Suché škrábnutí podlahy: chápeme, jak udělat všechno správně vlastníma rukama

Suché zbytky podlahy: chápeme, jak dělat všechno vlastníma rukama

Chcete-li mít pěknou podlahu, musíte to udělat především a především. Právě tato charakteristika následně ovlivní její estetické a funkční vlastnosti. Existuje několik typů podlahových potěrů, ale dnes budeme hovořit o nejrychlejším - suchém potěru. Může být vyroben ručně za pár dní a je mnohem jednodušší, pohodlnější a rychlejší než v jiných případech. Suché lešení podlahy se stále více používá jako již mistři ve stavebnictví a amatéři ke zlepšení bydlení. A je to pochopitelné, přece jen počkejte měsíc, až bude beton zmrazen, a tak opravte. Suché upínací zařízení tento proces podstatně urychlí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výhody a nevýhody této technologie
 3. Technologie montáže suchých podlah
 4. Materiály nezbytné pro montáž
 5. Spotřeba materiálů
 6. Přípravné práce
 7. Pokládání hydroizolačního materiálu
 8. Pokládání tepelné izolace
 9. Potřebujete zvukovou izolaci?
 10. Montáž vyrovnávací vrstvy volné vody
 11. Stohování desek HVL
 12. Video s ukázkovou prací

Obsah

 • Výhody a nevýhody této technologie
 • \ t
 • Technologie montáže suchých podlah
  • Materiály potřebné pro montáž
  • Spotřeba materiálů
  • \ t
  • Přípravné práce
  • \ t
  • Pokládání hydroizolačního materiálu
  • Pokládání tepelné izolace
  • \ t
  • Potřebujete zvukovou izolaci?
  • Montáž vyrovnávací vrstvy volných trubek
  • Umístění desek HVL
  • \ t
 • Video s ukázkovou prací

Již den poté, co lze podlahový potěr využít a začít pokládat laminát, parkety, vinylové dlaždice nebo linoleum.

Tento typ kravaty je lepší, když je ve dvoře suchý a teplota vzduchu není nižší než 5 stupňů tepla.

Výhody a nevýhody této technologie

\ t

Kromě takové hmatatelné výhody, že šetří čas, má suché lešení několik výhod. V důsledku instalace takového potěru se jedná o rovné, pevné podlahy, které mají zvukové a tepelně izolační vlastnosti. Materiály pro suchou podlahovou mazaninu jsou levné a umožňují co nejpohodlnější a nejrychlejší instalaci podlahy.

Další plus: tato podlaha není vrzání a je odolná vůči teplotním výkyvům. Je jednoduše namontován. Můžete to udělat sami, dokonce i nováčka ve stavebnictví. A malá hmotnost materiálu použitého pro potěr podlahy vám umožňuje používat ho i tam, kde je třeba se vyhnout tlaku na nosné konstrukce: podkroví a podkroví.

Suchý potěr může přijít vhod, pokud jde o vyrovnání starých zakřivených dřevěných podlah nebo pokládání na podlahu komunikace: elektrické vodiče nebo trubky. Podlahy rychle dokončete a pokračujte v další opravě v případě suchého potěru i v zimě. Vhodné takové podlahy jako pro byty, soukromé domy a pro instituce, nákupní zóny a dalšímíst, kde mohou být lidé ve velkém počtu.

Hlavní nevýhodou takové podlahy je její vlhkost. Pokud narazíte na vodu, tyto podlahy mohou jen nabobtnat a ztratit svůj estetický vzhled. Proto je suchý šroub doprovázen hydroizolačními pracemi. Aby byla zajištěna odolnost podlahových desek proti vlhkosti a vlhkosti, na které je podlaha položena, zakryjte vrstvou polyethylenu. Stále můžete pokládat vrstvu pěnového polystyrenu (pěny) shora.

Pokud provádíte všechny nezbytné hydroizolační práce, použijte desku s hydroizolačním nátěrem, pak je možné namontovat rychlou suchou podlahu i ve vaně nebo v sauně

Vaše podlahy je však možné chránit pouze zdola. V tomto případě, pokud vlhkost zasáhne na vrchol, například povodeň sousedů, ušetřit polovinu je nepravděpodobné, že uspět. Proto se nejčastěji takový způsob pokládání podlahy používá v soukromých domech a ve vzdáleném vodovodu v areálu.

