Stropní svítidla do koupelny - tvary a velikosti, jak instalovat

Stropní svítidla do koupelny

\ t

Koupelna je již dlouho obtížným místem, kde se provádějí vodní procedury. Dá se říci, že se stala jakýmsi odpočinkem. A vše v něm by mělo potěšit oko - od barvy podlahové krytiny až po osvětlení. Podrobněji se zaměřme na osvětlení.

V současné době jsou nejoblíbenější stropní svítilny snadno instalovatelné. Nicméně, stále více a více hostitelů se rozhodnou osvětlit své koupelnové armatury, které jsou vloženy do napínacích stropů, dekorativních sádrokartonových konstrukcí nebo nábytku.

Obsah
 1. Formy a velikosti
 2. Umístění
 3. Jak instalovat stropní svítidla do koupelny

Formuláře a velikosti

Výrobci osvětlení vám mohou nabídnout širokou škálu vestavěných svítidel. Mohou se lišit tvarem a typem použitých lamp. V koupelně se používají jak běžné žárovky, tak i úsporné, halogenové nebo LED diody.

Je třeba připomenout, že v první řadě se před instalací podhledů provádí každé svítidlo a ve stropním plátně předřezané otvory pod lampou.

Poloha

Vestavěné koupelnové armatury mohou být umístěny téměř kdekoli. Mohou být umístěny ve tvaru postavy, jen po obvodu stropu nebo k provedenífunkce místního osvětlení (například osvětlení zrcadla). Podsvícení může být méně jasné (je racionální aplikovat lampu s vnějším uspořádáním lamp, dává měkčí světlo), ale místní osvětlení je lepší, aby bylo jasnější (například osvětlují zrcadlo nebo skořápku pomocí bodových halogenových žárovek).

Odborníci však nedoporučují používat energeticky úsporné zářivky k osvětlení koupelny, protože tyto lampy jsou velmi citlivé na kolísání napětí a časté zapínání a vypínání světla na ně také nemá žádný vliv.

Jak instalovat stropní svítidla do koupelny

 • Krok 1

  Nejdříve si udělejte značku na stropě, vyznačte tužku, kde budou umístěny příslušenství koupelny.

 • Krok 2

  Namontujte do otvorů kování s upevňovacími prvky, speciální základnou, ke které bude lampa připevněna.

 • Krok 3

  Poté je namontován samotný strop a otvory pro lampy jsou stíněny kabely. Další na díře je speciální tepelně izolační kroužek, který chrání stropní nátěr před ohřevem lampy, čímž zabraňuje žloutnutí stropu kolem lampy.

 • Krok 4

  Vodiče svítidla jsou připojeny k hlavním vodičům, které jsou již připevněny k připraveným otvorům. Dále se upínací prostředky vkládají a upevňují v otvorech, které jsou pro ně určeny, a udržují se tam pomocí speciálních montážních pružin, zvláštních ohybových uší, pro které budou upínací přípravky uchoványdíry

Svítidla pro koupelnové stropy

\ t

Montáž stropních svítidel

\ t

Je také třeba poznamenat, že je lepší připojit vestavěné svítidla spíše k betonovému stropu než k zařízení, aby nedošlo k přetížení "druhého stropu"

.

Závěrečná část instalace vestavěných svítidel - ozdobného ozdobného kroužku, který uzavírá otvory švu. Tak, lampa vyjde "vestavěný" ve stropě.