Žijící plot v zemi - vytváříme zelenou obrazovku

Poslední zdvih formování obecného typu venkovského domu je instalace plotu. Je schopen nejen vizuálně omezit vaše území od zbytku prostoru a chránit osobní majetek před jinými názory, ale také zabránit zneužití špatných přání. Přirozeně, můžete jít snadno tradičním způsobem, když se rozhodli nainstalovat plot na kus dřeva, cihel nebo kamene. Není však takové řešení čerstvé a nudné? Možná byste měli věnovat pozornost možnosti zajištění živého plotu, který bude ve zbytku zelené zahrady vypadat tak ekologicky, jak je to jen možné, aniž by byl porušen obraz krajiny, který plánujete. Kromě toho, ježek v zemi, na rozdíl od jiných plotů, přispěje ke zlepšení mikroklima na místě, k ochraně před větrem, aniž by bránil přílivu čerstvého vzduchu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Druhy obytných plotů
 3. Živý plot vlastními rukama
 4. Kdy zasadit?
 5. Výsadba živých plotů
 6. Péče o hemolytikum

Obsah

 • Druhy obytných plotů
 • \ t
 • Žijící plot vlastními rukama
  • Kdy zasadit?
  • Výsadba živých plotů
  • \ t
 • Péče o hemolytikum

Druhy obytných plotů

\ t

Začněme definováním toho, co se nazývá živý plot a ze kterého je vztyčeno. Ve skutečnosti je vše jednoduché - je to lineární výsadba stromů nebo keřů, zasazených jeden nebo dva řádky blízko u sebe. Oni jsou různí jak ve výšce tak ve způsobu formace.

Nejnižší živé fazole, skládající se z rostlin podpůl metru, zvaného hranic a sloužících pro lemování lůžek, cesty, parteri. Jsou zde také nízké ploty (od 0,5 do 1 m), průměrné (od 1 do 2 m) a vysoké (více než 2 m na výšku).

Oplocení živých obrubníků

Průměrná oblázková

plot s vysokým životem

\ t

Živými ploty se formují rostliny, které se dělí na tvarované a netvořené. Lisované nebo oříznuté ploty vyžadují pravidelné ořezávání, což umožňuje, aby se rostoucí větve nevylomily z koncipovaného správného geometrického tvaru. Na výšku obvykle takové ploty nepřesahují 2,5 ma šířku - 1 m.

Nevýhodou těchto plotů je, že trvalé řezání mladých větví vede k výraznému zhoršení kvetení a výsadby ovoce. Chcete-li vytvořit krásný živitel tohoto plánu, musíte zásobit neobvyklou trpělivostí - potřebujete alespoň 7 - 10 let. Živý plot, jehož fotografie vidíte níže, je tvořen břízami.

Živý plot s břízami

\ t

Nevytvářené nebo přirozené živé ploty nevyžadují takovou péči, jak je upraveno, a proto se kvůli jejich nenáročnosti vyskytují častěji. Kromě toho, takový plot je vytvořen poměrně rychle, a v průměru, po 5 letech, bude zelený plot již zářit ve vaší oblasti. Podobné prvky krajinářského designu jsou dekorativní a přírodní, ale postupně se snižují v dolní části, aniž by tvořily hustou oponu. Neformované ploty z listnatých rostlin zabírají dostVelký prostor - jejich výška může být až 6 m (v závislosti na rostlinách, které si vyberete), a šířka - od 1,5 do 4 m. Tyto rostliny zdobí zahradu květinami a ovocem, takže ocení ty majitelé stránek, které nejsou připraven postavit "zelený monolit" z ovocných stromů nebo keřů. Pro netvarované živé ploty jsou velmi vhodné jehličnaté stromy a keře pyramidálního tvaru, které díky zvláštnostem růstu nezabírají mnoho místa ani bez obložení. Jako příklad takového plotu, dole je fotografie bariérového plotu.

Bezbariérový plot není vytvořen

\ t

Živý plot vlastními rukama

Je dokonce možné zasadit ozdobu i nezkušeného zahradníka. K tomu nemusíte mít specifické stavební znalosti - stačí si poslechnout jednoduché tipy, které si přečtete dále v našem článku.

