Úhlové krby pro venkovský dům

Rohové krby pro venkovské domy jsou tradičně považovány za symbol komfortu a pohody, takže soukromí majitelé domů se stále více snaží získat tento originální atribut interiéru. Moderní technologie a vývoj designu umožňují uspořádat podobné krby pro všechny chutě a pro majitele různých úrovní hmotného bohatství.

Rohové krby pro přední domek

\ t

Pokud dříve bylo nutné hledat dobrou troubu, aby se krb, dnes, tento prvek interiéru dekorace obytného prostoru koupit a nainstalovat sami. Samozřejmě tam byli také příznivci tradičních staveb, které se neobejdou bez inherentních kamenů na pálení cihel, které spalují dřevo s charakteristickým praskáním.

Není-li spalování těchto palivových dříví důležité, ale potřebujete jednoduchou přítomnost tohoto prvku v interiéru, můžete použít simulaci ohniště. Takové zařízení nebude tak drahé jako cihlová budova a může to být elektro nebo biochemické zařízení.

Chcete-li zjistit, co je blíže vašemu srdci, musíte zvážit různé typy rohových krbů, jejich nevýhody a výhody.

Obsah
 1. Úhlové krby - pohledy
 2. Video - úhlové krby v interiéru domu
 3. Krby úhlové v interiéru

Úhlové krby - pohledy

Rohové krby pro venkovské domy jsou poměrně rozmanité, takže musíte vědět, jak je charakterizován každý z nich. Toto seznámení je nezbytné, abyste ocenili svou sílu při instalaci.

Cihly

Stále nejoblíbenější, i když drahé, jsou cihlové krby, vytápěné dřevem. Jsou složité v zařízení a vyžadují kvalifikovaný přístup ve stavebnictví. Pokud se však rozhodnete vytvořit tento sofistikovaný design, musíte pečlivě prostudovat obvody a technologie svého zařízení.

Klasický styl - zdivo

Připojený výkres představuje jeden z těchto režimů, který jasně ukazuje celý rozsah budoucí práce. Ale začínají se domluvit na hranatém ohništi, stejně jako na jakékoli jiné cihlové konstrukci, musí být od základu. Rozměry základu by měly přesáhnout délku a šířku základny krbu o 15-20 cm

.

Přibližné schéma zdiva rohového krbu

 • Je-li rohový krb umístěn v blízkosti dřevěné stěny, je nutné mezi něj a dřevem instalovat protipožární materiál, například azbest nebo speciální sádrokarton.
 • Pak můžete jít do zdiva. Pokud jste první, kdo tuto práci dělá, praxe. K tomu, na základě schématu, složit celou strukturu bez použití fixačního roztoku, suchého. To vám pomůže pochopit složité zařízení každého řádku a technologie procesu.
 • Pak, pečlivě uchopení suché stavby, začít dát cihly úplně. Předtím však každá řada prochází fází montáže cihel, to znamená, že jeden nebo více z nich bude muset být upraven pomocí řezu nebo rozdělen na části. Každá řada se zasychá a pak sedí na roztoku.
 • Chystáte-li se do komínového regálu, můžete ho dát z cihly nebo nainstalovat hotovou kovovou konstrukci.
 • Pro splnění požárních předpisů je velmi důležité provést spolehlivou izolaci v místech, kde komíny procházejí mezipodlažní nebo podkrovní stropy.
 • Hlava trubky stoupající nad střešní krytinu nesmí být menší než půl metru.
 • Nezapomeňte na komín namontovat speciální deštník, aby se zabránilo vniknutí deště a odpadků.
 • Ozdobné zpracování se provádí až po úplném vysušení konstrukce. Pokud to není plánováno, pak se šití spojů zdiva a jejich provedení s nezbytnou konfigurací provádí okamžitě u zdiva krbu.

Pro ty, kteří chtějí lépe porozumět zdivu, se doporučuje podívat se na proces vytváření jednoho z typů rohových krbů pro venkovský dům:

Video - úhlové krby v interiéru domu

Krby elektrické

\ t

Pokud si nepřejete pokazit zdivo, může se stát alternativou alternativa elektrického rohového rohu. Simuluje spalování těchto palivových dříví a dokonce i pěkný praskavý zvuk, ale samozřejmě nebude schopen nahradit vůni dřevitého kouře.

Elektrický krbový koutek

Výhody tohoto typu krbu lze nazvat:

 • jeho mobilitu a možnost využití nejen v soukromém domě, ale i v bytě;
 • snadná instalace a provoz;
 • neexistence nutnosti získat různá povolení pro jeho zřízení;
 • rozmanitost návrhů vytvořených projektantem pomůže vybrat instanci, která je plně v souladu s vkusem a stylem designu majitele;
 • Electrocamine neopustí saze, nekuřte ani nekuřte;
 • takové zařízení umožňuje provádět bez komína.

Nevýhody těchto krbů lze připsat vysokým nákladům na elektřinu a relativnímu riziku požáru - nebezpečí požáru může nastat, pokud necháte krb otevřený bez dozoru, takže je to kategoricky nemožné. Stačí zařízení provozovat v souladu s bezpečnostními pokyny uvedenými v návodu a vyhnete se tak nepříjemným následkům.

Instalace elektrických krbů nevyžaduje další přípravné práce. Jedinou podmínkou pro jeho zahrnutí je přítomnost zásuvky vedle ní.

Designový design lze vyzvednout do individuálního interiéru. Krb může nejen vytápět místnost, ale také ji ozdobit svou přítomností.

