Vytápěcí a varné pece s dlouhým spalováním

Kromě tradičních kamenných pecí se v poslední době stále více a více začleňuje do používání dlouhodobých pecí na vytápění a vaření. Díky své efektivní práci a kompaktnímu přesnému tvaru jsou nejen schopni vytápět místnost o rozloze 70-90 m2. metrů, ale také ušetřit prostor rozšířením obytného prostoru, s výhradou demontáže starého cihlového kamna.

Pece pro dlouhodobé spalování a vytápění

Takové pece nejsou po dlouhou dobu horší než kameny, udržují teplo v domě, protože přenos tepla z nich probíhá nejen při spalování, ale také po úplném spalování paliva z ohřívaných a dlouhých chladicích stěn. Dlouhé hořící kamna spotřebovávají malé množství paliva a v tomto smyslu jsou také velmi úsporné.

Obsah
 1. Struktura a provoz pece
 2. Výhody pece
 3. Výběr modelu palivové pece
 4. Instalace jednotky
 5. Konstrukce pece
 6. Video vycházející z výhod dlouhodobého vytápění a pece na vaření

Struktura a provoz pece

Dostupnost paliv pro pece s dlouhým spalováním je činí nenahraditelnými v některých případech, kdy není možné provést plynovod av některých případech nedostatek elektrických sítí. Není to špatné mít takové kamna v soukromém domě a jako záloha, v případě narušení dodávky "modrého" paliva nebo častých výkyvů napětí na přenosových vedeních, nebo v období jaro-podzim, kdy je možné ušetřit za poměrně drahé zdroje energie.

Obecněkonstrukční návrh pece

Mnoho kamen na vytápění a vaření má strukturu bez roštu, jejíž požár je regulován zvláštním zařízením. Těleso pece je uspořádáno takovým způsobem, že se zpětné odvádění tepla provádí v místnosti a minimálně do atmosféry. Tohoto efektu bylo dosaženo díky speciální konstrukci karoserie a její ploše, která je asi 1,6 m2. metr

Ačkoliv byla kamna původně určena pro chaty v zemi, je vhodná i pro malé soukromé domy, protože splňuje všechny požadavky na vytápění:

 • vhodné dveře pro označování a vypalování pece;
 • během 50-60 minut je aktivní hoření a během této doby můžete vařit jídlo, ohřívat místnost;
 • dále je pec přeměněna na způsob mrtvého těla paliva, který trvá 6-12 hodin, v závislosti na počtu položeného palivového dříví. V této době slouží pouzdro jako vyhřívaná baterie, jejíž teplota se pohybuje od 80 do 100 stupňů.

K provedení všech těchto nezbytných funkcí potřebujete pouze jednu záložku palivového dříví.

Palivové dřevo je položeno hustě, zdola nahoru

 • Konstrukce jednotky je uspořádána v horním toku a dřevo je položeno zdola nahoru, hluboko umístěno ve skříni pece. Spalování palivového dřeva není zdola nahoru, jako v běžných pecích, ale shora dolů, což činí proces mnohem déle, a proto je zde velký návrat tepla.

S takovým zapálením pouze horní vrstva ohně hoří, šíří teplo nahoru a do stran - to umožňuje \ tzačněte vařit hned. U konstrukcí, které spalují palivo zespodu, horní vrstva palivového dříví, která vytváří požární clonu pro oheň, neumožňuje okamžité zahřátí pece. Když se zahřívá, okamžitě bliká a rychle hoří, takže je nutné dřevo trvale řezat.

 • Pro přívod vzduchu do spalovacího prostoru v peci je vybaven zvláštním systémem, který je provozován automaticky. Podporuje pomalý a rovnoměrný tok kyslíku a eliminuje vznik zpětného proudění.
 • Pro zajištění dobré trakce a zabránění kouření místností je v systému kamna instalováno zařízení proti rozmazání.
 • Dveře pece jsou často opatřeny hermeticky ohnivzdorným sklem. Je ve vzduchu, proto se na jeho vnitřním povrchu neshromažďují spaliny.
 • Dveře se také hermeticky zavírají díky speciálnímu těsnění, které zajišťuje jeho dokonalé upnutí do tunelu.

Často jsou takové topné a kuchyňské spotřebiče považovány za konvektivní, ale to není zcela správné, protože hlavní teplo je do místnosti přiváděno pomocí záření, které ohřívá stěny a podlahy místností. Rychlejší kamna pojmenují jméno - teplo.

Výhody pece

V takových typech pecí je počet přínosů mnohem větší než nevýhody. Můžete uvést ty hlavní:

 • vysoké procento účinnosti;
 • pec je schopna ohřívat poměrně velkou plochu;
 • varná funkce nejen ohřívá konvici, ale také připravuje teplé jídlo;
 • ziskovost - doba trvání práce umožňujezahřátí místnosti na dvanáct hodin, s jedním pokládkou dříví o hmotnosti 15-17 kg;
 • rozmanité provedení modelů - snadno se vejde do každého interiéru;
 • snadná přepravní a instalační rychlost jednotky;
 • trvanlivost a spolehlivost zařízení.

Nevýhody kovových pecí jsou obvykle následující:

 • Nutnost dodržovat přísná bezpečnostní pravidla pro instalaci pece a komínového systému;
 • Aby se dosáhlo požadovaného účinku, je nutné použít správnou kvalitu paliva speciálně upraveny pro tento model;
 • komplexní systém pecního zařízení.

