Jak zajistit chov ryb v umělých nádržích

Umělé sázky v venkovském domě mohou být nejen impozantní součástí krajinářského designu, ale také mají dobrý přínos. Například, v nich můžete začít smažit a pěstovat vynikající, ekologicky šetrné ryby. A dokonce i podnikání - vše je možné.

Nejjednodušší způsob chovu v venkovském domě je kapr s karasem - nejnáročnější ryba, která se dokonale přizpůsobuje životu v mělkých nepropustných nádržích. A realizovat svůj sen o rybolovu ve své zemi pomocí následujících tipů:

Obsah
 1. Obsah
 2. Krok 1. Demontujte nabídky s nezbytně nutnými rozměry
 3. Krok 2. Neutralizace kyselosti vody v rybníku
 4. Krok 3. Vyrovnání teploty rybníka
 5. Krok 4. Krmení ryb

Obsah

 • Krok 1. Vykopejte nabídky přísně potřebných velikostí
 • Krok 2. Neutralizace kyselosti vody v rybníku
 • Krok 3. Vyrovnání teploty rybníka
 • Krok 4. Krmení ryb

Krok 1. Demontujte nabídky s nezbytně nutnými rozměry

Malé koberce pro kapry

Domácí rybník pro chov kaprů je lepší kopat nejméně 4x6 a hloubku 0,8-1,5 metru. V takovém rybníku se voda dobře zahřeje (na teplotu 24-28 ° C), což je důležité pro příznivé živobytí ryb. I v tak malém rybníce, klidně, může žít desítky kočárů až do hmotnosti 300 g nebo jejich tuctu, ale o něco větší. Čím větší rybník, tím více ryb bude z něj vycházetředit

Krok 2. Neutralizace kyselosti vody v rybníku

Na jaře můžete začít kapry a další ryby, které jste vykopali, předběžnou kontrolou vody na kyselost. Měla by být rovna 7 nebo 8 (rn = 7). Ale 5 - je to již kyselé. Stejná měření kyselosti je žádoucí, aby se rychlost neuskutečnila jednou a na různých místech. Obecně platí, že čím neutrálnější bude prostředí, tím lépe. A pro zvýšení rn je možné pomocí obvyklého roztoku sody nebo vápna.

Je důležité vzít v úvahu pouze to, že v rybníce za přímého slunečního světla se všechny chemické reakce vyskytují mnohem intenzivněji než ve stínu vody, a proto může být kyselost média v různých časech odlišná. Ale pokud přidávání různých přísad v průběhu času, kyselost nadále sklouznout dolů - pak je třeba se podívat na míru sám, což vede k takové úrovni.

Vestavěná chata s rybami

Krok 3. Vyrovnání teploty rybníka

Jakmile je rybník vykopán a vybaven vším potřebným, je nutné vyrovnat teplotu vody v rybníku s teplotou vody v nádobě, kde jsou ryby stále přítomny. Pokud se uvolní do chladnějšího nebo teplejšího prostředí, dokonce i na 2-3 ° С, ryby mohou snadno vyvinout teplotní šok a mohou dokonce zemřít pouze během dne. Proto je tak důležité, aby teplota obou prostředí byla naprosto identická.

Jakmile je teplota stejná, mohou být ryby bezpečně vypuštěny do nového rybníka.

Krok 4. Krmení ryb

JakmileRyby se dostanou do nového domova, od této fáze je důležité přemýšlet o jejich krmení. Druhy kaprů a křižáků jsou všežravé ryby jako selata. Mají rádi hmyz, žížaly a dušené obilí, fazole.

Krmení ryb

\ t

Krmivo pro obiloviny by však mělo činit pouze 3–5% dostupné hmotnosti ryb. Například 20 karátů s hmotností 150 g bude potřebovat 90-120 g denně. Vhodné a krmivo pro kuřata, pokud je předtím v pánvi hněteno jako husté těsto.

Krmení kapra s karasem umělou rychlostí je lepší 1-2 krát denně, ve stejnou dobu a na stejném místě. Můžete dokonce použít zvon vytvořit podmíněný reflex v rybách. Pomůže obyvatelům rychle a nezaměnitelně nalézt krmivo a lépe ho asimilovat. A krmivo samo o sobě nebude schopno rozmrazit, což je také dobré. Mimochodem, chladnější voda, tím méně bude kapr potřebovat krmivo.

A nakrmit ryby bylo výhodnější, v malém rybníce si můžete udělat malou stolní paletu se stranami, která bude snadno spuštěna, a pak zvednuta. Bude snazší zjistit, zda jsou všechny potraviny konzumovány rybami - protože její zbytky mohou vodu zkazit. Ale na podzim přijde nejpříjemnější čas - ryby z malé dachové sazby by měly být uloveny. Koneckonců, nechat ryby až do jara - to je poměrně riskantní, protože pod vrstvou ledu to prostě nemůže mít dostatek kyslíku. Proto je lepší na jaře rychleji roztát led, pokropit ho uhelným prachem nebo zeminou a okamžitě ryby vypustit. A čím dříve to bude, tím větší váha jedo konce sezony. A co by mohlo být příjemnější než klidné večery v venkovském domě s rybářským prutem v ruce a krásnými fotografiemi s chycenými mastnými kapry?

Viz články pro podobná témata:

 • Péče o rybník - základní pravidla pro údržbu umělé nádrže
 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve svém území
 • .
 • Vše o umělých nádržích nebo si vlastními rukama zhotovíme nádrž v zemi
 • Rybníky v zemi vyrábíme vlastními rukama - z lázně, filmu nebo plastické formy
 • Běžné chyby při vytváření umělých sázek