Technologie montáže suchých podlah

Instalace potěru na suchou podlahu zahrnuje několik kroků. Přesné pořadí je provedeno:

 • výběr materiálů a nástrojů;
 • příprava podlahy k základně;
 • hydroizolační a tepelně izolační práce;
 • zvuková izolace (pokládání klapek);
 • montáž vyrovnávací vrstvy;
 • instalace překrytí.

Materiály potřebné pro montáž

Budete potřebovat tyto stavební materiály:

 • Hustý polyethylenový film (pro železobetonové desky), pergamen, ruberoid nebo bituminovanýpapír (na dřevěné podlahy);
 • desky z pěnového polystyrenu pro zajištění dalších hydro a tepelně izolačních vlastností (PSB-35, PSB-50);
 • sádrovlákna odolná proti vlhkosti, azbestocement, dřevotřísková deska (dřevotřísková deska) nebo silná překližka;
 • písková jemnozrnná struska, hliník pro suché potěry;
 • tlumicí páska;
 • upevňovací šrouby;
 • lepidlo.

Pozor! Suchý knauf "Knauf", který sbírá nejpozitivnější recenze, se skládá ze dvou složek: kryt z hliníku a desky HVL. Jedná se o nejkvalitnější materiály pro tento typ práce.

Spotřeba materiálů

\ t

Pro vybavení suchých rychlých podlah v bytě o ploše 100 m2 je zhruba nezbytné: 140 desek GVL o velikosti 1,2х0,6 m; 4 m3 hlinité hlíny, 150 m2 tlustého polyethylenového filmu, 97 m kovových profilů, 1200 šroubů a 5 kg PVA lepidla.

Před zahájením prací je nutné se dostat pomocí následujících nástrojů: elektrický klíč, pračka, lopatka, nůž, šroubovák, rovina, svinovací metr, tužka, sada pro vyrovnání vazeb (majáky z profilu, vodítka, pravidlo), malá deska pro sušení suché vrstvy sypké.

Přípravné práce

\ t

Nyní tedy celý proces postupně ukončíme. Očistěte potěr podlahové desky na čistém a suchém povrchu. K tomu demontujte staré podlahy a pečlivě vyčistěte povrch od prachu a nečistot. Jsou-li praskliny a čas od času jsou vyplněny tmelem nebo montážní pěnou, jsou výmoly a drážky otírány roztokem písku a cementu.

Je-li povrch příliš viditelnývyboulení, pak se vyčistí. Pak se pomocí úrovně laseru vytvoří po obvodu místnosti nulová úroveň. Měřením vzdálenosti od značky k podlaze určete výšku maximální a minimální tloušťky výplně.

Pokládání vodotěsného materiálu

Pokládka polyethylenové fólie - hydroizolace naskládané na pásy, které by se měly nacházet na 20-30 sm. V místech křižovatky podlahy a stěny je třeba ponechat co nejvíce fólie, aby bylo zajištěno, že bude dostatečná k výšce podlahy

.

Hydroizolace chrání podlahu před vlhkostí a parami, které mohou pronikat ze spodní místnosti. K tomu je celý povrch podlahy expandovaný polyethylen, jehož tloušťka je 1-2 mm. Pokud je překrytí dřevěné, je lepší použít asfaltový papír, pergamen nebo ruberoid.

Pokládání tepelné izolace

\ t

Dodatečná tepelná a hluková izolace místnosti, ve které budou namontovány suché podlahy, poskytne pěnové desky z pěnového polystyrenu. Jsou naskládány do sklenice na polyethylenovém filmu.

Potřebujete zvukovou izolaci?

Aby se zabránilo hlukové izolaci místnosti, a aby se zabránilo deformaci podlahy, při změně teplotních režimů použijte tlumicí pásku (pěnový polyethylen). Je položena podél stěn mezi vrstvou polyethylenu a budoucí objemovou vrstvou: buď se upevní na oboustrannou pásku, nebo se použije materiál na bázi lepidla. Šířka okrajové pásky by měla být alespoň velikost zamýšleného povrchu podlahy.

Montáž vyrovnávací vrstvy sypké zeminy

Sypký materiálslouží k vyrovnání podlahy. Poskytuje také tepelnou a zvukovou izolaci. Při výběru takového materiálu je proto důležité mít na paměti, že by měl být bezpečný pro požár, volný, porézní, měl nízkou hygroskopičnost. Materiál pro plnění by měl být odolný proti smršťování. Všechny tyto vlastnosti jsou charakteristické pro expandovaný jíl. Při instalaci suchého pouzdra použijte pískový písek. Namočte ji tak, aby minimální tloušťka vrstvy byla 5 cm, což je dostatečné množství, aby se v ní ukryly defekty v podlaze a laně. V některých případech se místo sypkého materiálu používají desky s minimálním obsahem vaty a polystyrenové desky.