Výběr modelu topeniště

Je třeba poznamenat, vyrábí různé modely otopných soustav a sporáků dlouho hořící použití různých druhů paliva - to může být plyn, kapalina nebo tuhá paliva (dřevo, uhlí, pelety, apod) Z tohoto důvodu výběru modelu zařízení, musí spoléhat na nejpoužívanější a dostupné palivo v regionu. To je nejdůležitější podmínka v technickém smyslu při nákupu topného systému. Pokud je volba provedena moudře, účinnost pece je ve výšce - je schopen kontinuálně poskytovat stavební teplo.

Instalace jednotky

Po zakoupení takové trouby je třeba ji správně nainstalovat, teprve potom bude bezpečně fungovat po mnoho let. Co to musíte udělat?

Přibližná instalace trouby v místnosti

 • Pokud je podlaha v pokoji docela spolehlivá,základ pro jednotku nemusí. Je však nutné vybavit podlahu nehořlavým povrchem - může to být keramická dlažba, kámen atd. Je žádoucí, aby nehořlavá podlahová krytina zabírala část před ohništěm, asi půl metru.

Režim zcela dává představu o správném umístění pece ve vztahu ke stěnám a jasně ukazuje, co by mělo být pódiem pro celou konstrukci.

 • Další věc, kterou je třeba udělat, je nastavení ochranných tepelných štítů na stěnách kolem trouby. Zde můžete použít nehořlavé sádrokartonové desky, plechy, dlaždice, cihly nebo kamenné zdivo.

Možnosti komínového potrubí

 • Velmi důležitým krokem je instalace komínového systému. To může projít uvnitř budovy, a pak přes mezipodlažní střechu a střechu. Další možností může být výstup trubky přes stěnu a její umístění na ulici vertikálně rovnoběžně se stěnou.

Na tomto obrázku je jasně vidět umístění kouřovodu, jak uvnitř budovy, tak na vnější stěně domu.

U kovových komínů vyráběných průmyslem se používají kovové sendvičové trubky. Tloušťka izolační vrstvy v potrubí by měla být stanovena v závislosti na tom, kde je komín umístěn.

Konstrukce pece

Nelze zmínit a nepředložit několik variant návrhových řešení pecí, ze kterých si můžete vybrat ten správný, ideální pro konkrétní styl místnosti.

Taková kamna zdobí každou kuchyňku

Elegantní kuchyňská trouba, vybavená nejen sporákem, ale i troubou. Tato jednotka je schopna efektivně plnit své přímé funkce a navíc zdobit místnost v domě. V tomto případě existují různá pohodlná zařízení, která dovolí paní mít po ruce vše, co je nezbytné pro vaření - široká varná deska, na které můžete vařit dvě jídla najednou a umístit konvici vedle ní. K dispozici je speciální křeslo pro kuchyňský ručník. Kamna, navzdory své multifunkčnosti, zabírají velmi malou plochu. Je elegantní a dokonale ladí se všemi kuchyňskými potřebami a doplňuje interiér svou přítomností.

Krásný design designéra, ale bohužel kvůli snížené funkčnosti

Tato verze pece-krb bude zdobit každou místnost, vytvořit v ní pohodlí a přinést teplo. S takovými kamny můžete nejen vytápět místnost, ale také vytvořit zvláštní romantickou náladu, která je zvláště potřebná v temných podzimních večerech. Pec poskytuje výklenek pro palivové dříví a čerstvé dřevo, sušení, zaplní místnost jedinečnou dřevitou příchutí. V tomto případě se trouba dokonale hodí do interiéru místnosti a dokonale zapadá do šťavnatého stínu stěny.

Záplavy takového krbu mohou rychle zahřát místnost teplem přicházejícím z pouzdra a vyhřívaného skla. Navíc ke všem výše uvedeným výhodám můžete varnou konvici zahřívat na sporáku, ale bohužel nemůžete vařit večeři.

Pec nebude zkazit vlastní pohled na obývací pokoj, ložnicine

Elegantní kamna, která se dobře hodí pro obývací pokoj nebo ložnici. Neobvyklý lehký krémový odstín dává topnému zařízení snadnost, která nezvyšuje vzhled situace. Tato trouba má nejen malou varnou desku, ale také troubu, ve které je možné dort snadno péct nebo vařit dušené pokrmy, stejně jako v případě potřeby zahřát vodu. Toto designové řešení ozdobí a doplní každý pokoj, ale především se hodí do klasického nebo romantického stylu.

Vždy existuje moderní klasický styl

.

Tato trouba vyrobená v anglickém stylu zahrnuje všechny funkce nezbytné pro pohodlí domova. Tam je sporák a trouba, která potěší každou hospodyni. Vysoká pec s tepelně odolným sklem pomůže obdivovat nádherné jazýčky plamene a klasická černá barva se snadno vejde do všech tónů místnosti a dodá jí exkluzivní a hrubost.

Video čerpající z výhod dlouhodobého topení a ohřívače teplé vody

Aby bylo možné řádně rozhodnout o výběru správného ohřívače v domě, musíme zvážit všechny jeho kladné i záporné vlastnosti, jakož i jeho technické možnosti a potřeby obyvatel.

Konstrukce kamen bude samozřejmě důležitá, protože by měla být organicky kombinována s konstrukcí místnosti a být jedním z prvků interiéru, nebo dokonce být centrálním, přitahuje pohled na objekt.