Zvukotěsné strop v bytě s vlastními rukama, materiály

Není tajemstvím, že dobrá zvuková izolace není trávou moderních panelových budov. Pokud si přečtete tyto řádky, pak pravděpodobně znáte situaci, kdy osobní život sousedů na vrcholu zasahuje do vašeho osobního života, pokud nejste šťastní obyvatelé posledního patra (a nešťastní - pokud výtah nefunguje) a chcete se této situace zbavit. Místo pro opravu bytu vlastníma rukama vám pomůže určit, co vám může pomoci.

Hluky v místnosti jsou dvou typů: vzduchové a konstrukční.

Prvníje hluk generovaný řečí nebo zvukem osoby z reproduktorů televize nebo rádia. Tento hluk je způsoben výkyvy ve vzduchu, které mohou překonat zdi pod dostatečným zdrojovým výkonem.

Druhé , strukturální hluk - způsobený mechanickým působením přímo na vnitřní přepážku, jako např. Pád těžkých (nebo ne) předmětů na podlaze, přibíjení, vrtání atd. Protože zvukové oscilace se vyskytují v pevném těle, kde rychlost zvuku překračuje podobnou hodnotu pro vzduch 12 krát, pak jsou tyto zvuky velmi dobře slyšeny a přenášeny na poměrně dlouhé vzdálenosti - například zvuk rozbitého nehtu v jednom bytě může slyšet obyvatelé celého vstupu.

Nejúčinnější jsou dva způsoby potlačení nežádoucího hluku:

1) Snížení síly zdroje zvuku - tato metoda je komplikovaná a ne vždy možná, protože vaši sousedé nemusí souhlasit s vašimi argumenty, že zasahují do vašich akcí.

2) Další instalaceZvuková izolace snižuje amplitudu zvukových vln, které se k vám dostanete shora.

Jak jste možná hádali, níže uvedená otázka bude věnována druhému způsobu řešení problému.

Jednoduchá zvuková izolace stropu

Hluk můžete snížit shora dvěma způsoby:

1) Kompletní zvuková izolace - vedle stropu se izolují stěny a podlaha. Metoda je velmi účinná, ale v důsledku toho poměrně drahá, protože ovlivňuje velké množství dodatečných stavebních prací.

2) Částečná zvuková izolace stropu

Problém hluku z výše uvedených důvodů se nejčastěji vyskytuje po dokončení oprav bytů. V tomto případě můžete strop oddělit speciálně navrženými deskami, upevněnými mezi hlavním a tažným stropem. Jsou kompatibilní se všemi typy napínacích stropů.

Nejvętśí úroveń zvukové izolace mechanického hluku je dosażena instalací desek zvukové izolace znaćky „Pinolex“. Aby bylo možné účinně uhasit hluk vzduchu, jsou desky často používány "Izovere", nebo všechny stejné "Pinolex".

Je třeba také připomenout, že zvuková izolace stropu není úplnou zárukou vyloučení hluku. Kromě toho je třeba mít na paměti, že když zvuková izolace nevyhnutelně sníží strop (7-10 centimetrů). Můžete přilepit zvukotěsné tapety na strop, což zvýší absorpci hluku.