstrukce je vyrobena z nosníků a podpěr a střechu tvoří rám a hydroizolační nátěr. Střecha vany je v podstatě dvojitá.

Zařízení střechy s dvojitou střechou

Přístroje pro podkrovní strop

\ t
 • Konstrukce střechy vany vlastními rukama by měla být provedena z podkrovního stropu. Spolu s krokvemi se zvednou na zem a pak pomocí jeřábu zvednou a postaví na správném místě.

Třídní odborníci doporučují provedení výše uvedeného zařízení, tj. V místě provedení kotvení do hlavních konstrukcí skříně.

 • Krokvy jsou instalovány pod svahem, čímž se zvyšuje pevnost a spolehlivost podkroví v nepříznivém počasí. V oblastech, kde se vyskytují deště a sníh - poměrně častý jev, musí být sklon střechy prováděn strměji, v místech, kde převažují větry, svah vytváříme plochěji.
 • Trámy jsou vyrobeny ze dřeva, kulatiny a desek. Šířka desky je 15 cm a tloušťka je 4 cm Průměr deníku pro krokve - od 12 cm. Trámy ze dřeva by měly mít průřez nejméně 60 čtverečních. Viz Při montáži krokví z kulatiny, nahoře nahoře vytvořte speciální výřezy.
 • Pro spolehlivou montáž krokví k nosníku používáme pomocné tyče. Upevněte je speciálními železnými výztuhami.

  DůležitéNezapomeňte, že hlavní paprsky by neměly ztratit vodorovnost. Pokud je rozbitá, měla by být upevněna, pro kterou jsou pod nosníky prkna.

 • Na konci krokví jsme položili tyče tak, aby náklad byl rovnoměrně rozložen podél stěny. Krovy jsou instalovány každých 1-1,2 m. Pak jsou spojeny se stěnou železnými držáky. Připevňují se pomocí speciálních větrných směsí, které zajišťují stabilitu konstrukce v případě zatížení větrem.
 • Na samém vrcholu střechy jsou trámy upevněny trámy (hřebenovými nosníky), které se používají speciálně pro spoje nahoře. Z konců krokví tvoří dřevěnou římsu. Délka okapu určuje životnost stěn a zpravidla stojí na úrovni stěny 40-50 sm.

Střešní lázně

\ t

Způsob střešní mřížky závisí na zvolené střešní krytině. Pokud bude střecha střešních vany vyrobena ze střešní krytiny nebo asfaltové dlaždice, pak použijte rovnou dřevěnou podlahu pro masivní rošt.

Deska se provádí z rovných, čistých, dobře vysušených desek. Pokud je střecha vyrobena z břidlice, pak ji položíme na desky desek, jejichž velikost je 50 * 120 mm. Jsou umístěny ve vzdálenosti jednoho metru od sebe.

Mříž musí být pokryta ruberoidem, chrání podkroví před foukáním. Dnes, místo ruberoid úspěšně používá "Gidrobarier". Vrchní část střechy je pokryta plechy z pozinkované oceli nebo speciálních vzorů. Šablony jsou zakoupeny sShifer, a také jsou snadno vyrobitelné z plechů z pozinkovaného kovu.

Od konce podkroví je lemován deskami. Strop v lázni je obvykle pokryt dřevem, protože strom se vyznačuje vysokým tepelným odporem. Izolaci střechy vany není zvláštní nutností, protože místnost není obytná.

No, ve skutečnosti je střecha v lázni připravena, můžete mít slavnostní smrt všech stavitelů lázně.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Zařízení střechy domu