Vypouštěcí přepad pro lázeň

Přetékací vana

Téměř každá vana, klasická i individuální, je vybavena dvěma otvory, které jsou umístěny ve spodní a boční části. Sanitární sifon nebo jednoduše odtokový systém zajišťuje kombinaci těchto dvou otvorů (přepadový a odtokový otvor) s kanalizační trubkou.

Každý z těchto otvorů plní své funkce, od nynějška jmenované - sprchový přepad pro lázeň. Odtokový otvor umístěný na dně vany je navržen tak, aby vypouštěl hlavní množství vody a shromažďoval ji v lázni. Díra umístěná na boční stěně vany, navržená tak, aby zabránila transfuzi vody, když je přijímána mimo lázeň, se nazývá přetečení. Ale počítání na bočním otvoru je naprosto nemožné, protože trubka má velmi malý průměr a vyrovná se se silným proudem vody, to prostě nebude možné.

Systém odtokového přepadu je dnes nabízen ve dvou verzích: automatické nebo poloautomatické.

K poloautomatickému výboji dochází při zvedání kabelu pro zácpy, který spojuje mechanismy obou jednotek. Pro aktivaci systému stačí jen mírně otočit víkem transfúze a pak otevřít nebo zavřít vypouštěcí otvor. V levnějších sifonových modelech je možné kabel rychle odizolovat a může začít zasekávat. Navíc můžete zvážit estetický vzhled a snadnost použití, protože pro aktivaci systému nemusíte ohýbat nízko.

Automatický odtok se aktivuje stisknutím tlačítka na samotném odtokuproveďte práci mechanismu, který otevírá nebo zavírá vypouštěcí otvor. Nepohodlí může způsobit, že se snížíte. Důstojnost je považována za vnější estetický vzhled.

Pokud z nějakého důvodu není možné instalovat směšovač ve vaně, bude optimálním řešením sanitární sifon s možností plnění. Do tohoto systému je ze směšovače přiváděna trubka a po instalaci bude voda proudit do lázně přes přepadový otvor. V žádném případě není nutné se obávat transfúze vody přes okraj lázně, například funkce odtoku funguje včas a voda bude schopna časem klesat otvorem určeným pro odtok vody.

Materiálem široce používaným při výrobě těchto systémů je polypropylen, mosaz, polyethylen. Volba takových materiálů pro výrobu sanitárních sifonů zajišťuje dlouhodobou ochranu výrobku před hnilobou, rzí, korozí, jakož i vlivem vody, silně nasycených solí.

Před zakoupením sanitárního sifonu musíte nutně získat odbornou konzultaci. Bude schopen říci o výhodách a nevýhodách tohoto či jiného sanitárního sifonu, stejně jako pomoci najít specifickou variantu systému pro konkrétní model lázně. Životnost použití a kvalita tohoto výrobku závisí na správné volbě. Výhodou by však měly být mosazné systémy s přepadem odtoku, protože se liší kvalitou a trvanlivostí.

Příklad provozu s poloautomatickým odtokem

Příklad automatického vypouštění