Kdy zasadit?

Sazenice listnatých stromů a keřů s otevřeným kořenovým systémem se vysazují uprostřed podzimu po padajících listech nebo brzy na jaře, dokud se neobjeví bobtnání ledvin. Taková data výsadby jsou způsobena tím, že v této době je rostlina v době odpočinku a bude méně náchylná k poranění, která jsou nevyhnutelná během transplantace. Stálezelené a jehličnaté keře jsou velmi citlivé na sušení, takže by měly být zakoupeny s uzavřeným kořenem, tj. S neposkvrněným kusem zeminy u kořene.

Výsadba živých plotů

\ t

Krok 1. Délka uspořádaného živého plotu táhne pevnou šňůru.

Šňůra pro živý plot

\ t

Krok 2.Po směru šňůry vykopat hloubku výkopu 0,4 - 0,6 m. Jeho šířka závisí na počtu plánovaných řad sadených rostlin. Bude-li živý plot sestávat z jedné řady, postačí vydržet vzdálenost 0,5 - 0,6 m, pokud je ze dvou řad 0,8 - 1 m

.

Příkop pro živý plot

\ t

Krok 3. Připravte půdu pro sazenice. K tomuto účelu se na dno vykopaného výkopu pokládá vrstva zeminy, odebraná shora (nejúrodnější), a také organická hnojiva - kompost, hnůj, rašelina.

Krok 4. Vybrané rostliny. Umístění sazenic závisí na rychlosti jejich růstu, způsobu vývoje koruny, počtu předepsaných řádků. Pěstování pomalých druhů je častější a dynamičtější - méně často. V jednořadé výsadbě, obvykle mezi rostlinami ponechte 0,2 - 0,25 m, a ve dvouřadém - 0,3 - 0,5 m. Mezi řadami zajistěte vzdálenost 0,3 - 0,6 m. Jednořadé živé ploty jsou vyrobeny ze skal se silným větvením , poskytuje hojné krmivo, například hloh, spiraea, rybíz alpský. Pokud se rostliny vyznačují volným větvením, pak by měly být pěstovány ve dvou řadách. Mezi tyto rostliny patří rakytník řešetlákový, žlutý akát atd. Aby bylo možné zasadit rostliny, které ještě nebyly konsolidovány v zemi, poprvé měla podporu, doporučuje se nastavit horizontálně dlouhou tyč podél řady.

Plán uspořádání

Péče o živý plot

Za prvé, ježek vyžaduje stejnou péči jako jakákoli jiná rostlina. To znamená, že musí být krmena a napojena podle potřeby. No, samozřejmě, nemůžete zapomenoutperiodické ořezávání.

Časté plodinové ploty nejsou zvláště potřebné, nicméně i na jaře musí být zředěny. Současně odstraňte všechny staré, neživotaschopné větve a mladé nakrájené na 2/3 délku, což zesílí jejich větvení.

Se zformovanými živými ploty je všechno trochu složitější. Pro srozumitelnost formulářů a tlusté uspořádání větví, ihned po přistání provede primární oříznutí, ve kterém jsou rostliny zkráceny o 1,5 - 2 krát. Poté, když plot dosáhne požadované výšky, začíná pravidelný střih s jističem, který se provádí s růstem nových větví za stanovenou linií.

Upevnění živých plotů

\ t

Zde jsou všechna základní tajemství vytvoření zajištění. Přejeme Vám mnoho úspěchů v oblasti krajinářského designu a vaší oblasti - nezmizející krásy!

Viz články pro podobná témata:

 • Vertikální terénní úpravy - vertikální transformace zahrady
 • Dekorativní zahradní vinice - druhy rostlin
 • Jaká půda by měla být v zemi a na čem závisí plodnost?
 • Topiary vlastníma rukama - typy, způsoby tvorby a péče
 • Pavilon s vlastními rukama - stavíme vizitku pozemku
 • Obojživelné rostliny pro zahradu - luxusní vertikální terénní úpravy