Typy zastřešení a zastřešení: co se stane, výběr materiálů

Obsah článku

 • Různé střešní konstrukce
 • \ t
 • Vlastnosti moderní střešní krytiny
 • Druhy střešních krytin
 • Pevný listový materiál
 • \ t
 • Umělé střešní materiály
 • \ t

  Střešní krytina je jedním z nejsložitějších prvků každé budovy, protože se skládá z mnoha různých prvků. Zlepšení střešních materiálů umožňuje krátkodobou výstavbu konstrukcí, které spolehlivě chrání prostory před vlivem prostředí a vytvářejí pohodlné podmínky spolu s estetickou přitažlivostí.

  Typy střech jsou vybírány v závislosti na konstrukčních prvcích budovy a nastavených úkolech

  .

  ?

  Obsah
  1. Různé střešní konstrukce
  2. Vlastnosti moderní střešní krytiny
  3. Druhy střešních krytin
  4. Materiál z tvrdého plechu
  5. Umělé střešní materiály
  \ t

  Před výběrem střešní krytiny je nutné zjistit, jaké typy střech jsou k dispozici, a na základě těchto údajů je možné jasněji definovat nátěr.

  Typy střech lze rozdělit do několika typů. Konstrukce střechy je obvykle vytvořena ve fázi návrhu objektu a vyžaduje přesný výpočet. Mezi konstrukční prvky střechy lze identifikovat nosné krokvy, izolační vrstvu a střešní krytiny. Všechny střechy lze rozdělit na ploché a ploché střechyskály:

  • Ploché střechyjsou široce využívány při stavbě výškových vícepodlažních budov a jednopodlažních skladů, kde se jako střešní nosníky a střešní krytiny používají betonové výrobky.
  • Deskové střechyjsou charakterističtější pro nízkopodlažní a soukromé stavby. Jako systémy střešních zábradlí se používají systémy ze dřeva nebo profilového kovu v závislosti na šířce rozpětí a vlastnostech střechy.

  Střešní krytiny jsou rozděleny podle konstrukčních prvků:

  typy střešních konstrukcí

  \ t
  • Jednostranná střecha je hlavní stěna na jedné straně budovy, na které spočívá střešní konstrukce. Druhá nosná konstrukce je protilehlá stěna, která má nižší vyvýšení pro vytvoření vhodného úhlu sklonu.
  • Dvoupatrová střecha je jednou z nejoblíbenějších konstrukcí, která je podmíněna snadnou montáží systémů krokví a montáží střešní krytiny. Dvojstěnné střechy mohou mít stejný nebo odlišný úhel sklonu.
  • Střecha loketní opěrky má atraktivní vzhled, protože je tvořena čtyřmi rovinami. V tomto případě jsou širší provedeny ve tvaru lichoběžníkového tvaru a další dva tvoří trojúhelník. Taková střecha se nazývá čtyřstupňový.
  • Dalším typem střechy se čtyřmi sklony je konstrukce stanu. Omezení takové střechy je potřeba postavit přesný čtvercový obvod.
  • Střešní střešní okno je druhem dvojitého pláštěstřechy a liší se od typické varianty komplexnějším designem.
  • Mnohoschypkovaya střecha je jednou z nejsložitějších struktur a používá se v budovách, které jsou tvarované polygony. Takový design se vyznačuje množstvím úhlů a rovin.

  ?

  Vhodným výběrem střešní krytiny se musí dodržovat určitá kritéria a doporučení.

  • Jedním z hlavních kritérií pro výběr střešní krytiny je architektonické prvky budovy a konstrukce střešního systému.
  • Aby byla zajištěna bezpečnost střechy musí brát v úvahu všechny druhy tlaků, které spadají na střešní krytinu a specifické klima regionu a designovými prvky střechy.
  • Zvláštní pozornost je třeba věnovat životnost krytiny, že výrobci zaručit. Tento indikátor určuje životnost konstrukce. Během této doby si materiál zachovává vlastnosti a specifikace spotřebitele.

  ?

  Druhy střešních krytin

  \ t

  střešní krytiny lze rozdělit do několika hlavních kategorií: Roll list, kapaliny a tmely, membrány a fólie, jakož i umělé produkty. Mají mnoho konstrukčních řešení, které se používají v závislosti na úkolech a charakteristik střešních systémů. Všechny druhy materiálů, které mají odlišné vlastnosti a jsou určeny k řešení specifických problémů.

  Mezi všemi typy měkkýchStřechy prezentované na moderním trhu stojí za to zdůraznit:

  Měkká pružná dlažba je umělý výrobek, který má odlišný tvar a obvykle má velikost 1 x 0,33 m. Textura a barevné řešení těchto výrobků úspěšně napodobují přírodní dlaždice a životnost. je v rozmezí 20 - 25 let. Základem tohoto materiálu je netkané lisované skleněné vlákno, které umožňuje, aby výrobek vydržel velké zatížení

  .

  Střešní střešní krytina je vyrobena na bázi asfaltových polymerních směsí a je široce používána pro těsnění plochých konstrukcí. Hydroizolační materiál se nanáší na syntetické bázi, která je vystavena deformaci. Takové konstrukční řešení umožňuje, aby materiál vydržel značné zatížení. Jedná se o velmi spolehlivý a trvanlivý materiál, který je při správném stohování a provozu od 15 do 20 let.

  Membránové střešní materiály jsou výrobky TPO, EPDM a PVC. Dokonale se osvědčili při utěsnění střešního potěru. Zvláštností technologie stohování je použití horkého vzduchu při spojování spojů a lepení materiálu na základnu.

  ?

  Pevné listové materiály

  Kovová dlažba , která je progresivním střešním materiálem a používá se při vytváření střech šikmých střech. Pro jeho výrobu se používají ocelové plechy, které jsou tvořeny metodou studeného tlaku. Vedle ochranného zinkového povlaku se kovová dlaždice podrobí další ochraně pomocí polymerukompozice s různými vlastnostmi. Proto je možné zvolit střešní krytiny v přísném souladu s provozními podmínkami. Při správné instalaci a provozu kovu je 50 - 75 roků;

  Profilovaná- pevný a spolehlivý střešní materiál použitý pro zakrytí velkých rozpětí. Palubky má estetický vzhled dekorativních materiálů, ale cena je o něco nižší, protože tento materiál se používá hlavně ve stavebnictví. Životnost baterie je 20 -25 roků;

  Ondulin- střešní krytina plech je na bázi bitumenu a minerálů. Jeho popularita Ondulin vyhráli, vzhledem k nízké měrné hmotnosti, která umožňuje vytvářet lehkou konstrukci krovu a snadnou instalaci. Paleta nabízených barvách umožňuje zvolit střechy v souladu s obecnou koncepci objektu. Při správné instalaci záruční dobu životnosti materiálu je 15 - 20 let;

  Břidlice , které zůstávají velmi populární střešní krytina postupně ztrácí své postavení na trhu je nahrazen pokročilejší technologie. Velká část dopisu, složitost instalace a nepříliš estetický vzhled nemůže soutěžit s moderními střešních krytin. Životnost břidlice 20 -25 let.

  ?

  Přírodní keramická dlažba má nepopiratelný estetickýpřitažlivost, ale zároveň velký podíl a poměrně vysoké náklady, proto je nutné pečlivě zvážit její možnosti a určit priority při výběru střešní krytiny.

  Životnost přírodních obkladů je více než 100 let.

  Všechny typů střešních krytin, vyrobené v souladu s technologií, potěší jejich majitele po celou dobu provozu, čímž vytvoří komfortní podmínky v místnosti.