Vše o umělých nádržích nebo vlastním rybářským rybníkem v zemi

Umělá nádrž - krásná výzdoba jakéhokoliv krajinářského designu, který může být ještě využit pro praktické účely. Například ryby rozdělte. A samotná stavba umělé nádrže na venkově je faktem, abych byl upřímný, není to příliš jednoduché, ale zajímavé. Abychom vás z tohoto podniku neodradili a naopak - abychom se rozveselili, povíme vám podrobně o hlavních fázích erekce.

Obsah
 1. Obsah
 2. Osobní zkušenost s tvorbou rozpočtové sazby - VIDEO
 3. Jak vybrat formulář pro nádrž
 4. Jak si vybrat místo pro umístění nádrže
 5. Jak postavit nádrž v zemi - 2 různé způsoby
 6. Jak vyrobit umělou nádrž z konečného tvaru
 7. Jak vybavit nádrž bez formy
 8. V závěru

Obsah

 • Osobní zkušenosti s tvorbou rozpočtové sazby - VIDEO
 • Jak vybrat formulář pro nádrž
 • Jak si vybrat místo pro umístění nádrže
 • Jak postavit nádrž v zemi - 2 různé způsoby
  • Jak vyrobit umělou nádrž z konečného tvaru
  • Jak vybavit nádrž bez formy
 • Závěrem

Osobní zkušenost s tvorbou rozpočtové sazby - VIDEO

Jak vybrat formulář pro nádrž

V zemi mohou mít umělé nádrže různé velikosti a tvary. Hlavní věc je, že perfektně zapadají do okolní krajiny, a proto je důležité brát v úvahu design lokality a jít přímo z ní.

Obecně může být umělá nádrž v zemi kulatá, oválná a obdélníková a jakákolisložitá forma.

Jak si vybrat místo pro umístění nádrže

Ve skutečnosti není tak těžké vyřešit problém, jak v zemi provádět sazby, jak je organizovat. Konkrétně volba místa, formy a typu. Je velmi důležité předem odhadnout možnosti území, kde bude voda umístěna - vybrat si volné území, zhodnotit jeho reliéf jako základ pro nádrž a obecnou krajinu. Pro rybník nebo fontánu se tak dokonale hodí rovný povrch, ale pro potok nebo kaskádovou fontánu je vhodnější kopcovitá oblast.

Malý krásný vodní útvar

Je důležité, aby ve zvolené oblasti byly stromy. Koneckonců, jejich kořeny v průběhu času mohou vážně zničit samotné vodní tělo. Kromě toho listy, které usnou, budou neustále zvedat povrch vody a později ji dokonce sníží na dno, což povede k neustálému čištění nebo přeměně nádrže na bahnitou bažinu, pokrytou mechem a obývanou žáby. Kromě toho, pokud jsou na dně nádrže trhliny, stromy tuto vlhkost sníží. Ano, a sluneční paprsky stále potřebují vodu nejméně 5-6 hodin denně, zejména pokud se nachází v rybách nebo zasadil krásné dekorativní rostliny.

A konečně je důležité vzít v úvahu vyhlídky na budoucí restrukturalizaci - koneckonců, za rok nebo dva, může být učiněna touha přizpůsobit most přes rybník, například zlepšit nádrž.

Jak vybudovat nádrž v zemi - 2 různé způsoby

Jak vyrobit umělou nádrž z konečného tvaru

\ t

Je možné koupit hotový zpočátkunádrž, což je spousta zjednodušení všech prací na stavbě umělé nádrže. Formuláře pro dnešní vodní nádrže jsou nejrozmanitější, stejně jako jejich materiálová výroba - z polyvinylchloridu, vyztuženého plastu, sklolaminátu a drahé, ale odolné pryže z butylkaučuku.

Schéma zásobníku

\ t

Takže nejprve musíte vybrat místo pro budoucí nádrž, dát na ni tvar a nakreslit na zemi obrys. Poté, pro stanovené hranice, jsou provedeny vykopávky, jejichž rozměry by měly být o 10 cm větší než všechny strany než velikost formuláře.

Je žádoucí ukládat dno pro lepší smrštění nádrže. Formulář je nainstalován a další úroveň kontroluje rovnost instalace.

Výsledná nádrž musí být naplněna vodou po dobu pouze jedné třetiny. V této době musí být všechny prázdné plochy po stranách formuláře pokryty pískem, a do tohoto rozsahu se do nádrže přidává voda nahoru.

Výroba rezervoáru vlastními rukama

Jak vybavit nádrž bez formy

Aby se vytvořil umělý rybník původní podoby, bez šablonových obrobků, bude zapotřebí speciální izolační fólie.

Tudíž pomocí lana je určen okraj budoucí nádrže. Za ním je kopat jámu a ze dna - odstranit všechny kořeny. Dále se do jámy nalije 10 cm písku, takže izolační fólie je chráněna před poškozením. Stejný film musí být umístěn tak, aby dobře vyčníval za hrany jámy. A před tím je nejlepší ho na několik hodin rozšířit - zahřáta stala se pružnější.

 • Příprava základu

Na obvodu nádrže je třeba vytvořit 15 cm hlubokou drážku, která bude sloužit k upevnění okrajů fólie. Hrany filmu musí být položeny v tomto háji a usnout s kameny nebo štěrkem.

