Žlab pro střechu, jeho montáž na stěnu a možný průměr, video a fotografie

Obsah článku:

1. Materiály pro výrobu drenážních systémů

\ t

2. Instalace kanalizace

3. Montáž kmenů

4. Instalace odtoků

Odvodňovací systémy pro sběr kanalizace z povrchu střechy (viz foto) jsou vyrobeny z moderních materiálů s využitím nejmodernějších technologií, díky čemuž instalace systému odvodnění chrání dům před destruktivními dešti a roztopenou vodou. Instalační práce obvykle provádějí odborníci ve fázi vytváření střechy.

Pokud je to žádoucí, instalovat kanalizační systém ve stavu každého majitele rezidenčních nemovitostí, pokud technologie neustále dodržuje. O tom, jak jsou okapy namontovány, je dostatek informací o stavbách a fórech, takže můžete kdykoliv zjistit nějaké nuance. V prodeji jsou hotové sady položek, které jsou doplněny pokyny, které musí být dodrženy.

Obsah
  1. Materiály pro výrobu drenážních systémů
  2. Odvodňovací zařízení
  3. Instalace příkopu
  4. Montáž odtoků

materiály pro výrobu drenážních systémů

\ t

V závislosti na materiálu jsou všechny prvky odvodňovacích systémů rozděleny do dvou velkých skupin: plastové a kovové. Zaprvé, odtokové trubky pro střechu a další prvky drenážní konstrukce byly vyrobeny převážně z pozinkované oceli, protože zanášení odtoku je snadné a praktické. Ale vzhled kovových dílů s polymerním povlakemzměnila situaci a dnes je nejvíce žádána. Mají estetičtější vzhled a obrovský výběr barevného řešení umožňuje, aby odvodňovací systémy odpovídaly architektonickému vzhledu stavebního a krajinářského designu přilehlého území.

Další populární verzí instalace odvodňovacího systému ze střechy jsou plastové odtoky a drenážní potrubí, protože jejich instalace je prováděna rychle a nízké náklady na prvky vám umožňují ušetřit slušné množství, protože kovové výrobky budou stát mnohem méně (viz: "Kovový odvodňovací systém pro střechy ")

Při výběru konstrukce odtoku z PVC je však třeba mít na paměti, že tento materiál je nestabilní vůči kolísání teploty. Výsledkem zimních a jarních otřesů jsou trhliny a slzy. Proto je vhodné před instalací plastových trubek konzultovat s odborníky (nebo si přečíst: „Jak instalovat plastové odtokové systémy“).

Výroba odtoků a jiných kovových prvků je také vyrobena z titan-zinku nebo mědi, ale jejich vysoké náklady a ne vždy odpovídají materiálu, ze kterého je střecha vyrobena. Spotřebitelé, kteří přestali s výběrem systému mědi po mnoho let, nebudou mít problémy s jeho provozem.

Instalace žlabu

\ t

Zařízení pro odvodňovací systémy se provádějí v několika fázích:

  • okapové konzoly jsou instalovány pod určitým úhlem sklonu a upevnění pro vodní potrubí;
  • sleduje a spojuje jednotlivé sekcežlaby, na jejich koncích jsou pahýly;
  • jsou pevné nálevky pro přívod vody;
  • trubka je připevněna ke stěně.

Vysekávání

\ t

Pokud se stavba staví pouze, provádí se montáž konzol pro okapový systém v procesu vytváření střechy, přičemž instalace žlabu je provedena na přední desku nebo na konci ramen. Při montáži na střechu mohou být žlaby připevněny ke stěně budovy. Pro instalaci plastových výrobků pro drenážní systém je nezbytné použití čelního skla jako základny pro montážní konzoly. Upevnění potrubí se provádí pomocí speciálních kovových kotev a stavební pistole.

Pro instalaci žlabu v horizontální poloze je nutné změřit délku okapů a vytvořit značky, kde jsou držáky namontovány, po kroku 60 palců. Odborníci doporučují instalovat při instalaci žlabu na střechu pro 3 upevňovací prvky na metr a tak mohou poskytnout větší spolehlivost konstrukce.

Důležitým bodem: žlaby jsou namontovány pod průměrem 2 až 5 milimetrů na lineární metr ve směru proudění, jinak voda bude špatně proudit a stagnovat v nich. K tomu nejprve připevněte horní a dolní držáky a mezi nimi táhněte šňůru, podle které namontujte mezilehlé prvky.

Vstřikovací žlaby jsou instalovány s ohledem na to, že by se měly sbíhat v místě násypky pro přívod vody namontované na několika \ tcm pod kapkou. V připravených konzolách stohujte a upevněte části žlabu. Nálevka pro přívod vody je také namontována na konzole, ale tak, aby vzdálenost od nejbližšího upevňovacího žlabu nepřekročila 15 cm.

Instalace odtoků

\ t

Jak je známo, pro bezpečný provoz žlabu je nutné, aby průměr odtoků odpovídal ploše střechy. Čím větší je, tím širší by mělo být potrubí.

Vertikální montáž okapových trubek na stěny se provádí ve vzdálenosti 3-5 cm od nich. V opačném případě bude povrch budovy v tomto místě neustále vlhký. Pro montáž se používají kovové nebo plastové vyztužené kovové svorky. Tyto prvky mohou mít různé tvary a velikosti, vše závisí na výrobci. Hloubka nástavce by neměla být menší než 5 - 6 cm. Pokud je na zdi vrstva izolace, je třeba vzít v úvahu tento moment.

Při provádění montáže je třeba mít na paměti, že upevňovací svorka z PVC by ji neměla zakrýt pevně, protože při změně teploty má plast schopnost uzavírat /roztahovat a těsně přiléhat k trhlinám a prasklinám.

Pořadí montáže trubek pro okap se provádí jak shora dolů, tak zdola nahoru - pořadí závisí na dostupnosti zkušeností z provádění takových prací az jiných důvodů.

Jak správně instalovat kanalizační a odvodňovací potrubí, viz video:

Pokud je způsob montáže zvolen shora dolů, pak naZačít zjištění montážní polohu šířka horní držák na bázi úhlu římsy převisu kolena. Musí být namontován v místě, kde je připojen přímý úsek trubky a kolena. Když je násypka pro přívod vody daleko od potrubí, je nutné odstranit ze dvou kolen a přímku. Tímto způsobem můžete spojit s vypouštěcím trychtýřem (Čtěte také: „Nastavení příliv na střeše“).

Po sestavení horní konzolu nebo svorku na visela svahu a nastavit v rámci jiných spojovacích prostředků v intervalech přibližně jednoho metru. V důsledku toho bude držák umístěn tak, aby každý metr odtokové trubky měl 2 držáky.

V návaznosti na stažení, který sestává ze dvou přímých úseků a kolena, uvedené na jednom konci sacího trychtýře, a druhým držákem sestava dále běží rovnou vertikální řez trubky. V konečné fázi namontovány dolní přiřadí koleno a místo jeho spojení s vertikální částí pevné svorky.

Je třeba poznamenat, že ne vždy odvodnění končí kolenem. Faktem je, že při srážení vypouštěny do dešťové vody, potom se trubka může vstupovat přímo do dešťové kanalizace přijímače (je-li budova zeď). Během operace by měly pravidelně kontrolovat kanalizace a pokud je zanesen, je třeba vyčistit potrubí pro odvod kondenzátu a možná násypky a skluzavky.