Je třeba poznamenat, že elektrické krby pracují v různých režimech. Existují modely, které zahrnují efekty, které napodobují třpytivé uhlí, hořící dřevo nebo jasné plameny. K ovládání a ovládání těchto funkcí obsahuje sada speciální dálkové ovládání.

Krby kovové

\ t

Kovové krby, které pracují na dřevě, stejně jako cihly, vyžadují instalaci komína. Pohodlný takový krb je, že pod jeho základem není nutné uspořádat základ - stačí pod něj umístit vrstvu z nehořlavého materiálu a izolovat od nějvytápění stěny.

Originální rohový krb

Kovové krby mají oproti zdivu mnoho výhod. Práce na zdivu netrvá dlouho, počkejte, až uschne a vypořádá se s dokončením stavby. Krby jsou dodávány, instalovány a jsou připraveny k provozu. Jedinou obtížnost lze nazvat výstupem komínové trubky na střeše.

Vydalo velký sortiment těchto zařízení - jak ve velikosti, tak v designu. Většina modelů je vybavena průhlednými dveřmi z ohnivzdorného skla. Zvláště dobře zapadají do tohoto typu krbu v moderním prostředí venkovských domů. Výběrem správné možnosti ji můžete "porazit" v každém interiéru.

Úhlová biomasa

Další typ krbu pro domácnost, který může být hranatý - biopaliva. Jedná se o poměrně drahé příslušenství, ale pokud nechcete obtěžovat čištění skla nebo stropu sazí a zabírat velké plochy kamenným nebo kovovým krbem, můžete na něm zůstat. Kromě toho bude stát méně kupovat materiály a platit za instalaci vážnějších stacionárních budov.

Efektivní řešení - biocamin úhlu

Pokud chcete, aby krb sloužil nejen jako ozdobný prvek interiéru, ale i pro vytápění místnosti, biokamin vám nebude vyhovovat - plní výhradně estetickou roli. Pokoj dokonale vyzdobí a vytvoří romantickou náladu - může být obdivován ohněm kdykoliv během roku, protože neohřívá okolní vzduch.

Instalace takových zařízeníPůvodní vnitřní prvek nevyžaduje mnoho úsilí - lze jej snadno upevnit na zeď. Využití je také obtížné: speciální palivový prostor nalévá biopaliva a popáleniny. Jeden tankovací biocamine stačí na poměrně dlouhou dobu - od 3 do 7 hodin.

Další výhodou tohoto krbu je skutečnost, že je dálkově ovládán pomocí tabletu, dálkového ovládání nebo telefonu. A podle designu designéra jsou tyto výrobky tak rozmanité, že uspokojí každého kupujícího.

Úhlové krby v interiéru

Chcete-li se rozhodnout, který krb zvolit, můžete se seznámit s již připravenými, realizovanými projekty a ocenit výhody jednoho či jiného stylu.

Kamenný krb - klasika nestárnoucí

Cihlový kamenný krb, dokonale kombinovaný se stěnami pokrytými dřevem. Místnost díky svému centrálnímu prvku jednoduše vyzařuje pohodlí a teplo. Pokoj v kombinaci s dokonale vybraným nábytkem a orientálním stylem usnadňuje relaxaci a relaxaci. Vůně kouře z hořícího dřeva zaplňuje atmosféru mystickou přitažlivostí a teplé světlo vytváří neuvěřitelné pohodlí. Takovou organickou situaci není snadné vytvořit bez přítomnosti krbu v něm. Je dobré zvážit a zvolit zvolený typ stavby - roh.

Kov se také dokonale hodí do životního prostředí

Kovový krb je nejvhodnější pro interiér ve stylu minimalismu a stává se ventrálnímpřitahuje vzhled prvku celkové kompozice. Návrhářovi to nevadí, ale vytváří harmonickou rovnováhu objektů ve vesmíru. Tato místnost se zcela změní ve večerních nebo špatných dnech - odráží se na stěnách jazyků plamene a vytvoří se v ní pohádkové osvětlení a tajemství. V blízkosti takové trouby je hezké jít hluboko do čtení zajímavé knihy nebo mít romantický večer.

Úhel Electrocenum - nerozlišujte od pravdy!

Pro tento interiér v klasickém stylu zvolená úhlová elektrická komora. Pokud o tom nevíte, je to zcela možné, aby to bylo reálné, zejména proto, že nejnovější modely těchto elektrických spotřebičů simulujících ohniště jsou vybaveny příjemným praskáním horkého dřeva. Výhodou elektrického ohniště je vzhled krbu s pódiem pro televizi a police pro instalaci dalších elektronických zařízení. Nábytek je pečlivě vybírán ve stylu krbového rámu - protože je středem interiéru, prochází kolem něj celý život této místnosti. Je těžké si představit tuto místnost bez tohoto hlavního atributu, a pokud ji nahradíte jinou možností stylu, nálada a kouzlo vytvořené atmosféry se okamžitě ztratí.

Kreativní roztok - kompaktní úhlový biocamin

Kreativní interiér, vytvořený kolem méně kreativního bílého úhlu biocaminu, je nejvhodnější pro moderní high-tech budovy. Kontrast stěny je velmi tmavýbarevný a romantický bílý krb, aby pokoj neobvyklý a originální. Místnost osvětlená ohněm krbu, jehož jazyky budou jasným odrazem tančit na tmavých stěnách, bude tajemnější.

Máte-li touhu vyzdobit svůj venkovský dům úhlovým krbem, zkuste pečlivě přemýšlet o všech kritériích pro výběr: o nákladech, designu, složitosti instalace, palivech a dalších, které jsou důležité pro pohodlí budovy a ne pro váš rozpočet zatěžující. Pokud máte možnost získat podobnou výzdobu interiéru, nepopírejte si tuto radost.