Když je vrstva hlinky pokryta, je nutné ji sladit tak, jak má. Za tímto účelem se hrany profilů provádějí podle pravidla, odstraní se přebytečný materiál nebo se dávkují a vyrovnají. Poté se pravidlo resetuje na jiné profily a postup se opakuje. Udělejte to na celém povrchu potěru. Profily po zarovnání nejsou odstraněny

Před naplněním expandované hlíny na podlahu namontujte a upevněte vodící majáky. Je-li použit profil ve tvaru n, je stohován tak, aby se ostré hrany lepily. Jejich výška by neměla být menší než 30 mm. Majáky jsou pohodlně umístěny v komatu: po místnosti i kolmo. První z nich je nastavena ve vzdálenosti 25 cm od stěny a vzdálenost mezi nimi musí být menší než délka pravidla. Fixujte vodítka na cementovém nebo omítkovém roztoku.

Poté naplňte určený objem expandovaného jílu a vyrovnejte ho deskou.Claydite spí a přímo mezi hranami profilu.

Umístění desek HVL

Další etapou je pokládka sádrových vláken, které jsou pro tyto práce nejvhodnější. Jsou vyrobeny ze sádry a celulózy, vyztužené a impregnované vodou odpuzujícím prostředkem. Tloušťka plechů HVL je pouze 1-2 cm, jejich hustota - 1250 kg /m3. Tam jsou dvojité listy, lepené dvě vrstvy. Písmena jsou podle rozlohy 2,5 ^ 1,2 m, 1,2х0,6 m, 1,2х1,5 m2. Nejčastěji používejte vodotěsné desky se speciální impregnací. Poskytují zvukovou izolaci, šetrnou k životnímu prostředí, nedeformují se. Sestavování - případ je jednoduchý.

Mezi okamžikem, kdy položíte talíře do místnosti, a položením podlahy by mělo trvat nejméně 24 hodin. Čekání na tento čas, můžeme začít pracovat na instalaci našeho potěru. K tomu, bez poškození právě zarovnané podlahy, použijte fragmenty desek. Z nich vykládají zvláštní stopy nebo ostrůvky, které budou snadno překročeny.

Před pokládkou desek musí být připraveny. Na prvcích určených pro stohování podél stěn odstraňte přehyb. Pokud je to nutné, korekce velikosti jednotlivých desek je použita elektrickým holicím strojkem a hrany jsou očištěny otěrovým plechem

.

Přibližné uspořádání desek - začnou být položeny na pravé straně dveří

Desky Knauf GVL mají na koncích drážky, které usnadňují montáž. Pro pokládání desek podél stěn pomocí desek s vyhazovacími záhyby. Nechte je oříznoutke stěně. Na opačném falešném okraji naneste lepidlo a položte další desku. Při stohování je nutné ji posunout co nejníže na volnou vrstvu. Je vhodnější to udělat společně. V opačném případě se desky, zejména první, budou hrabat ve volné vrstvě.

Po pokládce musí být spoje lepeny a spojeny šrouby v intervalech 10-15 cm, přičemž jeden list sádrových vláken spotřebuje cca 20 šroubů s antikorozním povlakem. Vhodné pro takové pracovní šrouby s kuželovou drážkou, protože jejich klobouky dávají příležitost prohloubit šrouby na povrchu desky.

Kromě standardního způsobu pokládky suchého potěru (hydroizolace - expandované hlíny - panely HVL nebo hydroizolace - pěnový polystyren - hliník - desky HVL) jsou k dispozici následující možnosti pro suché pokládání podlah pomocí následujících vrstev:

 • hydroizolace - desky HVL;
 • hydroizolace - pěnový polystyren (nebo jiný ohřívač) - desky ГВЛ;
 • hydroizolace - hliník - jedna vrstva desek HVL - pěnový polystyren - dvojité desky HVL.

Po položení všech desek je nutné odříznout zbytky polyethylenu a tlumicí pásku ostrým nožem. Někdy je to provedeno ihned po vyrovnání hlinité sypké vrstvy, což není zcela vhodné

Správné položení podlahy - záruka její trvanlivosti a praktičnosti. V důsledku vaší pečlivosti získáte teplé, pevné podlahy, které se stanou pevným základem pro dekorativní nátěry.

Video s ukázkovou prací

Pokud se chcete dozvědět, jak bude praktikování scratch - video o tom dát úplný obraz.