Baterie se spustí. Způsoby odstranění úniku

Velmi často se můžete dostat do poněkud nepříjemné situace. Když se baterie vybije z domu, lidé jsou obvykle ztraceni a neví, jaké kroky podniknout. A to je pochopitelné, protože je velmi obtížné se rychle orientovat, když se byt nečekaně objeví fontána horké vody. Ale nezoufejte: před příchodem instalatérů, tam je řada akcí, které vám zachrání před povodní.

Co dělat v případě vybití baterie? Způsoby odstranění úniku

Prvním krokem, který musíte podniknout, je zavolat dispečera záchranných služeb a nahlásit incident. Až do té doby, kdy pomoc nepřišla, je nutné sbírat vodu, která unikla, a umístit jakoukoliv kapacitu pod baterii. V této fázi prevence nehod mohou nastat vážné problémy s odběrem vody. Voda proudí často pod vysokým tlakem a není možné ji dopravit do kontejneru. Voda je navíc obvykle velmi horká a riskujete, že popáleniny. A přesto nezapomeňte upozornit sousedy na dně možné nehody ve svém bytě.

Co dělat v tomto případě? Někteří odborníci doporučují zakrýt místo úniku kusem husté a těžké tkaniny. Samozřejmě to nezastaví průtok a neuzavře otvor. Ale to přinejmenším pozastaví nekontrolovatelný tok vody, který dá příležitost, aby ne všechny povodně v okolí domu a v bytě sousedů.

Stojí za zmínku, že očekávání brigády nelze zpozdit o několik minut. Nejedná se o lékařskou pomoc, takže se s tímto problémem budou muset vyrovnat dříve, než dorazí. V případě, že únik není příliš vážný, je to možné i pro Váseliminovat nebo alespoň omezit průtok vody. Nejčastějším místem v baterii, kde je vytvořen otvor, jsou místa připojení trubek. Tento problém pomůže drátu a trvanlivého kaučuku. Musí být upevněny kolem místa, kde se trubka protrhla. Pro jejich lepší posílení pomůže automobilový nebo instalatérské svorky.

Pokud je v baterii vytvořen malý otvor, může být velmi snadno upevněn: k tomuto účelu je nutné šroub do šroubu zašroubovat. Tato metoda však nepomůže, pokud je baterie litina. Příjezdem brigády to velmi pomůže zastavit tok vody. Často se však stává, že voda proudí z celého prostoru baterie, například na sekční spoje. V tomto případě je lepší propíchnout poškozené místo pomocí lepidla na bázi epoxidu. Pokud ne, můžete použít jakékoliv lepidlo odolné vůči vlhkosti a teplu. Voda tak nebude schopna prosakovat ztuhlou hmotou.

Výše ​​uvedené způsoby eliminace proudění vody z baterie jsou samozřejmě dočasné. V takovém případě budete muset provést profesionální opravu nebo nainstalovat nové baterie. To by mělo být prováděno výhradně odborníky, protože systém topení zcela vypne. V takových případech se zpravidla provádí výměna částí baterie, trubek, svarů. Stále se musíte poradit s odborníky o radiátoru. Doporučují nejspolehlivější a trvanlivější.