Zvukotěsné prostory vlastníma rukama

Během stavby se často ztrácí některé smysluplné životy v domě. Například, vývojáři nemusí věnovat náležitou pozornost zvukové izolaci bytu, protože je nejlepší držet přesně v době výstavby domu. Hraje důležitou roli nejen ze strany komfortu, ale i ze zdravotních faktorů - není žádným tajemstvím, že někdy je úroveň hluku tak vysoká, že může otřást a emocionálně a fyzicky zdraví obyvatel. Většina zvuků samozřejmě proniká do domu z ulice, ale spoustu nepříjemností přináší i "překvapení" od sousedů.

Obecně lze zvuky rozdělit na vzduch a perkuse. První skupina zahrnuje hlasy lidí a zvířat, zvuky vrtaček a vrtaček, hudbu, druhotný tanec, rachot padajících předmětů a pohyblivý nábytek. Pro materiály používané k vytvoření zvukové izolace však není podstata hluku důležitá.

Protože se stavitelé často nestarají o zvukovou izolaci při stavbě domu, opravují své chyby obyvatelům samotným. Ano, je možné tuto práci udělat, ale jen se správným přístupem. Proces izolace hluku zahrnuje práci se stěnami, podlahami, stropy, okny, dveřmi a trubkami.

Obsah
  1. Začínáme
  2. Stropní zvuková izolace
  3. Zvuková izolace podlah
  4. Okna a dveře - zdroje hluku

Začínáme

Před zahájením prací na zvukové izolaci je třeba připravit potřebné nástroje. Ano, do práceBudete potřebovat pěnu nebo minerální vlnu, sádrokarton, dřevěné desky nebo sendvičové panely. Princip absorpce zvuku je stejný jako u okenních konstrukcí. Spočívá v tom, že hluk prochází vrstvami odlišnými ve struktuře materiálů, které se postupně kalí. Proto je nutné během instalace střídavě měnit vrstvy s různou tvrdostí - pomůže vytvořit potřebnou strukturu.

První věc, kterou je třeba věnovat pozornost při práci na zvukové izolaci - otvory: trubky, zásuvky, spoje desek. Tato místa jsou nejlepší "dirigenti" hluku ze sousedních bytů, takže je třeba je důkladně zavřít. Poté byste měli začít chránit zdi. To se provádí prakticky stejným způsobem jako zarovnání pomocí sádrokartonu. Vzhledem k tomu, že zarovnání nechrání před podivnými zvuky, je třeba technologii vyměnit. Tak, izolační desky sádrokartonové desky nemusí být připevněny ke stěně, aby nedošlo k vytvoření kanálu pro konstrukční hluk.

Při práci připevněte sádrokartonové desky k profilu a zdůrazněte je na stropě a podlaze. Kromě toho se musí na místech dotyku povrchů spoléhat na speciálně navržené pryžové podklady, které mají funkci izolace od hluku. V tomto případě by měl být profil co nejvíce s minerální vlnou, aby se vytvořil druh "polštáře", který bude i nadále zvukové vlny. Pak je třeba nainstalovat další vrstvu sádrokartonu (první patro). Možnost je použít panely z jiného materiálu. Vrchní zvukově izolační vrstvu lze použít jako adekorativní dekorace.

Stropní zvuková izolace

Strop se také provádí pomocí suchých sádrokartonů bez pevných upevňovacích prvků na povrchu. Pro lepší zvukově izolační práci je třeba začít s výztuhou na stěnách rohů s policemi. Poté musí být k rohů připevněny dřevěné trámy. Současně je každé těsnění obloženo těsněním - absorbuje vibrace a zvuky. Nejvhodnějším materiálem pro tyto vložky je pryž. Dalším krokem je nastavení profilů pro nosníky. Nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je nastavení nastavitelných stropních profilů, které mohou být instalovány panely ze sádrokartonu. Instalace každé sekce by měla být doprovázena ucpáním dutiny minerální vlnou, která odstraní prázdná místa.

Po práci na stropě a stěnách můžete jít na ochranu podlahy. Může být plovoucí. Pro tento účel se používá zejména minerální vlna.

Zvuková izolace podlahy

\ t

Zvuková izolace podlahy - práce je jednoduchá. Chcete-li začít, vyčistěte povrch před nečistotami a nečistotami, pak - zkuste to co nejrovnoměrněji. Po stranách by měl být položen materiál, který bude zvukotěsný. Poté se šrouby zašroubují na podlahu a položí se materiál pro zvukovou izolaci. Dále je tato plocha pokryta dvěma dvoucentimetrovými vrstvami směsi cementu a písku, mezi nimiž je umístěna mřížka. Po provedené práci je nutné vyrovnat povrch podlahy a odstranit šrouby. Proto je zvuková izolace na podlaze chráněna protipronikání hluku z bytu umístěného na podlaze níže.

Okna a dveře - zdroje hluku

\ t

Mezitím měl byt stále nechráněná místa. Pouliční hluk proniká našimi domovy okny. Nejzranitelnější jsou v tomto ohledu dřevěné štěrbiny, protože mají velké praskliny, které v bytě způsobují zvuky. Nejlepší způsob, jak ochránit byt před pouličními zvukovými taškami. Pokud už vás výkřiky kolemjdoucích už unaví, je to jediné správné rozhodnutí.
Výrobci oken zajišťují, že všechny profily PVC snižují úroveň hluku, ale zkušenosti ukazují, že tomu tak není. Plně čistý byt od vnějšího hluku umožní pouze speciální sklo - trojitá okna s dvojitým zasklením, ve kterých má každé sklo svou tloušťku. Tyto návrhy oken jsou vybírány odborným poradenstvím.
Je také důležité zvolit správné dveře.

Nejoptimálnější možností pro zvukovou izolaci prostor je dvojitá utěsněná dvířka. Mimochodem, staré dřevěné dveře, pokud jsou stále v domě, nelze odstranit, protože jsou dobře prováděny protihlukové izolace. Minerální vlna, pokud je instalována ve dveřích, chrání nejen před nadměrným hlukem, ale také před zimním chladem.
Zvuková izolace má opačnou stranu medaile. Faktem je, že spolu s hlukem z vašeho bytu může zmizet a čerstvý vzduch. Důvodem jsou plastová okna a hermetické dveře. To znamená, že dříve se vzduch dostal do domu skrz štěrbiny a teď byla cesta k němu zablokována. Výstup z této situace je pouze jeden - větráníotvory, které lze také provést v bytě.