Zda je možné dát králíkovi osivo řepy nebo ne

Bude záležet na tom, jak je organizována výživa, zdravé zdraví a aktivní životní styl králíků, a proto by měl majitel důkladně přemýšlet o dietě. Je důležité mít znalosti o tom, která krmiva jsou vhodná pro zvířata a která nikoli. Ale co červená řepa, králíci argumentují dodnes. Někteří tvrdí, že obsahuje vitamíny, které jsou pro zvířata tak důležité. Jiní věří, že to způsobí vážné škody na jejich zdraví. Jaká je pravda a může být dána králíkům?

Pěstování řepy nevyžaduje mnoho práce a času a sklizeň bude vysoká. Tato situace nám umožňuje uvažovat o použití řepy pro krmení králíků. Ale před zavedením zeleniny do dávky zvířat, stojí za to pochopit, zda je tento produkt pro ně užitečný nebo ne. Aby nedošlo ke škodám na zvířatech, musíte dodržovat pravidla pro krmení.

Obsah
 1. Rozmanitost rozmanitosti
 2. Přínos a škody na řepném medu pro králíky
 3. \ t
 4. Výroba řepy
 5. Rozmanitost stravy
 6. Video: Může být podáno na semena řepy králíků

Rozmanitost rozmanitosti

Řepa může být tří druhů:

 • červená jídelna;
 • cukr;
 • krmiva.

Nedoporučuje se dávat sýr zvířeti nebo vařit červenou řepu, i když je na farmě s přebytkem. Jinak můžete poškodit zdraví a život králíků. Zejména řepa je nebezpečná pro mláďata. Zelenina vede k poruchám zažívacího ústrojí (nadýmání a nadýmání)průjem), často dochází k gastrointestinální stázi.

Cukrová řepa je mnohem bezpečnější než nižší obsah vlákniny, což činí výrobek dobře stravitelným. Zelenina je dodávána čerstvá, sušená, silážovaná, ale v mírném množství, aby se u zvířat nedostalo poruchy příjmu potravy. Největší výhodou cukrové řepy přináší mléčné králíky, což zvyšuje množství mléka. Kromě toho se zvyšuje obsah hemoglobinu, zlepšuje se imunitní systém, zdravější uši zemědělců.

Kvalita krmiva poněkud ztrácí cukr, pokud jde o přínosy, ale představuje méně nebezpečí. Doporučuje se postupně vstoupit do stravy, kolonizované mláďata je možné krmit.

Badyl cukr a krmné odrůdy obsahují vysoký obsah vitamínů, jakož i stopových prvků, a proto se nedoporučuje používat zeleně. Majitel by si měl pamatovat, že zelená část řepy má mírně projímavý účinek, a proto ji nestojí za velké krmení. U dospělých zvířat bude dostatek jednorázové distribuce denně. Doporučuje se dávat spolu s vazbami:

 • dubové větve;
 • sova;
 • dřevo;
 • hospodářská zvířata.

Řepné řízky by neměly být větší než 1/3 veškerého krmiva. Pokud existuje nesoulad trávicího systému, pak máslo vylučuje jejich stravu.

Přínos a škody na řepném medu pro králíky

\ t

Řepné řízky se odkazují na zdroj, který obsahuje celulózu. Celulóza má důležitou roli v trávicím traktuV tomto procesu, díky hrubým vláknům, je potravina com tlačena střevem. Nejsou však důležitá pouze potravinářská vlákna v butylu v následujících množstvích, která obsahují následující složky, jako například:

 • 6% - sacharidy;
 • 1,2% - proteiny;
 • užitečné aminokyseliny;
 • řada organických kyselin;
 • karotenoidy;
 • vitamíny patřící do různých skupin;
 • velký počet minerálních prvků: Fe, K, P, Mg, Cu, Co, I, S.

Existuje názor na úplnou kontraindikaci krmné řepy králíků. Zvířata říkají, že ucho může onemocnět a dokonce zemřít, pokud vstoupíte do této zeleniny ve stravě. Lidé říkají, že nemůžete dát nejen kořenovou část, ale i vrchol.

Červená řepa je škodlivá, protože má laxativní účinek na tělo zvířete. Dalším vedlejším účinkem může být tvorba nerozpustných sloučenin obsahujících kyselinu šťavelovou, která je škodlivá pro ledviny. Pokud se však zvířata chovají na mase, což znamená časné načasování, je možné tuto nuance ignorovat.

Vykrmování řepy

Cukrová řepa je čerstvá nebo vařená. Pokud zvířata tuto zeleninu nedostala dříve, doporučuje se ji před distribucí vařit a postupně ji nahradit syrovými plodinami. Jezte: kam dát zelenou část kořene?

Butch krmený surový, jde jako přísada do hlavního krmiva nebo smíchaný se zelenou hmotou, s větvemi. Je možné krmení po umytí rukojeti před nečistotami a malým sušením.

Po odběruzeleninová kultura se provádí sušení kořenových plodin pod okapy, které chrání zeleninu před špatným počasím a jasným sluncem. Když je v suterénu nejlépe umístěno velké množství srážek.

Je důležité vědět, že zkažená řepa nemůže být kategoricky krmena králíky. Při tvorbě hniloby se kořenové plodiny nepoužívají ve stravě zvířat.

Rozmanitost stravy

Použitá řepa může být krmena měsíčními zvířaty. Pro první návnada nedávejte více než 25 gramů denně. Maximální rychlost je 50 gramů, takže postupně přicházejí. Kořenové hovězí maso se doporučuje předvařit a zavést jako přísada do hlavního krmiva nebo smíchat s jinými doplňky. Tato metoda umožňuje zvířatům plně hnojit krmivo holistickým způsobem, zvířata budou jíst neochotně zeleninu.

7 dní po startu vrhů se můžete pokusit dát celou zeleninu čerstvou nebo lehce vysušenou. Nejčastěji je podnož podávána ze siláže ze brambor a luštěnin, listí.

Mladí muži dávají řepu v množství 100 gramů, počínaje od měsíčního věku, nedávají celou zeleninu rozdělenou na přístupy.

Zvýšení množství na 150 gramů při dosažení věku 90 - 120 dnů, více dospělých může dostat 250 gramů.

Zralá zvířata mohou jíst až jednu libru řepy, ale pouze v případě, že jsou k ní vyškoleni od mladého věku. Žaludek a organismus králíků si tak zvyknou na zeleninovou kulturu a neodmítají ji.

Video: Může být podáván králíkům z řepy