Boj proti krtkům na místě - 5 humánních způsobů, jak vyhnout slepý "načechraný"

Vrány - Roztomilá slepá zvířata, která nám jsou od dětství známa na brilantním československém filmu. Vzhled malého hlodavce pociťujete, pokud se s ním setkáte pouze v lese nebo na poli. Když se objeví roztomilé zvíře se svou rodinou na vašich stránkách, dobrý obchod končí. Co stojí jen za parterový trávník, na kterém se během noci utvořilo tucet zemitých hromádek, nebo neuspěl skluzavka! Krtci jsou jedeni žížaly a larvami hmyzu, ve kterém oni musí položit dlouhé podzemní pohyby. Je to právě tato obtěžovací činnost, která vás může velmi rozrušit: zlomené město nebo zkažené záhony s obrácenými kousky půdy je nepravděpodobné, že by někoho potěšilo. A pak přemýšlíte o tom, jak se můžete zbavit nezvaných hostů.

Kolik zemních hromádek se může na vašem trávníku objevit přes noc v převážné části rodiny krtků

.

Bojové moly na místě mohou být velmi zuřivé. V literatuře a na různých místech se objevují výzvy ke zničení krtků, jako jedinečná metoda boje proti nim. Například způsob výroby samovyrobené kuše, která napadá nešťastného zvířete, je jako motýl a vede k bolestivé smrti. Také inzeroval různé pasti a drátové pasti, lámající kosti zasáhly "vězení" šelmy. Všechny tyto metody boje s krtky nelze nazvat humánním, zejména proto, že existují další opatření, která umožňují vyhoštění krtků z místa, aniž by je zabila.

Boj sKrtci by se měli skládat z vystěhování zvířat, nikoli z vraždy

.
Obsah
 1. Obsah
 2. Metoda 1. Společné pasti - kotolovki
 3. Metoda 2. Mechanické samoprůmyslové pračky
 4. Metoda 3: Elektronické pračky
 5. Metoda 4: Zaplavení otvorů
 6. Metoda 5. Plot po obvodu lokality

Obsah

 • Metoda 1: Konvenční pasti - Plodiny
 • \ t
 • Metoda 2. Mechanické samočinné pračky
 • \ t
 • Metoda 3: Elektronické pračky
 • Metoda 4: Zaplavení otvorů
 • \ t
 • Metoda 5. Plot podél obvodu lokality

Metoda 1: Konvenční pasti - Plodiny

\ t

Nejjednodušší způsob je chytit krtka a vzít ho do lesa. Samozřejmě, není těžké nosit zvíře, ale chytit ho, potřebujete past. V obchodě si můžete koupit ready-made kotolovku, například v podobě plastové duté trubice, na jejímž konci pozinkovaný zaslonki. Jednoduše minou běh na pochodu země uvnitř pasti, ale od návratu nemůže.

Pokud dáte na stránku několik takových zařízení, pak se brzy dostanete ven, abyste chytili všechny útočící na vaše území jednotlivců. Hlavní věc je zde vybrat správná místa pro instalaci pastí, které by měly být umístěny v použitých pohybech země, na cestě pohyblivého zvířete. K tomu je třeba pečlivě otevřít podzemní chodbu, nainstalovat tam kotolovku a zakrýt ji horní částí desky, aby sluneční světlo nespadlo dovnitř a zvíře necítilo podvádění.

Krotonovka sPlastová trubka chytí šelmu, ale nedovolí mu dostat se z ulice

Můžete udělat past a sebe, přizpůsobit pro tento účel malý hrnec nebo nádobu. Musí být vykopán do země pod úrovní podzemní chodby, aby zvíře, běžící obvyklým způsobem, prostě spadlo do pasti, která pro něj byla připravena.

Záď, která spadla do banky, musí být vhozena do lesa

.

Metoda 2. Mechanické samočinné pračky

\ t

Moth je přirozeně slepý a tato vlastnost je kompenzována citlivým sluchem, schopným zachytit sebemenší vibrace. Proto může boj s krtky v zemi spočívat v upevnění speciálních hlukových zařízení, které přenášejí vibrace na zem. V tomto případě zvířata brzy opustí vaši oblast, protože tam bude pro ně nepříjemné.

Nejjednodušší hlukové zařízení může být vyrobeno z běžné plastové láhve a vodovodní trubky. Potrubí musí být pohřbeno v zemi pod „podzemní“ podzemní chodbou a v jeho horní části vložte jakýkoliv čep (dřevěný nebo kovový). Ve spodní části láhve je otvor větší než průměr čepu. Na jeho stranách jsou řezaná okna, která se ohýbají tak, že při foukání větru se domácí cívka otáčí jako korouhvička. V tomto případě bude láhev bojovat o čep a produkovat zvuk, úzkostné krtky.