Víceúrovňová umělá nádrž

 • Sklon příkopu

Bude-li nádrž ve tvaru potoka, je důležité se starat o svahy příkopu předem. Konec konců, voda by v tomto případě neměla stát v kanále - bude pomalu vypouštět, kňourat, a pro to stačí stačit hlouběji o 3 cm na každý běžící metr.

Pokud však potok simuluje horu, je možné vztyčit více hrubých přechodů s pokládkou velkých kamenů, balvanů a dokonce i diverzifikovat hloubku příkopu. Pokud je tedy oblast pod proudem naprosto stejná, pak můžete z umělého materiálu, který zůstal po vykopání příkopu nebo kanálu, vytvořit umělý kopec.

Pokládání drenážní nádrže

Pokud má být potok vybudován ve výšce přes 4 metry, je lepší udělat různé zlo a ohnout jeho lůžko, a dokonce i malé vodopády - to vše to ozdobí.

 • Posílení nadace

Vnitrozemské kotvení se obvykle provádí v závislosti na budoucím typu nádrže a dostupných materiálních zdrojích. Takže, k posílení základu může být beton nebo tmelení s rámem výztuže, pak ji naplňte všechny pískem ve vrstvě 10 cm a dobře zastrčit. A aby beton v zimě trpěl mrazem, je to vodotěsný film.

Betonové svahy nádrží

 • Hydroizolace

Hydroizolační fólie na kámen

\ t

Umělé nádrže v zemi jsou vodotěsné různými materiály - jako jednoduchý zahradní film, složený v několika vrstvách, které vydrží déle než 3 roky, a zvláštní, s vnější výzdobou pod skalnatým dnem. Při použití jakéhokoliv vodotěsného materiálu je nutné ponechat 50 cm drenáže podél okrajů příkopu, aby mohl být bezpečně upevněn. Pro zajištění stálé cirkulace vody ve vodě bude vyžadováno vodní čerpadlo s kapacitou 2000 l /h.

 • Zajištění filtrace

Dalším krokem je uvedení filtru, který je obzvláště důležitý, pokud jsou ryby odděleny od vody. Vše, co potřebujete pro filtraci, můžete zakoupit v specializovaném obchodě.

 • Výsadba rostlin

Nakonec jsou kolem vodního útvaru vysazeny vhodné rostliny, které dobře rostou ve vlhké, ale nikoliv vodou nasáklé půdě: třtinové jezero, rákosí, mumlá tráva a kapradiny. A pro pobřežní čáru si můžete vybrat žluté kosatce, bažinaté vzorky, bažiny a mnoho dalších. Pro mělkou vodu je také vhodná pro střelce, klobouk a pro hloubky - lilie a všechny plovoucí rostliny.

Umístění nádrží plovoucími rostlinami

Samozřejmě, že takový rybník vyžaduje pravidelnou péči, například čištění dna bahna, odstraňování listů a nečistot a pěstování rostlin.

 • Dekorace umělé nádrže

Umělá nádrž na fotografiích země je vždy jen ohromující a není to přímočaré.Koneckonců, potok a kašna, a rybník mohou být použity nejen z praktického hlediska, ale také zdobené tak, aby se staly nejživější akcenty celé krajiny design chaty.

Malý rybník se sochou

Za tímto účelem může být dno rybníka nad fólií ozdobeno kameny bez ostrých hran, fragmenty zrcadlové dlaždice, hrát slunce ve vodě a krásné želvy. Maskující hydroizolační materiál na povrchu půdy může být trvalka dlouhosrstá a živé květy.

Pokud jde o čistotu vody v umělé nádrži, je nutné znát následující. V prvních třech dnech bude čerstvá voda křišťálově čistá a pak náhle mraky - to je důkaz, že nádrž začala být absorbována "nádobami", tj. Mikroorganismy. Jedná se o zcela přirozený proces. A podle zákona o zachování biologické rovnováhy pro všechny uzavřené ekosystémy, během několika dní bude voda opět očištěna od všech stejných bakterií, řas a ryb. Voda v umělých nádržích by proto měla být vyměňována pouze dvakrát za rok. A aby pomohl ekosystému nádrže, můžete se v něm usadit šneci, vodoměry a další vodní živočichové, kteří mohou být snadno migrováni z přírodní nádrže.

Závěrem

Vícebarevné podsvícení nádrže

Všechno - umělá nádrž je připravena. Zbývá jen přemýšlet cestou, která k němu vede, a krásně je očerňovat. Ochlazujte studené v horkém dni, zklidňující kontemplaci čisté vody a potěší oči bohatýchkrajinářský design vlastního venkovského domu - co by mohlo být lepší?

Viz články pro podobná témata:

 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Sídlíme v venkovském domě vlastníma rukama - z vany, filmu nebo plastické formy
 • Vodní čerpadla pro chaty a domy - zvažujeme možné varianty
 • Plánování a automatické zavlažování vlastníma rukama
 • Zásobování vodou vlastními silami - pokládka trubek a instalace čerpací stanice
 • Jak si vyrobit studnu vlastníma rukama - video a fotografické návody