Vlastní hlukové zařízení vyrobené z plastové láhve

Efektivní zvukové vlny mohou být vyrobeny samo-vyrobeným točna z plechovky plechovky. Tato kulatá mísa je řezanána 4-6 čepelích, mírně rozložených v jednom směru a položených na nápravu - normální hřebík. Osa musí být upevněna tak, aby se cínová rotace mohla volně otáčet s nejmenším dechem větru. Jako podpora pro self-made fanouška, dřevěná hromada je zabita, zabitý v zemi.

Zvuk cínového ventilátoru způsobí, že krtci opustí vaši oblast

Další z hlukových zařízení může být provedeno ze stonků o délce 1,5-2 m. Každá větev je vložena do koleje hodně země tak, že na povrchu střechy je část 60-80 cm dlouhá. Když je stonek rákosu vyfouknutý větrem, začne bobtnat jako komár, který nemá rád krtky. Podobné způsoby boje s krtky jsou dobré, když velikost brutální populace na místě je malá. V opačném případě je lepší používat moderní elektrické škrabky pro výrobu.

Metoda 3: Elektronické pračky

Boj s krtky dokončí vaše vítězství za 3-4 týdny, pokud použijete speciální elektronické jizvy, vytvořte zvukové vibrace s proměnnou frekvencí v rozsahu 300-1000 Hz. Během této doby opustí vaši oblast nejen krtci, ale i další drobní hlodavci (polní myši, drtiče). Faktem je, že zvuk vydaný podvodníky staví krtky v panice, takže se začínají bát a utíkají ve vzdálenosti nejméně 10-20 m od zdroje nepříjemného hluku. Chcete-li stránky zcela zabezpečit, musíte zakoupit několik takových zařízení. Je žádoucí, aby lapači pracovali nepřetržitě. Pouze na zimu nebo nahrozbou povodní, mohou být vytěženy ze země.

Elektronické zjizvené zvuky zní, křičí na krtky strachu

Metoda 4: Zaplavení otvorů

\ t

Můžete se pokusit vyhnat hlodavce, zaplavit jejich „byty“ vodou pomocí hadice. Mohyly, které pociťují nebezpečí, že budou ve vodě, uniknou za hranice místa nebo vylévají na povrch. Pokud se vám to nepodaří zachytit, můžete snadno chytit všechna zvířata, dát je do sklenice a pak pustit do lesa.

Zaplavení děr způsobí, že krtci uniknou na povrch země, a musí se tam chytit

.

Metoda 5. Plot podél obvodu lokality

Tato metoda je vhodnější jako preventivní opatření. Například, když byly matky odebrány ze sousedů a nechcete, aby šli k vám. Nebo, pokud jste se již zbavili svých útoků a nechcete, aby se k vám znovu vraceli. Obecně, podstata metody je oplocení pozemku, který nedovolí krtkům v tomto směru vydláždit podzemní chodby. Jako "plot" můžete použít listy břidlice nebo cínu, kovové pletivo, linoleum. Vybraný materiál je pohřben svisle k zemi v hloubce nejméně 0,7-1 m, na povrchu musí také přijít malý obrubník o výšce 10-15 cm Mimochodem, tato metoda může být použita i při boji s krtky vlastními rukama pomocí pastí ještě neskončil. Udělejte plot a klidně zachycte zbytek jednotlivců, abyste je poslali mimo oblast.

Použitím těchto metod nepoškozujete svět zvířat a bojujete proti krtkůmzahrada skončí bez krveprolití. Pamatujte, že krysa není škůdce, ale užitečné zvíře, zlepšuje strukturu a úrodnost půdy, stejně jako ničí takový nepříjemný hmyz jako medvědi, brodivci, larvy křižáků.

Viz články pro podobná témata:

 • Bitva není pro život, ale pro smrt - tři způsoby, jak ovládat plevele
 • Jak dlouho zvolit sekačku na trávu?
 • Trávník vlastními silami - vytvoření zeleného trávníku u domu
 • Jak se zbavit včel a ovsa ve vaší oblasti
 • Mřížka trávníku - zařízení pevného trávníku na plastových buňkách
 • Jak zasadit trávníkovou trávu: technologie sečení trávníku po jednotlivých zatáčkách